Multimediaexpo.cz posiluje v oblasti multimédií

Z Multimediaexpo.cz

Multimediální česká encyklopedie Multimediaexpo.cz se připravuje na razantní vzestup ve světě multimédií. Této velké výzvě bude čelit s novým diskovým polem, které bude optimalizované pro přenos gigantických fotografií a velkých video souborů.

Encyklopedie Multimediaexpo.cz, která vznikla 3. listopadu 2010, je přímým nástupcem české encyklopedie Skins.cz. Naším cílem je, aby se encyklopedie Multimediaexpo.cz posunula z lokální úrovně Skins.cz na silnou mezinárodní úroveň a byla respektovaným projektem v rámci celé Evropské unie. Naším cílem je gigantický multi-jazykový Katalog firem a encyklopedie s 10 milióny fotografií, využívající nejlepší multimediální technologie.

Masivní nástup fotoaparátů s velmi vysokým rozlišením, který přinesl fotografie s velikostí mnoha megabytů, se musel rychle promítnout i do fyzických limitů naší encyklopedie. Až do listopadu 2009 byla velikost fotografií omezena na pouhé 4 MB. V prosinci 2009 se zvýšil limit velikosti fotografií o 500 procent (na 20 MB). Při nahrávání gigantických fotografií českých UNESCO památek se však zjistilo, že je to stále málo. Proto došlo v říjnu 2010 ke zvýšení limitu na 32 MB a tentokrát se ukázalo, že s gigantickými fotografiemi mají určité potíže i některé nejmodernější internetové prohlížeče... Přesto se před měsícem zvýšil limit pro upload o dalších 250 procent (na 80 MB) a nyní jednoznačně očekáváme, že se tento rychlý růst brzy nezastaví.

Proto je připraven plán pro razantní vzestup Multimediaexpo.cz v oblasti multimédií.

V současné době má Multimediaexpo.cz diskovou kapacitu 500 GB, což nám bude v následujících 6 měsících určitě stačit. Potom však spustíme v testovacím režimu speciální robotický program, který nám ve finální verzi umožní nahrát až 10 miliónů fotografií z gigantické fotobanky Flickr.com (s licencí Creative Commons). V rámci první fáze nahrajeme "jen" 100 000 fotografií z Flickru a jistě vyčerpáme aktuální diskovou kapacitu. Zároveň ovšem vytvoříme komplexní síť kategorií pro fotografie, hudbu a video soubory.

Ve druhé fázi zvýšíme kapacitu Multimediaexpo.cz na 8 TB (první diskové pole) a postupně nahrajeme 900 000 fotografií do připravené sítě kategorií.

Ve třetí fázi zvýšíme kapacitu Multimediaexpo.cz na 16 TB (druhé diskové pole) a postupně nahrajeme dalších 9 000 000 fotografií do připravené sítě kategorií.

To nám umožní postupně vytvořit největší ryze Evropskou encyklopedii a bohatě pokrýt potřeby všech současných i budoucích encyklopedických článků a všech současných i budoucích komerčních prezentací v našem Katalogu firem. Naši uživatelé navíc získají dostatek prostoru pro desítky hodin hudby a videa.

Naším dlouhodobým cílem je zvýšit limit pro upload (fotografií, hudby, videa) na 800 MB a umožnit tak uživatelům nahrávání dlouhých a kvalitních videí bez jakýchkoliv viditelných omezení.

Profil Multimediaexpo.cz:

Multimediaexpo.cz je česká multimediální encyklopedie, která je postavena na jednoznačně nejmodernější technologii Web 2.0. Je to největší encyklopedie na českém internetu (přes 180 900 článků), která používá moderní redakční systém MediaWiki s mimořádnou podporou 300 národních jazyků. Multimediaexpo.cz každý den, průměrně, navštíví 9 500 unikátních návštěvníků.

Další informace:Celý text této tiskové zprávy je zcela uvolněn a má licenci – volné dílo (Public domain). To platí po celém světě.