Black-Friday-2019-12-Multimediaexpo.png

Ned Flanders

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání
Ned Flanders

Nedward "Ned" Flanders je postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Hlas mu propůjčil Harry Shearer (v českém znění Jiří Havel). Poprvé se objevuje již v epizodě s názvem Vánoce u Simpsonových.

Flanders je středního vzrůstu, je obdařen hnědými vlasy, knírem téže barvy a na nosu má nasazené brýle. Nosívá zelený svetr a šedé kalhoty.

Je ortodoxně věřící křesťan a k víře v Boha vede i své dva syny. Mimo jiné vlastní obchod s potřebami pro leváky a velice často obtěžuje reverenda Lovejoye s prosbami o radu ohledně jeho „zhřešení“ nebo jiných malicherností. V některých dílech vystupuje jako duch,ďábel nebo vlkodlak.Jako jediný ze Springfieldu má u domu protiatomový kryt.

Ned a jeho rodina mají dům hned vedle domu Simpsonových. Homer Simpson Neda nemá zrovna v lásce a v mnoha epizodách mu provádí různé naschvály, posmívá se mu a nebo si také půjčuje jeho věci a nevrací je. Jednou dokonce odnesl přímo od Flandersů celou klimatizaci, přičemž vyboural zeď a ani se neobtěžoval zakrýt po sobě stopy.

Dialog ze seznámení Homera a Neda : "Ahoj, jmenuji se Flanders, ale kamarádi mi říkají Ned" - "Čau Flandersi"

Související články

Externí odkazy


Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace