a opravdu velká série soutěží o nejlepší webovou stránku !!
Proto neváhejte a začněte hned zítra soutěžit o lákavé ceny !!

Vladimir Krutov

Z Multimediaexpo.cz

Vladimir Krutov (* 1. června 1960 Moskva) je bývalý reprezentační hokejista narozený v Sovětském svazu. V sovětské reprezentaci byl členem legendární a obávané pětky spolu s Larionovem, Makarovem, Fetisovem a Kasatonovem. Této formaci se přezdívalo Green line, podle barvy tréninkových triček. Mnohými byl považován za nejlepší levé křídlo 80. let (např. Haškem v jeho knize Chytám svůj život). V SSSR hrál stejně jako jeho 4 spoluhráči za tým CSKA Moskva. V sezóně 1990/91 hrál v NHL za tým Vancouver Canucks, kde se však místo hokeje věnoval především návštěvám fast-foodů. Zlé jazyky mu díky rychle přibývající váze přezdívaly Vladimir Kruton.

Úspěchy

Krutov během své úspěšné kariéry vyhrál 2x zimní olympijské hry, 5x mistrovství světa a 1x Kanadský pohár. Vyhrál vícekrát i juniorské mistrovství světa, kde se dosud jako jediný v historii stal 2x po sobě nejproduktivnějším hráčem. Kanadské bodování nebo trofej pro nejlepšího střelce, končily v jeho rukách i mezi dospělými.