Z Multimediaexpo.cz

Williams FW22 - (Frank Williams 22. vůz) byl vůz Formule 1 stáje Williams určený pro sezónu 2000. Tímto vozem začala spolupráce Williamsu a BMW, které se stalo novým dodavatelem motorů. S touto změnou přišlo i nové barevné řešení vozů Williams, které se změnilo na modro-bílou kombinaci ve stylu BMW.

Obsah

Popis

FW22 působil velmi nadějně, byl koncipován tak, aby aerodynamika odpovídala výkonu motoru. A po prvním závodě v Austrálii, kde skončil Ralf Schumacher třetí, se zdálo, že vůz bude překvapením sezóny. Toto očekávání bylo ještě podrženo skutečností, že ve druhém závodě v Brazílii bodovali oba jezdci a Jenson Button se stal dokonce do té doby nejmladším bodujícím pilotem. V následujícím závodě se však projevila i jistá uspěchanost ve vývoji, kterou způsobily nové motory jimž se kompletně přizpůsobilo aerodynamické řešení vozu. K těmto problémům se připojily i chyby ve zvolené strategii, takže v poháru konstruktérů obsadil Williams konečné třetí místo s velkou ztrátou na týmy Ferrari a McLaren.

Novým ředitelem se v této sezóně stal Gerhard Berger.

Williams

Technická data

• Délka: 4 540 mm
  • Šířka: ? mm
  • Výška: ? mm
  • Váha: 600 Kg (včetně pilota, vody a oleje)
  • Rozchod kol vpředu: 1 460 mm
  • Rozchod kol vzadu: 1 400 mm
  • Rozvor: 3 140 mm
  • Převodovka: Williams L 7 stupňová poloautomatická sekvenční s elektronickou kontrolou.

Výsledky v sezoně 2000

(Legenda, tučně vyznačené závody znamenají zisk pole position, kurzívou nejrychlejší kolo závodu))

Rok Šasi Motor Pneu Jezdci 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Body Pořadí