Xbox 360

Z Multimediaexpo.cz

Xbox 360 S (2011)
Xbox 360 S (250 GB), boční pohled

Xbox 360 S (slim) je následovníkem herní konzole Xbox 360 vyroben nadnárodní společností Microsoft. Byl představen v roce 2010 na konferenci E3 (Electronic Entertainment Expo). Redesign provedli krátce po vydání Playstationu 3 Slim. Nový vzhled se velice liší od svých předchůdců. Vyznačuje se ostrými hranami, někteří lidé vidí podobnost s americkými počítači Alienware, nebo tvary bojového letounu F-117, kvůli čemuž dostal neoficiální přezdívku „Stealthbox“. Šasi doznalo jistého zkrášlení spočívající v kompaktnějších rozměrech a velmi elegantním povrchu. Nový model je tak viditelně menší a štíhlejší v přitažlivém černém designu. Je pouze o 25 mm užší než původní herní konzole. Nynější rozměry jsou 270 x 260 x 72 mm (šířka, hloubka, výška na plocho). Není to veliký rozdíl oproti zavedenému PS3 Slim,ale díky své robustnější konstrukci nepotřebuje stojánek, když ho chceme postavit.

Xbox 360 S má přepracovanou vnitřní architekturu se základní deskou Valhalla, který umožňuje o 30% více místa než předchozí desky XCGPU , integrované CPU / GPU / eDRAM čipu pomocí 45 nm výrobního procesu. To jim umožňuje být i menší a klidnější než předchozí verze Xbox 360. Došlo ke sloučení tříjádrového procesoru IBM a grafického jádra ATI Xenos do jednoho čipu (XCGPU), který je nově vyroben 45nm technologií a může nabídnout při stejném výkonu jednodušší typ chlazení i menší spotřebu elektrické energie díky novému napájecímu zdroji (12V), který taktéž znatelně zmenšil svou velikost. Další výhodou oproti předchozím konzolím je více USB 2.0 (2x vpředu, 3x vzadu) a další USB port pro použití periferního zařízení jako je například Kinect senzor (snímač pohybu). Přínosem je bezesporu v porovnání s předchozími verzemi vestavěné Wi-Fi připojení a TOSLINK (standardizovaný propojovací systém optických kabelů) S/PDIF (Sony/Philips Digital InterFace – kabel zprostředkuje přenos digitálně kódovaného zvukového signálu mezi různými audio komponenty). Karta pak podporuje Wi-fi pásma B, G, i nové rychlé N.

Herní konzole je vybavená optickou DVD mechanikou, podporuje hraní do rozlišení 1080p a zachovává zpětnou kompatibilitu se starším příslušenstvím včetně vynikajících bezdrátových ovladačů. DVD mechanika je mnohem tišší (však při výsunu, stále pracuje velice hlasitě). Po vložení DVD media se hlasitost o něco málo zvýší, ale určitě se nemusíme obávat. Kupodivu v tomto směru přestihl Xbox 360 S i svého tenčího konkurenta Playstation 3 Slim 250 GB. Jediný ventilátor je tak účinný, že zvládá svou funkci lépe, jak u předchůdců (předchozí verze měla dva menší). Při nárůstu otáček hluk nepatrně stoupá.

Přibalené příslušenství nenabízí žádné zázraky, jako u PS3 Slim. V krabici najdete pouze jeden bezdrátový ovladač, nyní v pěkné černé matné verzi, kabelový headset, napájecí zdroj s kabelem do zásuvky, dvojici alkalických tužkových baterii do ovladače a pouze obyčejný kompozitní A/V kabel s redukcí na Scart. Přibalená kabeláž je tedy o třídu horší, než v případě stávající Elite i Premium verze staré konzole.

S tímto obyčejným kompozitním kabelem na HD obraz nedosáhnete, proto pokud chcete dosáhnout HD kvality je nutné dokoupit další komponenty VGA, nebo HDMI kabel. Je zvláštní, že se výrobci rádi chlubí, jak jejich konzole umí v HD přehrát snad vše, ale do balení příslušný kabel přiložen není. Novinkou v podání hardware je vyjímatelný interní pevný disk o kapacitě 250 / 320 GB.

Výhody:
• mnoho zábavných her
• bezdrátový ovladač
• jednoduchá obsluha
• elegantní design konzole
• online služba Xbox Live
• podpora pohybového ovládání Kinect
Nevýhody:
• placený multiplayer
• cena některých her
• nenabízí cz lokalizaci
• HDMI kabel není v balení
• nemá Blu-Ray mechaniku
• zahřívání a hluk ventilátoru nebo mechaniky

Xbox 360 S speciální edice

 • 4 GB bundle - matná černá, bez headsetu, bez hard disku
 • 250 GB bundle - lesklá černá, headset, Hard disk
 • Spring White bundle - leskle bílá, 1 bílý ovladač (nový), lesklý bílý Kinect, 3 měsíční předplatné Xbox Live Gold, 4GB Hard disk (interní)

Model 250 GB

 • Halo Reach bundle
  • matná šedá s písmem Halo Reach, 2 ovladače, headset, kopie hry Halo Reach, 250 GB Hard disk.
Speciálně vydaný svazek byl k dispozici současně s hrou 14. září 2010. Skládá se z vlastní značkové stříbrné 250 GB konzole Xbox 360 S, dva stříbrné a černé značkové vysílače, černá sluchátka a kopii hry a stažená poukázka na "Limited Edition Elite" brnění a epizoda z Halo Legends anime . Tisková zpráva, v níž byla představena také ukázala, že to nejen zachycuje vzhled a pocit ze hry, ale také vlastní zvukové efekty z Halo vesmíru. Svazek prodával za 399 USD. Tyto značkové regulátory a headset byly také prodávány jako samostatné produkty.

Model 320 GB

 • Gears of War 3 bundle
  • červená s černou, 2 ovladače, headset, kopie hry Gears of War 3, 320 GB Hard disk
V roce 2011 byla vydána limitovaná sběratelská edice "(LCE) Xbox 360. Konzole nabízí kovový červený povrch s černými Gears of War 3 znaky. Na rozdíl od ostatních konzolí Xbox 360 S, Gears of War 3 LCE nabízí 320 GB pevný disk. Zvuky z Gears of War 3 hry začnou hrát, když je konzole zapnutá nebo když se přihrádka na disk otevře. Je dodáván se dvěma vlastními značkovými kovovými Gears of War 3 červenými bezdrátovými ovladačemi, headset a kopii hry a stahování kódu pro další in-game.
 • Star Wars bundle
  • modrá s bílou, 1 ovladač, headset, kopie hry Star Wars, 320 GB Hard disk, Kinect (bílý)
Exkluzivní limitovaný balík, který kromě fanoušky očekávaného titulu Kinect Star Wars obsahuje také tematicky sladěnou herní konzoli a snímač Kinect v bílé barvě. Balíček obsahuje lehce vyjímatelný 320 GB Hard Disk. Obsahuje bílý Kinect senzor, zlaté a černé C-3PO tématický bezdrátové ovladač, kopie Star Wars Kinect , Kinect dobrodružství a exkluzivní stahovatelný obsah.
 • MW3 bundle
  • matná šedá s písmem MW3, 2 ovladače, headset, kopie hry Call of Duty MW3, 320 GB Hard disk
Microsoft oznámil „omezené vydání Call of Duty: Modern Warfare 3 Bundle“. Balíček obsahuje 320 GB harddisk vyjímatelný v konzoli Xbox 360 S. Tuto verzi konzole doplňuje akční hra Call of Duty: Modern Warfare 3, která je již třetím pokračováním nejprodávanější akční hry všech dob. Modern Warfare 3 pokračuje v nadílce poutavé a strhující akce, v níž na hráče čekají nové hrozby, připravené dostat svět na pokraj katastrofy. Nejnovější pokračování průkopnické série Call of Duty, Modern Warfare 3, nabídne možnost přizpůsobení zbraně podle Vašeho herního stylu. Postava hráče bude ovlivněna nejen úrovní ale také povoláním. Hra navazuje na Call of Duty: Modern Warfare 2. Pokračuje ruská invaze do USA a mimo to se také se rozšíří do Evropy včetně České republiky. Do hry se také vrátí některé postavy z předchozích dílů.

YouTube

Na vlastní ruce: Xbox 360 Slim (česky)
New Xbox Slim Vs. Old Xbox Fat (anglicky)


New Xbox 360 Slim Speed Test - Faster? (anglicky)
Xbox 360 Slim Vs. PS3 Slim - HD 1080 (anglicky)


Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Xbox 360
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Xbox 360
Náklady na energie a provoz naší encyklopedie prudce vzrostly.
Potřebujeme vaši podporu... Kolik ?? To je na Vás.
Náš FIO účet — 2500575897 / 2010