Chelsi Smith

Z Multimediaexpo.cz

Verze z 22. 8. 2016, 21:02; Sysop (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)

Chelsy Mariam Pearl Smith (* 23. srpna 1973 v Redwood City, Kalifornie) je americká královna krásy z Deer Parku a držitelka dvou velmi prestižních titulů — Miss USA a hlavně Miss Universe 1995.

Soutěž Miss Texas USA

Obsah

Smith se poprvé zúčastnila velké soutěži v roce 1994 kde byla semifinalistka Miss Texas USA kam se probojovala jako Miss jihovýchodního Texasu. V následujícím roce opět soutěžila, tentokrát jako Miss Okresu Galveston USA a také vyhrála cenu Miss Congeniality (Miss Sympatie) Byla první multi-rasovou držitelkou titulu v historii této soutěže.

Soutěž Miss USA

Na Miss USA 1995, která se konala v South Padre Island v jejím rodném státě Texas, měla výhodu domácího prostředí.

Již během předběžného kola soutěže získala Smith nejvyšší průměrné hodnoty a stala se čtvrtou zástupkyní Texasu v pořadí, která se dostala do semifinále. Během finálového přenosu měla nejvyšší skóre při promenádě v plavkách a také v disciplíně "interview" a v promenádě ve večerních šatech se umístila na druhém místě za Miss New York USA. V první Top 6 poskočila na první příčku a následně získala nejlepší hodnocení za "rozhovor". Výsledkem napínavého boje bylo, že Smith nakonec korunovali za Miss USA. Chelsy rovněž vyhrála titul Miss Congeniality (Miss Sympatie) tak jako ve své první soutěži a stala se první vítězkou Miss USA a první Miss Texas USA, která vyhrála tuto cenu. Byla sedmou texasankou, která obdržela titul Miss USA.

Miss Universe 1995

Jakmile získala titul Miss USA odcestovala do města Windhoek v Namíbii na soutěž Miss Universe 1995, konané 12. května v Wondhoek Country Clubu. Po úvodním kole opět získala opět nejlepší skóre, což ji vyneslo do Top 10. Během finálového přenosu měla nejvyšší hodnocení za plavkovou disciplínu, třetí místo za interview a sedmé za večerní šaty, ale stále zůstávala celkově na nejvyšší pozici. V kole ve kterém se rozhodoval postup z Top 6 se umístila na druhém místě v rozhovoru. Nakonec vyhlásili vítěznou trojku a Smith se stala Miss Universe, první Miss USA od vítězství Shawn Weatherly v roce 1980.

YouTube

Miss Universe 1995 – Chelsi Smith (USA)
1995 Miss Universe Farewell Walk & Crowning (anglicky)


Externí odkazy


200 sociálních sítí a dalších služeb (připojte se)