Alison Eastwood

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání

Alison Eastwood (* 22. května 1972 v Carmelu, Kalifornie) je americká modelka, módní návrhářka a hollywoodská herečka.

Už od kolébky byla předurčená k svému budoucímu povolání. Jejími rodiči jsou totiž modelka Maggie Johnson a slavná westernová superhvězda Clint Eastwood (rodinnou síň slávy doplňuje starší sestra Kyle Eastwood). Možná právě díky tomu byla Alison během puberty rebelující holkou, jejíž prohřešky vůči zákonu vyvrcholili zatknutím za jízdu pod vplyvem alkoholu. Výsledkem byla noc strávená v policejní cele. Když v roce 1990 dovršila 18 let přestěhovala se do Santa Barbary studovat herectví.

V časech dětství a dospívání se, ale kromě problémů se zákonem a vzdoru vůči rodičům, věnovala i svým prvním krokům ve světě filmového průmyslu. Její role v thrileru Tightrope (Stahující se smyčka) z roku 1984 jí přinesla jistý stupeň uznání. Rovněž začala pracovat na své modelingové kariéře a jako modelka pózovala pro víceré evropské módní časopisy a také pro americké vydání Vogue. V únoru 2003 jí její fanouškové mohli v rouchu evině obdivovat v pánském časopise Playboy.

V posledním čase je možné jí opět vidět na filmovém plátně. Do její filmografie zařazujeme snímky jako Absolute Power (Absolutní moc, 1997), Midnight in the Garden of Good and Evil (Půlnoc v zahradě dobra a zla, 1997), Black and White (Černá a bílá, 1998), Breakfast of Champions (Snídaně šampiónů, 1999), Just a Little Harmless Sex (Nevinný flirt, 1999), Power Play (2002), Poolhall Junkies (2003), kde účinkovala po boku Roda Steigera a Christophera Walkena.

Alison Eastwood má dokonce svojí vlastní linii oblečení nazvanou – Eastwood Ranch.

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Alison Eastwood
200 sociálních sítí a dalších služeb (připojte se)

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace