Slavíme 14. výročí existence naší Encyklopedie !
Slíbený balíček 66 369 souborů byl právě přidán (20. listopadu) !
Nyní začíname budovat další super balíček 70 000 souborů (140 000 editací),
který za asi 1 měsíc rozdrtí všechny rekordy naší Encyklopedie...

Costanera Center

Z Multimediaexpo.cz

Costanera Center (2019)
Gran Torre Santiago (2019)

Costanera Center je velký obchodní a komerční komplex v Chile, který zahrnuje šestipodlažní nákupní centrum, mrakodrap Gran Torre Santiago a tři další menší mrakodrapy – dva luxusní hotely a kancelářskou budovu. Komplex se nachází hlavním městě Santiago de Chile a je ve vlastnictví holdingu Cencosud. Nejvyšší ze čtyř mrakodrapů, Torre Costanera, navrhl slavný architekt César Pelli a je vysoký 300 metrů (980 stop), což z něj činí nejvyšší budovu v Latinské Americe a druhou nejvyšší na jižní polokouli po australské Queensland Number One na Zlatém pobřeží, který má výšku 322,5 metru (1 058 stop).

Stavba byla pozastavena v lednu 2009 v důsledku velké recese. Stavebníci měli obavy, že nebudou schopni najít nájemce, pokud bude stavba dokončena v původním termínu.

Stavba komplexu byla obnovena na konci roku 2010. 14. února 2012 dosáhl Gran Torre Santiago výšky 300 metrů a stal se nejvyšší budovou v Jižní i Latinské Americe.

Obchodní centrum

Obchodní centrum bylo otevřeno 12. června 2012 a je největší v Jižní Americe. Obchodní středisko navržené kanadskou maloobchodní agenturou Watt International má šest pater a zahrnuje hypermarket, luxusní a mezinárodní módní obchody jako Armani Exchange, Façonnable, Topshop, H&M, Hugo Boss, Banana Republic, Brooks Brothers, Swarovski, Zara, Guess a G-Star Raw a více než 100 obchodů včetně tří největších chilských obchodních domů.

Nabízí také kino, spektrum restaurací od rychlého občerstvení po drahé kvalitní jídlo a tělocvičnu v šestém patře.

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Costanera Center
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Costanera Center
200 sociálních sítí a dalších služeb (připojte se)