Dayanara Torres

Z Multimediaexpo.cz

Dayanara Torres Delgado (* 28. října 1974 v San Juan, Portoriko) je portorická modelka, herečka, zpěvačka a držitelka maximálně přestižního titulu Miss Universe 1993.

Dayanara začala být slavná opravdu brzo. Když měla 17 roků procházela se na Plaza de Toa Alta v jejím rodném městě a následně jí pozvali reprezentovat Toa Alta na každoroční soutěži Miss Portoriko. Tuto příležitost plně využila, vyhrála a získala právo zúčastnit se jako delegátka Portorika na Miss Universe 1993. Rok předtím, v 1992 se zúčastnila další soutěže krásy Miss International, kde se probojovala do semifinále a obsadila druhé místo.

Obsah

Miss Universe 1993

Soutěž Miss Universe se konala 21. května 1993 v Mexiko City a Torres vyhrála titul a korunu. Její vítězství bylo, ale považované za kontroverzní, protože se stále ozývali hlasy proti jejímu věku. Pravdou ale je, že dosáhla potřebný věk 18 let pár měsíců před samotnou soutěží.

Objevovali se však také další protesty proti výhře mladé portoričanky. Nevyhrála ani se neumístila na předních příčkách ani v předkole ani v semifinálovém boji. V záři reflektorů někteří fanoušci věřili, že delegátky z Kolumbie, Venezuely, Austrálie či USA dosáhli právě během už vzpomínaných kol mnohem vyšší skóre. Byli tu pochybnosti o správnosti rozhodnutí poroty, protože se ani v jedné z rozhodujících disciplín jako promenáda v plavkách, večerní šaty nebo rozhovor neocitla na prvním resp. druhém místě. Faktem zůstává, že Torres opravdu obsadila v disciplínách - 6., 6. a 5. místo. Všech 5 finalistek jí předběhlo v minimálně dvou (či možná všech) disciplínách. Mnoho lidí si myslelo, že titul Miss Universe měla správně získat Miss Kolumbia, Paula Andrea Betancourt. Dokonce jeden z porotců, José Luis Cuevas, byl rozhorčený z toho, že Torres porazila kolumbijskou delegátku. Navzdory všem kritikám a rozporům přivítali Dayanaru v její rodné krajině s obrovskou parádou a pompou jako právoplatnou královnu krásy.

Během a po období svého kralování se stala vyslankyní UNICEFu, ve jméně této dětské organizace cestovala napříč Asií a Latinskou Amerikou a snažila se pomáhat. Založila nadáci s názvem Dayanara Torres Foundation, která poskytuje stipendia chudým studentům z Portorika a Filipín. V roce 1994 přišla do hlavního města Filipín na korunovaci nové Miss Universe. V rámci ceremónie zpívala duet s americkým zpěvákem Peabo Brysonem – píseň: "A Whole New World" (Celý nový svět).

Torres na Filipínách

Po soutěži Miss Universe 1994, Torres získavala nabídky na předvádění produktů, účinkovaní v televízních programech a herectví ve filmech. Pět roků žila na Filipínách a stala se v této zemi skutečnou hvězdou. Rovněž se objevila ve více než 10 filmech, včetně snímku s filipínskou hereckou a pěveckou hvězdou Gary Valencianem, který se nazýval "Hataw Na". Během tohoto období natočila ještě Linda Sara, portorický film režírovaný Jacobem Moralesem, kde jejího partnera hrál portorický zpěvák Chayanne. Film byl do kin uveden v roce 1994. Také byla klíčovou postavou filipínské televize, kde se každou neděli objevovala v relaci s názvem "ASAP". Nazývali jí zde "Dancing Queen" (Královnou tance), díky jejím neuvěřitelným tanečním kreacím.

Během období stráveného na Filipínach si začala romantický vztah s filipínským hercem Aga Muhlachem, který je ve své zemi skutečnou superstar (Muhlach je nyní ženatý se Charlene Gonzalez, Miss Filipíny 1994). Torres a Aga se poprvé střetli na natáčení jejich prvního filipínského filmu Kasama Kita od režiséra Basta (Tak dlouho jako sem s tebou). Jejich vzájemné štěstí trvalo 4 roky. Dayanara se také učila jazyk Tagalog, který je tam jedním z úředních jazyků.

Návrat do Portorika

V roce 1998 se vrátila do Portorika a vydala svoje první a zatím jediné album nazvané Antifaz. Dosáhl vrchol žebříčku hitparády Billboard v Latinské Americe a na Filipínách. Také zazářila v mnoha divadelních produkcích na svém rodném ostrově. Ve stejném roce byla na trh uvedená panenka "Dayanara" a prodávala se na ostrově a Filipínách.

Torres se 9. května 2000 vdala za úspěšného zpěváka Marca Anthonyho v Las Vegas. Mají spolu dva syny - Cristian Anthony Muñiz (narozený 5. února 2001) a Ryan Anthony Muñiz (narozený 16. srpna 2003). Bylo to bouřlivé manželství, které se skončilo v létě 2004 rozchodem. Později se dali opět dohromady a manželskou přísahu obnovili během velkolepého obřadu v Portoriku v prosinci 2002. Idylka se skončila, když mladá číšnice z Miami žádala v roce 2003 vícenásobné DNA – testy na určení otcovství svých dětí, přičemž ho připisovala právě Marc Anthonymu. Zkoušky koncem srpna 2004 sice vyvrátili nárok údajné milenky, ale už dostatečně narušili vztah známého páru. Definitivní rozchod ohlásila dvojice v říjnu 2003 a Torres podala v lednu 2004 žádost o rozvod.

Během rozvodového konání byl zpěvák viděn s latino-herečkou a zpěváčkou Jennifer Lopez, jeho dlouholetou spolupracovnící z hudební brandže, se kterou pracoval na různých hudebních klipech. Poprvé se střetli koncem 90–tých let, ještě před jeho prvním a jejím druhým manželstvím. Lopez a Anthony spolu na začátku roku 2004 nahráli nádherný duet pro nový film Lopezové - Shall We Dance? (Smím prosit ?). Jennifer a Marc uzavřeli sňatek 5. června 2004 na tiché domácí svatbě, jen pár dní po dovršení rozvodového konaní s Dayanarou Torres (1. června). Svatba byla navzdory veškerému utajení mediálně ostře sledovanou událostí, fotografové se o obřadě dozvěděli a tak helikoptéry v den svatby kroužili nad zadním dvorem sídla nevěsty. Ostatní novináři z celého světa také dostali avízo a přidali se k honu na drahocenné fotografie. Reportéři pátrali zejména po důkazu potvrdzujícím fámy o těhotenství Jennifer, které se však ukázali jako nepravdivé.

Čerstvě rozvedená Torres debutovala 1. září 2005 v americké telenovele The Young and The Restless (Mladí a nepokojní), kde si však zahrála jen malou rolu.

6. března 2006 podstoupila Dayanara v New Yorku neodkladnou operaci, při které se muselo upravit její zauzlení střev. Velké problémy začali během letu z Los Angeles den předtím, když cítila v letadle obrovské bolesti.

Je vysoká 173 cm a má modré oči.

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Dayanara Torres
200 sociálních sítí a dalších služeb (připojte se)