Heidi Klum

Z Multimediaexpo.cz

Heidi Klum (2016)
Heidi Klum (2016)

Heidi Klum (* 1. června 1973, Bergisch Gladbach, Německo) je německá supermodelka, herečka, moderátorka, módní návrhářka, televizní producentka, zpěvačka a umělkyně.

Obsah

Modeling a herectví

Podle jednoho ze specialistů na krásu Luise Ahearna a jejího manžela Seala je Heidi nejkrásnější žena všech dob. Stala se známou reklamami pro Sports Illustrated Swimsuit Issue a katalogem Victoria's Secret. Jako doplněk ke modelingu se Klum objevuje v různých TV programech včetně Spin City (Město hříchu) a Sex ve městě. Ve filmu Blow Dry (Dohola!) hrála roli neschopné náladové vlasové modelky, hrála v romantickém filmu Ella Enchanted (Zakletá Ella) a také byla Ursulou Andress ve filmu The Life and Death of Peter Sellers (Život a smrt Petera Sellerse). V roce 2003 účinkovala v roli prodavačky společnosti Victoria's Secret ve filmu Blue Collar Comedy Tour: The Movie (česky: Komici v montérkách na šňůře). Již jako uznávaná modelka si v roce 2006 zahrála postavu sebe sama v úspěšném snímku The Devil Wears Prada (Ďábel nosí Pradu).

Projekt Runway

V prosinci 2004 se stala moderátorkou a porotkyní v nové reality show Project Runway, která běžela na americké televizní stanici Bravo a v níž módní návrháři soutěžili o možnost prezentovat své návrhy na prestižním New York Fashion Week a získat peníze na vytvoření vlastních módních kolekcí. Díky svému famóznímu vystupování byla s tímto programem nominována na cenu Emmy za první a druhou sérii.

Oblečení, návrhy a parfémy

Vlastní kolekce oděvů Heidi Klum (včetně jedné pro kojence) byly představeny v německém zásilkovém katalogu Otto. Rovněž navrhla boty pro Birkenstock, šperky pro Mouawad a plavky zveřejněné v Sports Illustrated Swimsuit Issue (2002). Tyto plavky byly na určitý, limitovány čas dostupné na prodej přes osobní internetovou stránku Heidi Klum. Její šperkové kolekce Mouawad měly svůj debut v televizním prodeji stanice QVC 14. září 2006 a během 35 minut se prodalo 14 ze 16 nabízených návrhů.

Vytvořila také vlastní vůni s jednoduchým názvem "Heidi", která je běžně v prodeji opět přes její internetovou stránku.

Další

Klum je ale umělkyní v pravém slova smyslu. Její malby se již objevily v různých uměleckých časopisech v USA. 27. září 2002 představila své sochařské dílo s názvem "Dogs with Butterflies" (psi s motýly) jako památku záchranářským psům, kteří pomáhali hledat oběti teroristických útoků 11. září 2001. Její jméno dokonce nese jedna odrůda růže nazvaná "Heidi Klum rose".

Ve videohře James Bond: Everything or Nothing (Všechno nebo nic) z roku 2004 hraje Heidi postavu kriminalistky dr. Katy Nadanové.

Klum se často objevuje v různých hudebních klipech včetně klipu k písni "Love Foolosophy" hudební skupiny Jamiroquai, z jejich alba A Funk Odyssey a také k písni Kelis "Young, Fresh N 'New" z jejího druhého alba Wanderland.

V listopadu 2006 uvedla Heidi na trh své vlastní CD-čko a klip ke písni "Wonderland", která byla napsána pro sérii televizních reklam německého maloobchodního prodejce – společnosti "Douglas". Výtěžek z prodeje tohoto CD byl věnován dětské charitě v modelčině rodném městě Bergisch Gladbachu.

Osobní život

6. září se Heidi Klum provdala za vlasového "stylisty" celebrit Rica Pippina. Dvojice se ale rozvedla v listopadu 2002. Jejími partnery také byli frontman skupiny Red Hot Chili Peppers Anthony Kiedis a Philip Zevenbergen.

4. května 2004 se slavné modelce narodila dcerka Helene "Leni" (jméno má po modelčiny babičce). Jejím otec je Heidin bývalý přítel Flavio Briatore (manažer Formule 1). Klum ji v současnosti vychovává spolu se svým manželem, slavným britským zpěvákem Sealem, o kterém Klum prohlásila, že její dítě bere jako své vlastní a je pro ní opravdovým otcem.

Klum a Seal měli svatbu 10. května 2005 na pláži v Mexiku a 12. září v Los Angeles přišel na svět jejich synek Henry Günther Ademola Dashtu Samuel. Pojmenovali ho po jeho otci, jehož celé jméno ve skutečnosti zní – Seal Henry Olusegun Olumide Adeola Samuel, dále po mámině otci Günteru, po Sealovy otci Ademoly. Jeho předposlední a nejpodivnější jméno Dashtu je výraz z námořního vojenského slangu pro druhé letadlo z letecké formace. Tak jak Dash Two hlídá hlavní tryskáč, tak i Henry by měl hlídat a starat se o svou sestřičku. Klum objasnila význam jmen svého syna ve vlastní televizní show – Germany 's Next Top Model.

Svého druhého syna porodila 22. listopadu 2006 v nemocnici v Los Angeles a chlapeček dostal jméno Johan Riley Fyodor Taiwo Samuel.

Skandály

Heidi Klum je díky své kráse a talentu milionářku. Avšak třeba říci, že proto musela přinést určité oběti. Podle časopisu Vogue uzavřela kontrakt na 2,5 milionu dolarů se společností Victoria's Secret, který jí zakazuje mnoho věcí – od jakékoliv změny image až po uzavření manželství. Šéfové této prestižní firmy považovali modelčino těhotenství a následné narození dcery za poškození image a Klum byla donucena se zbavit, kvůli natáčení, všech kilo navíc, které přibrala během těhotenství a to za pouhých 34 dnů po porodu. Jinak riskovala ztrátu smlouvy.

Velká Galerie

YouTube

Heidi Klum Sexy for Lucky Magazine
(March 2011, anglicky)
Heidi Klum On Working With Simon Cowell
(Lorraine 2016, anglicky)


Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Heidi Klum
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Heidi Klum
Náklady na energie a provoz naší encyklopedie prudce vzrostly.
Potřebujeme vaši podporu... Kolik ?? To je na Vás.
Náš FIO účet — 2500575897 / 2010