Jonathan Davis

Z Multimediaexpo.cz


Jonathan Davis, zpěvák multiplatinové nu metallové skupiny Korn se narodil a vyrůstal v Bakersfieldu v Kalifornii, kde žil se svým otcem a nevlastní matkou. Jako skvělý zpěvák KoRn také hraje na bicí a dudy. Johnatan píše songy s kytarou a dalšími instrumentálními nástroji, jako již zmiňované dudy a bicí. Davis se jako poslední členem Korn připojil ke skupině.James 'Munky' Shaffer and Brian 'Head' Welch ho objevili v baru. Když viděli, jak Johnatam válí se skupinou Sexart nabídli mu, aby se připojil k jejich skupině L.A.P.D. Z počátku nesouhlasil, ale pak si vše rozmyslel a KoRn byli zrozeni. Z prvopočátku byl znám díky svému zvláštnímu sportovnímu oblečení Adidas na scéně, které se stalo "značkou" KoRn fanoušků. KoRn vydali jejich první album nazváné KoRn v roce 1994. Umístilo se na #72. pozici v žebříčku Billboard TOP 200 o 2 roky později. K dnešnímu dni vydali 8 studiových alb.

Obsah

Osobní život

Davis je starší než jeho nevlastní bratr, zakladatel Adema a zpěvák Midnight Panic, Mark Chavez. Pomáhal produkovat Adema druhé album, Unstable. Jako dítě byl Davis sexuálně zneužívan blízkým rodiným přítelem. Song "Daddy" je o jeho zneužívaní a pravdě, že jeho rodiče nechtěli věřit co se dělo. Jonathanův otec (Rick Davis) přišel s tím, že toto znásilňování se dělo s ženou. Rick Davis, se k tomu vyjádřil slovy: "Tento čin byl překvapivě spáchán ženou a s Jonem jsme se rozhodli, že její jméno se nikdy nikdo nedozví." Jonathan byl často zhroucený a deprimovaný, což se přeneslo do mnoha songů jako například - "Faget", "Freak on a Leash", "Thoughtless", a "No Place to Hide". Davis trpěl od dětství astmatem, měl silné problémy a v 5 letech byl již několikrát hospitalizován. Jeho první hudební inspirací v dětství byl muzikál Andrew Lloyd Webber "Jesus Christ Superstar". Když v dětství dostal první bubenickou sestavu, jeho zájem o hubdu rapidně vzrostl. Mezi jeho oblíbné skupiny patřili Duran Duran a další skupiny. Johnatam byl dvakrát ženatý. Poprvé se svou středoškolskou láskou, Renee Perez, v roce 1998 na Medieval themed ceremony. Spolu měli syna "Nathan Houseman Davis", avšak v roce 2001 se s ní rozvedl. 5. listopadu 2004, v další dekádě po vydání prvního alba KoRn, se oženil podruhé. Vzal si pornoherečku Deven Davis. Jeho druhé dítě syn "Pirate Houseman Davis" se narodil v roce 2005 a Davisovo třetí dítě "Zeppelin Houseman Davis" se narodilo 28. dubna 2007. Davis přestal pít alkohol 22. srpna 1998. Na DVD Deuce, hovoří zakladatel Brian Welch, že je na Johnatana velmi pyšný. Mezi jeho oblíbené singly kapely patří "Here to stay", "Do What They Say" a "Hollow Life".

Vybavení

Davis je obvykle viděn s mikrofonem Shure (+stojanem, který mu vytvořil švýcarský umělec H. R. Giger). Používá ho při živých vystoupeních a natáčení videoklipů. Na jeho solové tour "Alone I play" sedí na trůnu a stojací mikrofon nemá.

Solová kariera

V říjnu roku 2007, JD oznámil, že startuje své akustické solo tour, nazvané "Alone I Play". První koncert v listopadu 2007. Řekl, že by rád hrál songy z Queen Of The Damned soundtrack, ojediněle nehrané Korn songy, a klasiky. Tour je kompletně produkována Richardem Gibbsnem. Na turné také spolupracuje s:

DVD/CD z této tour lze očekávat na rok 2008 pod názvem Alone I Play CD/DVD.

Externí odkazy