Keri Hilson

Z Multimediaexpo.cz

Keri Lynn Hilson (* 27. července 1982 v Atlantě, Georgia) je americká R&B zpěvačka a textařka spolupracující s Zone 4/Mosley Music Group/Interscope Records. Je součástí kolektivu textařů a producentů známého jako The Clutch.

Obsah

Hudební začátek

Píše texty pro samostatné umělce již od roku 2001. Napsala texty pro umělce jako Toni Braxton, Chris Brown, Britney Spears, Mary J. Blige, Usher, Ciara, The Pussycat Dolls, P. Diddy, Ludacris, Rich Boy, Jennifer Lopez, Kelly Rowland, Nicole Scherzinger, Lloyd Banks, Omarion či Timbaland. V současnosti je Keri Hilson stále členkou aktivního textařského klubu The Clutch. Poprvé ukázala svůj hlas v písničce Hey Now (Mean Muggin') (Weapons of Mass Destruction, 2004) rappera Xzibita. Naživo poprvé vystoupila na MTV Europe Music Awards, kde zpívala právě s Xzibitem. V roce 2006 se objevila v klipu Nelly Furtado Promiscuous, avšak pouze v pozadí a na pár sekund. Od roku 2006 spolupracuje s Timbalandovou nahrávací společností Mosley Music Group, která je propojena s Interscope Records. V roce 2007 se podílela na sólo albu Timbalanda Presents: Shock Value. Konkrétně na skladbách The Way I Are, Scream, Miscommunication a na mezinárodní verzi sklady Hello. Právě spolupráce na skladbě The Way I Are ji proslavila po celém světě, neboť singl The Way I Are byl 1. skladbou téměř po celém světě. Proslavila se i jako zpěvačka vedlejších vokálů. Hostovala v několika skladbách, které sama napsala. Například ve skladbě Wait A Minute (PCD, 2005) skupiny The Pussycat Dolls nebo Gimme More (Blackout, 2007) zpěvačky Britney Spears.

Současná tvorba

V roce 2008 hrála hlavní roli tanečnice v hudebním klipu Ushera Love in This Club.Dále se objevila v hudebním klipu k singlu Miss Independent (Year of The Gentleman, 2008) zpěváka Ne-Yo. Spolupracovala na skladbách Hero (Nas, 2008) rappera Nase, Addiction zpěváka Ryana Leslieho, Superhuman Chrise Browna a na singlové verzi Numba 1 (Tide Is High) od Kardinal Offishall. Textově se podílí i na některých písních z alba Circus zpěvačky Britney Spears. V současné době chystá své debutové album In a Perfect World..., které je po několika odkladech plánováno na rok 2009.

Diskografie

Alba

  • In a Perfect World...
    • Vydáno: 9. února 2009
    • Vydavatel: Zone 4/Mosley Music/Interscope Records
    • Singly: "Energy", "Return the Favor", "Turnin' Me On" , "Knock You Down"

Singly

Rok Název Pozice Album
U.S. U.S. R&B U.S. Pop NZ CZE
2008 "Energy" 78 21 72 2 In a Perfect World...
"Return the Favor" (featuring Timbaland) 5
"Turnin' Me On" (featuring Lil Wayne) 85 31 80

Spolupráce

Rok Název Pozice Album
U.S. U.S. R&B U.S. Pop UK NZ
2004 "Hey Now (Mean Muggin)" (Xzibit featuring Keri Hilson) 93 52 9 Weapons of Mass Destruction
2006 "Help" (Lloyd Banks featuring Keri Hilson) 77 Rotten Apple
2007 "The Way I Are" (Timbaland featuring Keri Hilson & D.O.E.) 3 59 1 1 2 Shock Value
"Good Things" (Rich Boy featuring Polow da Don & Keri Hilson) 54 27 Rich Boy
2008 "Scream" (Timbaland featuring Keri Hilson & Nicole Scherzinger) 122 50 12 9 Shock Value
"Hero" (Nas featuring Keri Hilson) 97 82 70 Untitled
"Superhuman" (Chris Brown featuring Keri Hilson) 78 32 16 Exclusive
"Numba 1 (Tide Is High)" (Kardinal Offishall featuring Keri Hilson) Not 4 Sale

Samostatně napsané texty

Reference