Nápověda:Přesměrování
6. prosince začíná nová soutěž pro všechny editory naší encyklopedie !
Do pátku 11.1. si zde vytvořte uživatelský účet a udělejte alespoň 30 slušných editací.
Ze všech aktivních editorů vybereme 3 nejlepší (14.1.) a každý dostane špičkové ceny:
První a nejlepší editor dostane odměnu 600 Kč a status privilegovaného RCRedaktora.
Druhý editor dostane odměnu 300 Kč a status privilegovaného RCRedaktora.
Třetí editor dostane odměnu 200 Kč a status privilegovaného RCRedaktora.

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání

Některé stránky v Multimediaexpo.cz nemají vlastní obsah, ale pouze přesměrovávají čtenáře na jinou stránku; slouží jako další název této stránky. Pokud se čtenář pokusí přečíst stránku, která je pouhým přesměrováním, dostane automaticky obsah odkazované stránky, u jejíhož titulku bude uvedena informace „(Přesměrováno z Xyz)“.

Obsah

Jak vytvořit přesměrování

Pokud má název stránky X přesměrovávat na stránku Y, stačí vytvořit stránku X s následujícím textem:

#REDIRECT [[Jméno_stránky_Y]]

Pokud má např. stránka ČT přesměrovávat na stránku Česká televize, musí stránka 'ČT' obsahovat

#REDIRECT [[Česká televize]]

Tento příkaz musí být úplně prvním textem na stránce a musí být uveden naprosto přesně tímto způsobem (jinak přesměrování nefunguje). Může být však napsán malými písmeny. V příkazu #REDIRECT ani před ním např. nesmí být mezera, prázdný řádek apod. Po něm může následovat další text, např. poznámka o důvodech přesměrování, ale tento text většina čtenářů nikdy neuvidí.

Pokud necítíte potřebu vytvoření přesměrování zdůvodňovat, nevyplňjte shrnutí editace, systém to za vás udělá automaticky.

K čemu se používá přesměrování

Upřednostňujte přímé odkazy

Přesměrování slouží jako první pomoc při provazování článků odkazy, ale nemělo by být považováno za konečný stav. Technické řešení přesměrování na Skins.cz je totiž příčinou vzniku nové adresy, na které je také nabízen obsah stránky, na kterou se přesměrovává. Vzniká tak tzv. duplicitní obsah, který vadí internetovým vyhledávačům a uživatelům může znepřehledňovat výsledky vyhledávání. Upřednostňujte proto v článcích přímé odkazy.

Dvojité přesměrování

Pokud přesměrování vede na stránku s dalším přesměrováním, na té stránce skončí, jinými slovy, přesměrování proběhne pouze jednou. Tato vlastnost zabraňuje případnému nekonečnému cyklu, kdy by přesměrování vedlo do kruhu a nikdy neskončilo. Proto je zvláště v případě, pokud přesunujete stránku, důležité zajistit, aby všechny přesměrovače vedoucí na původní název byly opraveny, jinak by vznikly nefunkční dvojitá přesměrování. K tomu může sloužit nástroj Odkazuje sem, který zobrazí všechny stránky (včetně přesměrování), které na danou stránku odkazují.

Opodstatněné nepřímé odkazy

Zachování trvalých nepřímých odkazů je účelné v případě, pokud lze očekávat, že z mezistupňového redirektu vznikne samostatný článek (dočasné přesměrování), nebo pokud druhé přesměrování směřuje na nesynonymní příbuzný výraz nebo nadtéma: PraváctvíPravákLevák, případně PraváctvíPravákLateralita.