Nápověda:Poslední změny

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání

Stránka Poslední změny zobrazuje všechny změny, které všichni uživatelé v nedávné době na wiki provedli. Společně se stránkou (funkcí) Sledované stránky umožňuje uživatelům sledovat prováděné změny, kontrolovat je, bojovat proti vandalismu atd.

Obsah

Zobrazované informace

Každý řádek stránky posledních změn popisuje jednu změnu jedné stránky. O změně jsou zobrazeny tyto základní informace (zleva doprava):

Nastavení zobrazovaných změn

Pomocí odkazů navrchu stránky je možné si nastavit, které všechny změny se mají zobrazovat.

Kliknutím na Ukázat nové změny, počínaje od… se stránka aktualizuje, přičemž se zobrazí pouze editace provedené po zobrazeném čase.

Zdokonalené poslední změny

Registrovaní uživatelé si mohou ve svém uživatelském nastavení zapnout tzv. zdokonalené poslední změny. Při zapnutí této volby se všechny změny jedné stránky provedené v jednom dni zobrazují pouze jednou (u času poslední změny této stránky), přičemž kliknutím na šipku si lze rozbalit podrobný seznam.

Odkaz změny u sbaleného záznamu zobrazuje diff všech provedených změn (tzn. rozdíl mezi verzí před první změnou a verzí po poslední změně). Po rozbalení lze kliknutím na čas zobrazit verzi článku po příslušné změně a kliknutím na teď či předchozí lze zobrazit rozdíl mezi dvěma verzemi.

Jinak zdokonalené poslední změny fungují stejně jako „nezdokonalené“.

Pro fungování zdokonalených posledních změn musí uživateli fungovat JavaScript.

Funkce pro správce

Správcům se u každé změny zobrazuje odkaz na zablokování uživatele, který danou změnu provedl. Tento odkaz vede na stránku s formulářem, který je potřeba vyplnit a potvrdit (náhodné kliknutí proto nevadí, uživatel není okamžitě zablokován).

Správci také mohou ze stránky posledních změn skrývat vandalismus, čímž mohou omezit obtěžování ostatních uživatelů vandalskými editacemi.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace