Black-Friday-2019-12-Multimediaexpo.png

Pont Charles-de-Gaulle

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání
Pont Charles-de-Gaulle

Pont Charles-de-Gaulle (česky Most Charlese de Gaulla) je silniční most přes řeku Seinu v Paříži. Spojuje 12. obvod na pravém břehu a 13. obvod na levém.

Obsah

Historie

Vznik tohoto mostu je spojen s obnovou a rozvojem jihovýchodní části Paříže. O výstavbě rozhodla městská rada v roce 1986, aby vniklo přímé silniční spojení mezi Lyonským a Slavkovským nádražím a ulevilo se Slavkovskému mostu. Stavba začala v roce 1993 a skončila roku 1996.

Architektura

Most navrhli architekti Louis Arretche a Roman Karasinki. Je postaven z předpjatého betonu a konstrukce spočívá na dvou sloupech. Most je 207,75 metrů dlouhý a široký 31,6 metrů. Šířka nosníku činí 34,90 m.

Souřadnice

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Pont Charles-de-Gaulle
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Pont Charles-de-Gaulle
Mosty v Paříži přes Seinu (po proudu)

Pont amontPont NationalPont de TolbiacPasserelle Simone-de-BeauvoirPont de Bercy Pont Charles-de-Gaulle Viaduc d'Austerlitz Pont d'Austerlitz Pont de Sully Pont Marie Pont de la Tournelle Pont Louis-Philippe Pont Saint-Louis Pont de l'Archevêché Pont au Double Pont d'Arcole Petit-Pont Pont Notre-Dame Pont Saint-Michel Pont au Change Pont Neuf Pont des Arts Pont du Carrousel Pont Royal Passerelle Léopold-Sédar-Senghor Pont de la Concorde Pont Alexandre III Pont des Invalides Pont de l'Alma Passerelle Debilly Pont d'Iéna Pont de Bir-Hakeim Pont Rouelle Pont de Grenelle Pont Mirabeau Pont du Garigliano Pont aval

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace