Black-Friday-2019-12-Multimediaexpo.png

Tricia Helfer

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání
Tricia Helfer (2012)
Tricia Helfer (2010)
Tricia Helfer (2007)

Tricia Janine Helfer (* 11. dubna 1974, Donalda, Alberta, Kanada) je kanadská herečka a supermodelka.

Její nejznámější role je Number Six v seriálu Battlestar Galactica.

Obsah

Kariéra

Modeling

Vyrůstala na obilné farmě a když jí bylo 17, objevila ji modelingová agentura.

V roce 1992 vyhrála soutěž Ford Models' Supermodel of the World. Tricia odešla od modelingu v roce 2002 a uvedla, že odteď se všechny její snímky smí zveřejnit pouze s jejím souhlasem. Objevila se v kampaních, včetně Ralph Lauren, Chanel a Giorgio Armani. Helfer předváděla na nejlepších módních přehlídkách jako Carolina Herrera, Christian Dior, Claude Montana, Givenchy, John Galliano a Dolce & Gabbana. Fotila pro obálky Flare, Amica, ELLE, Cosmopolitan, Marie Claire a Vogue. Také se objevila na snímcích pro magazín Maxim a byla hodnocena jako 57. sexy žena pro rok 2007. Také pózovala bez podprsenky (ale ne úplně nahá) pro únorové vydání 2007 časopisu Playboy.

Herectví

Zatímco pracovala v New Yorku, uváděla módní program Ooh La La. V roce 2002 přesídlila do Los Angeles, aby se mohla plně věnovat své herecké kariéře. Její první herecký úkol byla role Sarah v televizním seriálu Jeremiah. Potom hrála modelku Ashleigh James v epizodě "The Hunger Artist" seriálu CSI: Crime Scene Investigation. V roce 2002 hrála velitelku Evu v nezávislém filmu White Rush. Roku 2003 byla vybrána pro roli Number Six v seriálu Battlestar Galactica.

Začátkem roku 2003 byla Tricii nabídnuta role Farrah Fawcett ve filmu NBC Behind the Camera: The Unauthorized Story of 'Charlie's Angels'. Helfer začala režírovat a uvádět reality show Canada's Next Top Model (31. května 2006). V roce 2006 se Helfer objevila ve filmech Spiral a The Green Chain.

V říjnu roku 2006 bylo oznámeno že se Helfer nevrátí, aby uváděla druhou řadu Canada's Next Top Model, protože se musí soustředit na svou práci v Battlestar Galactica. Helfer talé hrála hlavní roli v Command & Conquer 3: Tiberium Wars, se svou spoluúčinkující z Battlestar Galactica, Grace Park.

Battlestar Galactica

V roce 2003 byl původní televizní seriál Battlestar Galactica použit jako základ pro novou tří hodinovou minisérii na Sci Fi channel. Napsal ji Ronald D. Moore a režíroval Michael Rymer. Helfer hrála Number Six, lidského Cylona. S rolí pokračovala v následujícím seriálu Battlestar Galactica, který uvedl svou čtvrtou a poslední sérii v roce 2008.

Filmografie

Video hry

Rok Název Role
2007 Command & Conquer 3: Tiberium Wars Kilian Qatar
2007 Command & Conquer 3: Kane's Wrath Kilian Qatar
2008 Spider-Man: Web of Shadows Felicia Hardy/Black Cat
2009 Halo 3: ODST Captain Veronica Dare
2010 Mass Effect 2 EDI
2010 StarCraft II: Wings of Liberty Sarah Kerrigan
2012 Mass Effect 3 EDI
2013 StarCraft II: Heart of the Swarm Sarah Kerrigan
2013 Marvel Heroes Black Cat

Velká Galerie

YouTube

Maxim Exclusive: Battlestar Babes – Grace Park and Tricia Helfer
Tricia Helfer Battlestar Galactica Glory Box


Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Tricia Helfer
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Tricia Helfer
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace