Osobní nástroje
Ke každé komerční prezentaci nabízíme od 16. ledna do 31. ledna – .CZ doménu ZDARMA !
Od 18. října nabízíme všem přes 2 580 Gigantických a Super Gigantických fotografií.
Od 16. ledna 2018 máme na starém serveru přes 350 000 multimediálních souborů !
Na novém serveru navíc fungují 2 responzivní RWD skiny (Strapping a Foreground).

Vizovice (zámek)

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání
Zámek Vizovice (2014)

Zámek Vizovice se nachází uprostřed města Vizovic, asi 14 km od města Zlín. V roce 2001 byl zámek zařazen mezi národní kulturní památky. Zámek je ve vlastnictví státu a jeho správu vykonává Národní památkový ústav.

Je veřejnosti přístupný a jeho prohlídka je rozdělena do dvou okruhů – reprezentativní prostory (trasa A) a privátní prostory (trasa B).

Obsah

Historie

Zámek ve Vizovicích nechal postavit v letech 1750 až 1776 na místě bývalého cisterciáckého kláštera Smilheimu Heřman Hannibal z Blümegenu. Architekt František Antonín Grimm navrhl dvoupatrovou budovu se třemi křídly ve tvaru písmene U v tehdy moderním francouzském barokním stylu. V druhé polovině 18. století byla dokončena zámecká zahrada – anglický a francouzský park se sochařskou výzdobou. Ze stejné doby pochází i vybavení zámku a rozsáhlá sbírka obrazů.

Zámecké interiéry jsou zařízeny nábytkem ve stylu baroka, rokoka, empíru i biedermeieru, s množstvím porcelánu, rozsáhlou obrazovou sbírkou se vzácným souborem děl nizozemského malířství a řadou jiných hodnotných předmětů. Interiér kaple v levém křídle zámku je dílem mistra moravského sochařství Ondřeje Schweigla, jehož skulptury zdobí i celoročně přístupný zámecký park.

Velká Galerie

YouTube

Vizovice wedding Fashion HD (2013)
TVS: Vizovice – Zámecké kulturní léto (2014)


Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Vizovice (zámek)
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Zámek Vizovice