Age of Empires II

Z Multimediaexpo.cz

Počítačová hra Age of Empires: Age of Kings je historická realtimová strategie vytvořená vývojovým týmem Ensemble Studios. Hra se odehrává v prostředí středověku v Evropě a Asii, datadisk také v Americe. Navazuje na předchozí titul Age of Empires. Hra má následovníka v podobě Age of Empires III.

Obsah

Hra a herní prostředí

Hra Age of Empires II: The Age of Kings byla vydána v roce 1999 a přinesla některé nové herní prvky jako např. brány v opevnění a umísťování jednotek do budov. Hra je zasazena do prostředí středověku od jeho temných počátků až do začátků renesance včetně španělských výbojů v Mexiku. Hráč si může vybrat z třinácti (a v datadisku ještě z dalších pěti) civilizací.

Hra funguje na stejném grafickém enginu jako první hra, ale zobrazení umožňuje vykreslení větších detailů budov a dalších objektů, bohatší jsou i možnosti různých nastavení. Hra byla vydána i pro herní konzoli Nintendo DS.

Civilizace

Hráč si může vybrat ve hře ze 13 (v rozšířené verzi 18) civilizací. Každá má své elitní jednotky (v datadisku také technologie).

Civilizace

V datadisku

Kampaně

Ve hře jsou historické kampaně

V datadisku The Conquerors

Odkazy

Související články

Externí odkazy