Black-Friday-2019-06-Multimediaexpo.png

Cartagena (Kolumbie)

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání
Západ slunce nad přístavem (2008)
Architektura staré části Cartageny (2008)

Cartagena je město formálně známé jako Cartagena de Indias nebo Cartagena la Heroica.

Leží na severním pobřeží Kolumbie u Karibského moře. Žije zde přibližně milion obyvatel. Město bylo založeno v roce 1533 Pedro de Herediou a bylo pojmenováno podle přístavu Cartagena. Cartagena bylo původní hlavní sídlo osidlování Ameriky Španělskem. Dnes je to ekonomicky vyspělé město s velkým počtem přitažlivých památek.

Stojí zde hrad (Castle of San Felipe), který byl vystavěn v letech 1536 – 1657. Kolem Starého města vede také mohutná zeď. Ve Starém městě se nachází Palác inkvizice, katedrála, Konvent svaté Kláry (nyní hotel) a Jezuitská kolej. Na jihu je Bahía de Cartagena (Cartageňský záliv). Má dva vstupy – Bocachia na jihu a Bocagrande na severu.

Cartagena má polohu 10°25‘ severně a 75°32‘ západně. Klima je zde tropické. Největší teplota zde bývá nad 24 °C a pod 31 °C. Vlhkost je zde kolem 90 %. Dešťové období je především v říjnu. Srážky jsou přibližně 1000 mm za rok.

Partnerská města

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Cartagena (Kolumbie)
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Cartagena, Colombia
 Kolumbie  Kolumbijské památky Seznamu světového dědictví UNESCO

Cartagena (přístav, pevnosti a další památky) • Národní park Los Katíos • centrum Santa Cruz de Mompox • archeo–lokalita Tierradentro • archeo–lokalita San Agustín • fauna a flóra ostrova Malpelokulturní krajina kávových plantáží v KolumbiiQhapaq Ñan

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace