Black-Friday-2019-12-Multimediaexpo.png

Daria Werbowy

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání
Daria Werbowy (2008)

Daria Werbowy (* 19. listopadu 1983, Kraków, Polsko) je ukrajinsko–kanadská supermodelka.

Daria Werbowy je populární kanadská modelka s ukrajinskými kořeny. Ačkoliv se narodila v Polsku má ukrajinské občanství. Když měla 3 roky, její ukrajinský rodiče se přestěhovali do Mississauga, obce na předměstí Toronta v Kanadě. Když měla 14 roků byla to vysoká, štíhlá a sportovně založená dívčina. Navštěvovala Střední školu v Cawthra Parku. Jako uznávaná modelka byla romanticky spojována s hercem Joshem Hartnettem.

Profesionální kariéra

Daria Werbowy se nikdy nechtěla vážněji věnovat modelingu, ale svůj názor změnila, když v sobě objevila talent pro tento byznys. Přesvědčila jí o tom bývalá spolužačka její matky Susan J., která vedla torontskou pobočku modelingové agentury Model & Talent Management. Právě ve 14 letech vyhrála národní modelingovou soutěž, ale po roku práce pro Model & Talent, Werbowy usoudila, že by mohla dosáhnout více s jinou agenturou, a proto ze své domovské agentury odešla.

Jakmile přešla k Elite Model získala několik výborných objednávek, ale ještě stále nedosáhla významnějšího mezinárodního úspěchu. Když si však vynikající hledač talentů z Elite Canada - Elmer Olsen založil svojí vlastní agenturu, Werbowy s ním začala spolupracovat a její kariéra se konečně pořádně rozběhla. Po pár letech pod hlavičkou International Management Group (IMG), získala Werbowy konečně uznání na mezinárodním modelingovém poli. Daria plánuje skončit s touto prací ve 25 letech, aby se mohla stát profesionální malířkou a nebo si ve svém “rodném” městě Mississauga v Ontariu otevřít vlastní galérii.

Ačkoliv už uvolnila post světové jedničky na modelingové scéně "ostatním děvčatům" nadále drží rekord největšího počtu otevřených a uzavřených módních show v jedné sezóně. Až do dnešního dne seznam Dariiných klientů zahrnuje podniky jako Roberto Cavalli, Gucci, Hermes, Louis Vuitton, Versace, Missoni, Valentino, Chanel, Lancôme, David Yurman, Prada, Yves Saint–Laurent a byla dohromady na 21 obálkách časopisů Vogue. Hned ve své první sezóně podzim/zima 2003 Werbowy “uchvátila” pro sebe dvě z nejžádanějších zakázek ve světě modelingu: focení na obálku Vogue (hned třikrát – v červenci, srpnu a v říjnu) a reklamní kampaň podzim/zima pro módní návrhářsku veličinu Prada. V červenci roku 2007 Forbes označil Dariu za 9. nejlepé vydělávající modelku na světě po hvězdách jako Karolína Kurková, Natalia Vodianová, Carolyn Murphy, Alessandra Ambrosio, Adriana Lima, Heidi Klum, Kate Moss a Gisele Bündchen. Její výdělek mezi červnem 2006 a červnem 2007 dohromady představoval asi 3,5 miliónu amerických dolarů.

Přesně 3. června 2008 získala svou hvězdu na Kanadském chodníku slávy.

YouTube

Vogue Paris – February 2012 – Daria Werbowy (anglicky)
Daria Werbowy – Thunder Perfect Mind – Prada (HQ)


Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Daria Werbowy
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Daria Werbowy
200 sociálních sítí a dalších služeb (připojte se)

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace