Gisele Bündchen

Z Multimediaexpo.cz

Gisele Bündchen (2009)
Gisele Bündchen (2007)
Gisele Bündchen (2007)
Gisele Bündchen (2006)

Gisele Caroline Nonnenmacher Bündchen (* 20. července 1980, Horizontina, Rio Grande do Sul, Brazílie) jednoznačně patří mezi absolutně nejlepší supermodelky světa.

Její tvář se neustále objevuje na obrovském množství obálek prestižních časopisů. Gisele je "mluvčí" více než 20 mezinárodních obchodních značek. Je opakovaně prohlašována za nejlépe placenou modelku v modelingovém průmyslu za posledních 7 let [1] [2]. Její osobní majetek se odhaduje na 190 miliónů dolarů a je zapsaná v Guinessově knize rekordů jako nejbohatší supermodelka světa.

Obsah

Biografie

Gisele je dcerou německo–brazilských rodičů a má 5 sester – Raquel, Grazielu, Gabrielu, Rafaelu a jej dvojče Patriciu, která se narodila 5 minut po nyní slavné sestře. Gisela se původně chtěla profesionálně věnovat volejbalu a toužila se stát členkou brazilského týmu Sogipa.

Když měla 13 let měřila 170 cm. Její spolužáci ve škole ji přezdívali Olivia Palito – což je portugalské pojmenování pro příliš hubenou přítelkyni pohádkového Pepka námořníka a také Saracura (druh ptáka v Brazílii). Její objevení pro svět modelingu se odehrálo když měla budoucí modelka 14 let a na školním výletě v Sao Paulu ji během jezení Big Macu v Mc'Donaldu oslovil modelingový agent.

Na naléhání matky se Gisele spolu se sestrami Patricií a Gabrielou zúčastnila kurzu držení správného postoje vedeným Dilsonem Steinem. Tento kurz byl určen pro teenagery, který měli šanci stát se v budoucnu modely. V roce 1994 Stein vzal Gisele a ostatní dívky do Sao Paula, aby jim poskytl možnost vystoupit ve velkoměstě a aby je mohla ocenit brazilská pobočka Elite model. Gisele ní byla vybrána do národní soutěže kde se umístila na druhém místě a později, na Ibize ve Španělsku, byla čtvrtá na celosvětové soutěži Elite.

V roce 1996 se Gisele přestěhovala do New Yorku, aby zde odstartoval svou modelingovou kariéru, debutovala na Fashion Week. Od toho okamžiku se stala tváří nesčetných reklamních kampaní včetně několika sezón pro firmy jako Dior, Balenciaga, Dolce & Gabbana, Missoni, Versace, Céline, Givenchy, Bulgari, Lanvin, Guerlain, Valentino, Ralph Lauren, Earl Jean, Zara, Chloé, Michael Kors, a Louis Vuitton. Gisele také reprezentuje různé brazilské obchodní značky jako Vivo, MultiPlan, Colcci a Credicard. Rovněž předvádí modely německé oděvní společnosti C & A. Gisele vytvořila vlastní linii sandál nazvanou Ipanema Gisele Bündchen, ze které se od roku 2001 prodalo více než 100 milionů párů.

Kariéra

Spolu s vítězstvím na VH1 / Vogue Model moderovala v roce 1999 ceremoniál předávání cen. V roce 2000 pak spolu s hercem Cuba Gooding, Jr.. V roce 2000 byla Gisela pouze čtvrtou modelkou v historii, která se objevila na obálce časopisu Rolling Stone, kde byla v té době nazvaná nejkrásnějším dívkou na světě.

Jedním z nejlepších Giseliných kroků byl podpis víceleté smlouvy s Victoria 's Secret v roce 2000. Její kontrakt byl dlouho nejvyšším placený kontraktem v módním průmyslu a zahrnoval výdělek 5 milionů dolarů za 1 rok + procenta z prodeje produktů, které reprezentuje na molu. Victoria Secret si cení každou jednu penny investovanou do Gisele Bündchen jako velmi dobrou investici. Její zisky z prodeje totiž dramaticky vzrostly.

Gisele se objevuje na obálkách a na stránkách množství mezinárodních časopisů včetně Vogue (americké, italské, britské, francouzské, brazilské, japonské, čínské, korejské, ruské, portugalské a španělské edice), ELLE, Allure, The Face, Arena, Flare, Rolling Stone, Time, Vanity Fair, Forbes, Newsweek, Esquire, Veja, Caras, GQ a Marie Claire.

V srpnu 2006 Gisele pro italský deník Corriere della Sera prohlásila, že by chtěla odejít z modelingu "Dost, je konec. Je třeba nechat konci volný průchod". Rovněž řekla "Jsem velmi unavená z přecházení od jednoho stylistu k druhému, běhat sem a tam – váš telefon neustále vyzvání a někdo nad vámi zmatkuje s vysoušečem vlasů".

Významné spory

Vzestup slávy Gisely však nemohl přijít bez určitých sporů. Stejně jako Heidi Klum a některé další modelky přešla ze své původní agentury Elite do konkurenční IMG. Šéf společnosti Elite – John Casablancas – obvinil Bündchen a podal proti modelce žalobu o náhradu škody ve výši 15 milionů dolarů.

Gisele také byla nucena bránit přirozenost své postavy. V její vlasti ji tisk přezdíval "boobs from Brazil". V jedné novinové reportáži jí dávali za vinu 36 000 plastik poprsí provedených v Brazílii v roce 2000. Řekla totiž, že všechny ženy z její rodiny měli velké poprsí.

Protest PETA

V roce 2002 během prohlídky v rámci každoroční Victoria Secret Fashion Show se Gisele stala terčem protestu organizovaného čtyřmi členkami skupiny PETA – Organizace pro etické zacházení se zvířaty – protože byla označena za novou tvář slavné kampaně jisté kožešinové společnosti Blackglama pod názvem "What Makes a Legend Most ". Když byla Gisele na jevišti, čtyři ženy vyskočily na plochu mola a v rukou měli plakáty s nápisy "Gisel: kožich odpad" a logem PETA. Gisele je ignorovala a pokračovala v show zatímco několik členů ochranky zadrželo všechny protestující ženy.

Po tomto incidentu se producenti rozhodli zastavit hudbu a přepracovat Giselin úsek jakmile budou protestující vyvedeny. Gisele se vrátila zpět za obrovského potlesku publika a následující den byla v titulcích zpráv na celém světě.

Osobní život

Keď nepracuje alebo necestuje po svete, Gisele si vychutnáva čas strávený so svojou rodinou, priateľmi a psom – yorkshirský teriérom, ktorý sa volá Vida (v portugalštině – život). Jej prvým partnerom bol model Scott Barnhill (v USA) s ktorým ale chodila len 6 mesiacov. Po Scottovi bola spájaná s hotelovým magnátom Vikram Chatwal a americkým hercom Joshem Hartnettem, ale samotná Gisele tieto fámy nikdy nepotvrdila s ohľadom na týchto dvoch mužov.

Na jednej zciest do Brazílie, kam letela kvôli módnej prehliadke spoznala muža menom Joao Paulo Diniz, istého brazílskeo bilionára. Boli odfotografovaní ako sa navzájom bozkávajú avšak pred návratom do New Yorku s ním Gisele veľmi rýchlo skončila.

Ale modelkiným najznámejším románikom je jej vzťah s hviezdou oscarového filmu Titanic – Leonardem DiCapriem . Stretli sa v roku 2000 počas módnej akcie v Los Angeles. Na ďalší deň poslal Leonardo Gisele kvety a pozval ju na večeru, ale ona odmietla. O mesiac neskôr predsa len dostal Di Caprio šancu ísť s ňou na rande. Od toho okamihu začali spolu chodiť a stali sa najznámejším a najpútavejším párom na svete. Prvý krát sa však spolu objavili na verejnosti až v roku 2005, na 77. Ročníku výročného odovzdávania cien filmovej akadémie – Oscar. V roku 2004 hviezdny pár navštívil Xingu, jeden z najväčších kmeňov Indiánov v Brazílii a ich cesta bola viacmenej anonymná.

V novembri 2005 sa pár rozišiel a krátko nato Leo začal nový vzťah s izraelskou modelkou Bar Refaeli. Gisele bola potom spájaná s hercom Chrisom Evansom.

Mateřskou řečí Bündchen je samozřejmě portugalština. Perfektně však ovládá také angličtinu a španělštinu.

Filmová kariéra

O své filmové kariéře Gisele říká Myslím, že bych mohla být zajímavá, ale zároveň dodává Jsem ještě mladá a miluju to, co teď dělám a chápu, že všechno v život se děje pouze krátkou chvíli.

Jejím filmovým debutem byla Vanesa v komedii Taxi (2004) s Queen Latifah a Jimmym Fallonem. Později dostala různé další filmové nabídky, ale rozhodla se koncentrovat na svou kariéru modelky. V roce 2006 se také objevila ve snímku The Devil Wears Prada (Ďábel nosí Pradu) po boku Meryl Streepové, kde ztvárnila postavu Sereny – její asistentky.

Gisele vždy tvrdí, že má ráda možnost vyzkoušet si stále nové a nové věci, ale kariéra herečky není v jejím životě tou hlavní prioritou. Roli Vanesy v Taxi přijala jen díky producentovi (Luc Besson), který vytvořil speciální agendu kvůli jejím záběrům. Ve filmu The Devil Wears Prada se zúčastnila natáčení pouze jeden jediný den.

Velká Galerie

YouTube

Gisele Bündchen feat. Bob Sinclar – Heart of Glass
Gisele Bündchen no Vou de táxi.


Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Gisele Bündchen
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Gisele Bündchen
200 sociálních sítí a dalších služeb (připojte se)