Prodejna

Z Multimediaexpo.cz

Nuvola apps important.png   Faktická přesnost tohoto článku je zpochybněna !
  Prosíme, podívejte se na diskusní stránku pro přesnější argumenty a informace.
Nuvola apps kdmconfig.png

Prodejna je obchodní zařízení, maloobchodní prodejní jednotka, která bývá zřízena za účelem uspokojování potřeb jednotlivých občanů a jejich domácností.

Obsah

Maloprodejny

Nejmenší prodejny se mohou sestávat z třeba i z jedné jediné místnosti či z malého venkovního prodejního stánku, ve kterém pracuje jediný člověk neboli prodavač obvykle bez dalšího technického zázemí a širšího zajištění.

Velkoprodejny

Největší prodejny jsou pak dnes tolik rozšířené mamutí velkoprodejny v supermarketech, hypermarketech, velkých nákupních střediscích a obchodních domech. Ty prodejny bývají osazeny mnoha a mnoha zaměstnanci, navíc bývají velmi často doplněny řadou dalších doplňkových služeb pro zákazníky a jejich rodinné příslušníky.

Běžné prodejny

Běžné prodejny umístěné ve starší zástavbě pak zabírají často přízemní části obytných domů. Jako takové se sestávají z několika místností, mívají samostatný vchod pro zákazníky přímo z ulice. V přední části takovéto prodejny bývají prostory určené pro styk se zákazníky respektive vlastní prodejní místnosti, v zadní části bývají vybaveny pobočnými sklady a nezbytným technickým zázemím pro zaměstnance.

Pojízdné prodejny

Pro zásobování odlehlých míst a malých obcí bývají používány také pojízdné prodejny. Jedná se o zpravidla o upravené autobusy nebo velké dodávkové automobily.

Související články