Zuleyka Rivera

Z Multimediaexpo.cz

Zuleyka Rivera (květen 2007)

Zuleyka Jerrís Rivera Mendoza (* 3. října 1987 v Cayey, Portoriko), která prožila dětství ve městě Salinas v Portoriku, je další slavná modelka z Portorika.

Dokázala totiž kromě titulu královny krásy své země získat i maximálně prestižní titul Miss Universe 2006.

Obsah

Miss Universe 2006

Zuleyka Rivera reprezentovala Portoriko na soutěži Miss Universe 2006, jejíž živý televizní přenos vysílali 23. července z Shrine Auditorium v Los Angeles v Kalifornii. Po disciplínách v plavkách, večerních šatech a rozhovoru, jí korunovala odcházející držitelka titulu Natalia Glebova z Kanady. První vicemiss se stala oblíbená Kurara Chibana z Japonska.

Tento večer se do kroniky zapsal i tím, že vítězka během tiskové besedy s novináři nakrátko omdlela. Incident byl připisovaný vyčerpanosti následkem úpalu (z jevištních světel) a také váze šatů s řetězy, které měla během ceremonie na sobě.

Rivera byla pátou Portoričankou, která vyhrála tuto prestižní soutěž a díky tomu je tento ostrov na druhém místě v počtu získaných titulů ze všech zemí (hned za USA). Před 5. vítězstvím se Porto Rico dělilo o druhou příčku s Venezuelou, protože obě krajiny měli shodně po čtyřech titulech. Rivera byla třetí Portoričankou v řadě, která se probojovala do Top 5 nejkrásnějších děvčat vesmíru po Alba Reyes, která byla v roce 2004 druhou vicemiss a Cynthia Olavarría, která na Miss Universe 2005 obsadila místo první vicemiss.

Rivera se objevila jen 5 let po Denise Quiñones, která byla poslední vítězkou z Porto Rica. Po korunovaci reprezentovala společnost Miss Universe Organization v USA i v mezinárodním měřítku. Sídlila v New Yorku, kde obývala apartmán spolu s Tarou Conner (Miss USA) a Katie Blair (Miss Teen USA 2006). Zároveň dostala malou roli ve španělsky namluvené telenovele Dame chocolate, kde si zahrála Betsy, ex-přítelkyni Bruce.

Na Miss Universe 2007 přenechala svojí korunu Riyo Mori z Japonska, která se stala novou královnou. Soutěž se konala 28. května 2007 v Mexiko City, v Mexiku před zraky více než 600 miliónů diváků. Její kralování trvalo 10 měsíců a bylo jedno z nejkratších v historii celé soutěže Miss Universe.

Rok života jako Miss Universe

Potom co získala titul 23. července 2006 v Los Angeles, Zuleyka dávala rozhovory různým novinářským týmům z celého světa nejen v samotném dějišti soutěže, ale i potom co přišla do svého nového domova v New Yorku.

Koncem července až začátkem srpna Zuleyka odcestovala do Japonska, kde odevzdala cenu Five Star Diamond Award hotelu Mandarin Oriental Hotel v Tokiu. Také spolupracovala na focení spolu s Kurara Chibana, Miss Universe Japonska a zároveň první vicemiss. Také navštívila Mikimoto, tvůrce své oslňující korunky. Koncem srpna Zuleyka odcestovala do Indonésie, kde se zúčastnila otevření nových lázní. Tam se střetla s ministrem kultury a zároveň se zúčastnila soutěže Miss Indonesia Universe, kde vyhrála Agni Pratistha. Vedle Indonésie navštívila i ostrov Bali. 4. září 2006 se vrátila domů, do Portorika a prožila skvělé oficiální přivítání a oslavu. Následujícího dne se vrátila do rodného města Salinas...

Zuleyka Rivera byla večer 25. února 2007 v Praze prestižním hostem české soutěže krásy Česká Miss 2007 a slavnostně korunovala šerpou novou Českou Miss 2007 – Lucii Hadašovou. Do konce března pak procestovala další země jako Rusko, Turecko, Řecko, Francii, Kazachstán, India, Thajsko, Brazílii a už vzpomínané Japonsko a indonézii a samozřejmě rodné Portoriko.

1. dubna 2007 Rivera vystoupila na Wrestlemania 23 po boku Miss USA 2007 Rachel Smith a Miss Teen USA 2006 Katie Blair a podporovala Donalda Trumpa v souboji Miliardářů proti Vince McMahonovi.

28. května 2007 v Mexiko City, ve státu Mexiko se konala soutěž Miss Universe na které odevzdala svojí korunu vítězce tohoto ročníku Japonce - Riyo Mori. Rivera však byla internetovými blogy kritizována kvůli zachmuřenému a nešťastnému výrazu během ceremonie odevzdávání a také proto, že žádným způsobem neprojevila radost, blahopřání nebo objetí nové královny krásy.

Rodina a osobní život

Jejími rodiči jsou Jerry Rivera a Carmen Mendoza. Má dva mladší bratry Jerry Jesús a José Alberto.

Předtím než vyhrála Miss Portoriko 2006 vyhrála také lokální soutěž ve svém rodném městě Salinas. Na soutěži Miss Teen Portoriko získala titul první vicemiss. Když měla pouhých 18 roků, titulovali jí jako Miss Universe a Rivera je jednou z nejmladších žen, které získali toto vítězství. Je také první vítězkou z Portorika, která má pozoruhodně smíšené rysy.
Všechny její čtyři předchůdkyně – Marisol Malaret, Deborah Carthy-Deu, Dayanara Torres a Denise Quiñones měli zřetelně evropské rysy.

Je vysoká 175 cm a má hnědé oči i vlasy.

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Zuleyka Rivera
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Zuleyka Rivera
200 sociálních sítí a dalších služeb (připojte se)