Dovolená : 19. červenec 2024 — 11. srpen 2024
Holidays : 19 July 2024 — 11 August 2024
Vacaciones : 19 de julio 2024 — 11 de agosto 2024

Hlavní strana

Z Multimediaexpo.cz

Vítejte v katalogu firem Multimediaexpo.cz
V jedinečném katalogu s téměř neomezeným prostorem pro Vaší prezentaci
.

Kompletní podmínky katalogu najdete v článku — Katalog firem a prezentací.

Naše základní výhody :
« Bez nutnosti instalace »…« Na vlastní doméně »…« Masivní podpora 330 národních jazyků ! »
« Plná integrace s velkou multimediální encyklopedií »…« 99,9% garantovaná dostupnost služby »
« NEOMEZENÝ přenos dat stažených každý měsíc ze serveru. »
« Navíc máte k dispozici sadu unikátních vlastností, které Vám nikdo jiný nenabídne ! »

Kategorie Katalogu firem

Obrázek dne

Nové firmy

Zajímavosti

Víte, že...

Článek dne

Steve Irwin – Crocodile Hunter (2005)

Stephen Robert Irwin (* 22. února 1962, † 4. září 2006) byl australský autor dokumentárních filmů. Stal se známým zejména televizním seriálem Lovec krokodýlů (The Crocodile Hunter).

Narodil se rodičům Lyn a Bobovi Irwinovým ve Viktorii. Bob Irwin byl velký obdivovatel plazů, a tak se s rodinou přestěhoval do Queenslandu. V roce 1970 založil malý park s plazy v Beerwah na slunečním pobřeží, z něhož se stala Australia Zoo, jejich rodinný podnik, který neustále rozšiřovali až do roku 1991, kdy Bob a Lyn odešli a svěřili vedení Australia Zoo svému synovi, Stevovi.

Protože bydleli v ZOO, vyrůstal Steve se zvířaty všeho druhu. Denně zvířata krmil a staral se o údržbu jejich vozu. K šestým narozeninám dostal jako dárek to, po čem vždy toužil – svou vlastní zakrslou krajtu. Ta byla 3,6 metru dlouhá a zatímco většina jeho vrstevníků krmila svoje kočky nebo psy, Steve chytal ryby a hlodavce a krmil svoje krokodýly a hady. Bob učil mladého Steva všechno o plazech – dokonce už v devíti letech Steva naučil, jak chytat krokodýly v noci. Bob byl pyšný na sebe i syna a rád se chlubil tím, že všechny krokodýly v zoo buď chytili holýma rukama, nebo se u nich krokodýli už narodili.

Jak stárl, Steve přebíral více a více otcových povinností a nabídl se dobrovolně pro práci na severu Queenslandu na vládním programu East Coast, kontrola stavu krokodýlů, a strávil několik let chytáním obrovských krokodýlů v místech, kde působili problémy. Krokodýly, které chytil, směl přemístit do rodinného parku.

Od roku 1991, kdy australskou ZOO převzal, začal podnik pod jeho vedením vzkvétat. Když se náhodou potkal s televizním výrobcem Johnem Staintonem, okamžitě se stali přáteli a ten mu dal příležitost ukázat své různorodé zvířecí talenty světu. Vzali pramici a natočili první dokumentární film s názvem Lovec krokodýlů. Dokument měl velký úspěch, a tak se rozhodl natočit další díly. V následujících třech letech natočil 10 hodinových epizod, které viděli televizní diváci po celém světě. Po neobyčejném úspěchu Steve natočil dalších 70 epizod Lovec Krokodýlů.

Měl velký respekt ke všem zvířatům a byl pyšný, že jeho nadšení s ním sdílela nejen jeho rodina, ale také návštěvníci ZOO a miliony televizních diváků ve světě.

Na počátku září 2006 natáčel Steve Irwin v oblasti Velkého bariérového útesu dokumentární pořad Ocean's Deadliest. 4. září 2006 však nebylo kvůli špatnému počasí možné natáčet, a proto se rozhodl využít volného času k natočení pár záběrů pro dokumentární pořad své dcery Bindi (Bindi the Jungle Girl). Během setkání s velkou trnuchou, která ho bodla přímo do srdce, na místě zemřel.

Zemřel krátce před jmenováním "pomocným profesorem" na University of Queensland pro obor integrativní biologie.
14. listopadu 2007 mu byl tento titul udělen in memoriam.

15. listopadu se také slaví Den Steva Irwina. Smyslem připomínkového dnu je vzpomenout si na Stevův život a odkaz o ochraně přírody, který zanechal, a ve kterém Australia Zoo pokračuje.

NAHORU