Zvíře (film)

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání

Zvíře (originální název L'Animal) je francouzský film z roku 1977. Jean-Paul Belmondo v něm vytvořil hlavní dvojroli kaskadéra Michela Gochera a herce Bruna Ferrariho. Hlavní ženskou postavu kaskadérky Jane Gardnerové vytvořila americká herečka Raquel Welchová.

V české verzi filmu daboval obě Belmondovy postavy Jiří Krampol.

Obsah

Děj filmu

Kaskadér Michel (ve filmu též zvaný Mike) Gocher má před svatbou s Jane Gardnerovou. Při natáčení jedné filmové scény se po havárii svého automobilu oba zraní. Jane si odmítne Mika vzít a rozhodne se zanechat povolání kaskadérky. Mike se po uzdravení potýká s těžkou finanční situací. Musí platit svého impresária Hyacintha, nedaří se mu však sehnat pořádnou práci. Musí brát i malé zakázky a uchýlí se i k podvodu - předstírá demenci, aby získal sociální dávky.

Mezitím je očekáván přílet herce Bruna Ferrariho, který má v Paříži natáčet svůj nový film. Ve filmu je však mnoho scén vyžadujících kaskadérské nadání, a jak se záhy ukáže, Bruno Ferrari trpí závratí již několik metrů nad zemí. Je proto nutné sehnat jeho dvojníka, který by ho v náročných scénách zastupoval. Díky fyzické podobě je vybrán právě Mike, byť jej provází pověst postrachu všech filmařů. Mike se rozhodne získat ke spolupráci i Jane, neboť v tom vidí příležitost nejen si slušně vydělat, ale též získat zpět i její lásku. Jane o něj však momentálně nestojí, navíc se o ní uchází bohatý hrabě de Saint-Prix. Ten ji pozval na slavnost do svého zámku, aby ji přestavil jako svou příští manželku. Janina kamarádka Doris to prozradí Mikovi, kterému se podaří se do zámku v přestrojení vloudit a přemluvit Jane ke spolupráci.

Scény provázející natáčení jsou postaveny i na zápletkách využívajících zjevně homosexuální orientaci Bruna Ferrariho a jeho podobu s Mikem Gocherem.

Kromě hraběte se snaží Jane nadbíhat i režisér Sergio Campanese. Mikovi se však nakonec podaří získat si zpět Janinu náklonnost, byť ještě v samém závěru musí překazit chystanou svatbu s hrabětem de Saint-Prix.

Herecké obsazení

Herec Role
Jean-Paul Belmondo Michel Gocher
Jean-Paul Belmondo Bruno Ferrari
Raquel Welchová Jane
Dany Saval Doris
Charles Gérard Hyacinthe
Aldo Maccione Sergio Campanese

Zajímavosti

Ocenění

V roce 1978 byl film nominován na Césara za nejlepší filmovou hudbu.

Externí odkazy


Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace