Ve čtvrtek 30. 11. provedl tým Multimediaexpo.cz rychlostní testy.
Cílem testů bylo přidat 9 500 fotek nejvyšší možnou rychlostí.
Třetí test nás potěšil průměrnou rychlostí 187 editací za 1 minutu...
FFresh emotion happy.png

Mafia II

Z Multimediaexpo.cz

Hlavní nabídka hry Mafia 2
Garáž je důležitá...

Mafia II (nebo Mafia 2) je pokračování 3D akční počítačové hry Mafia: The City of Lost Heaven, vydané roku 2002. Její vývoj byl oznámen 21. srpna 2007, na herní výstavě Leipzig Games Convention. Hra byla vydána 27. srpna 2010 v Evropě a 24. srpna v Severní Americe.[1] Vývojářem je 2K Czech (dříve Illusion Softworks). Hra je určená pro Mac OS X (Lion a vyšší), PlayStation 3, Windows a Xbox 360

Obsah

Stručný děj

Vito Scaletta se narodil roku 1925 na Sicílii (Messina), ale už jako malý chlapec emigroval s otcem, matkou a sestrou Francescou do USA. Vitův otec zde začal pracovat v přístavu a jednoho dne se nešťastnou náhodou utopil. Aby si Vito pomohl k penězům, začal s kamarádem Joem vykrádat auta a obchody. V roce 1943 byl však Vito při jedné z krádeží chycen. Jelikož však v té době zuří v Evropě válka a armáda potřebuje na invazi na Sicílii vojáky, co se dokážou domluvit italsky, dostane Vito možnost stát se místo vězněm výsadkářem 82. výsadkové divize (82nd Airborne). Vito je později v boji zraněn a s Purpurovým srdcem a válečným křížem se po dvou letech vrací na měsíc do Ameriky.

Na nádraží v Empire Bay potká Vito Joea, který tenkrát stačil uprchnout. Joe Vitovi zařídí přes zloděje Giuseppeho falešné propouštěcí doklady, takže se Vito nemusí vrátit do Evropy, a také ho zasvětí do svých nekalých kšeftů. Takřka hned po svém příjezdu se Vito zúčastní krádeže auta pro Joeova přítele Mika Bruskiho. Matka ale po Vitovi chce, aby pracoval poctivě. Vito tedy navštíví Frederica Papalarda (Dereka), zaměstnavatele svého otce, a jeho pravou ruku Steva. Po krátkém pokusu o poctivou práci Vito zjistí, že Derek se také zná s Joem, a díky tomu získá dobře placenou, i když opět ne zrovna poctivou práci.

Zanedlouho se Vito přes Joea seznámí s mafiánem Henrym Tomasinem. Dostane od něj „pořádný kšeft“, musí ukrást cenné přídělové lístky na benzin ze střežené federální budovy. Po úspěšném Vitově vloupání ale Henry zjistí, že lístky už mají vyplněné datum splatnosti, a lze je využít jen do půlnoci. Vito je tedy musí co nejrychleji rozprodat po benzinových stanicích. Později dostanou Vito s Joem od Henryho další úkol - vykrást klenotnictví, které patří jistému podnikateli, jenž nesplácí Henryho rodině své dluhy. Během vloupání se však na scéně objeví zlodějská banda Ira O’Neilla a po krátce šarvátce s hlavními hrdiny i policií. Vitovi s Joem se však podaří utéci a policie zatkne jen O'Neilla a jeho kumpány.

Později se Vito seznámí s Lucou Gurinem, consiglierim rodiny Clemente. Ten Vita i s Joem a Henrym zaúkoluje, že je nutné zlikvidovat tlouštíka, jenž vlastní lihovar na Clementeho území a nechce mafii platit výpalné. Tlouštík je zastřelen a Vito za odměnu získá dost peněz na to, aby splatili otcův dluh, jenž trápí jeho matku a sestru.

Zanedlouho je však Vito zatčen za onu krádež přídělových lístků a je odsouzen na 10 let do vězení. Zde potká O'Neilla, který je ve vězení právě kvůli Vitovi, ale díky této události se také spřátelí s mužem jménem Leo Galante. Díky němu se Vito dostane do skupiny rváčů, která pořádá souboje s jinými skupinami, např. čínskou, černošskou nebo irskou. Peppé, hlavní člen Vitovy skupiny, se má utkat s O'Neillem, Irové jej však v přesile napadnou a zmlátí ještě před utkáním, aby nemohl bojovat a Peppému zlomí ruku. Vitovi se naskytne možnost vrátit to O'Neillovi samotnému v prázdné tělocvičně; tento souboj již O'Neill nepřežije. Vito ho zabije jeho vlastním nožem. Během Vitova pobytu ve vězení také zemře jeho matka a jeho sestra Francesca se vdá za jistého Ira.

Po 6 letech je Vito (díky vlivu Lea Galanteho) předčasně propuštěn. Píšou se 50. léta a mnohé se změnilo. Joe Vita rád vidí a pronajímá mu byt. Také představí Vita Eddiemu Scarpovi, který je Joeovým novým nadřízeným. Posléze se Vito od Joea dozvídá, že oba dva Clementeho rodina zradila a právě Clementeho rodina Vita udala, a Joe proto přešel k rodině Falcone.

Poté se Vito seznámí také s Martym, mladíkem, jenž se touží stát mafiánem. Společně s Joem dělá Vito lehkou, ale výdělečnou práci – prodává po městě kradené cigarety. Prodej se však zvrtne, jelikož jeden gang ze čtvrti, kde chtějí Vito s Joem vydělávat, si přijde pro svůj podíl. Následuje přestřelka, při níž je sice několik členů gangu zastřeleno, ale Vito s Joem rychle přijdou o své zboží. Společně se Stevem, který je také napojený na klan Falcone a jeho muže, se však gangsterům krvavě pomstí, když zapálí jejich letní hospodu a poté je všechny zastřelí ve staré slévárně.

V restauraci Maltese Falcon se Vito poprvé setká se samotným Carlem Falconem, Donem rodiny Falcone. Zde dostane úkol zachránit tři Falconovy lidi, kteří byli zajati Clementeho rodinou (konkrétně Gurinem, který Vita kdysi nechal zatknout). Vito sleduje Lucu a zjistí, že zajatci jsou drženi, krvavě mučeni a vyslýcháni na Clementeho jatkách. Jeden z Falconeho lidí je sice již mrtev, zbylé dva však Vito zachrání a Luca je pomalu a bolestivě zabit již zmíněným přeživším. Po této akci si vyslouží takový respekt, že jej chce Falcone spolu s Joem přibrat do rodiny. Zároveň se do rodiny dostane díky Galantemu, který jej Falconemu doporučil. Konečně je z Vita pan „Někdo“.

Vito výrazněji zbohatne a získá si úctu. V té době dostane společně s Joem přes Eddieho další úkol - atentát na samotného Alberta Clementeho, který je Donem rodiny, jež brání té Falconeho k ovládnutí takřka celého města. Joe na akci přibere i Martyho. Mají připravený rafinovaný plán, jak Clementeho zabít – umístit do místnosti, kde se má konat konference rodiny, bombu, a poté ji z bezpečí odpálit. To se sice povede, ale bomba vybuchne zrovna v době, kdy Clemente v místnosti na okamžik není. Joe a Vito se pustí do jeho pronásledování, při kterém sice Clemente zemře, je však při něm zabit Marty, což zvlášť Joe nese velmi těžce. Večer jde zapít Martyho smrt do hospody Lone Star a opije se. Vito jede za ním, aby ho mohl odvézt domů, ale při odchodu z hospody opilý Joe omylem zastřelí barmana, z čehož naštěstí nemají větší problémy.

Krátce po atentátu navštíví Vita Henry, který díky smrti svého šéfa a pádu rodiny Clemente ztratil práci. Vito jej tedy představí Eddiemu. Eddie Henryho přijme do party, ale jako první úkol mu dá zavraždit Lea Galanteho, jenž je consiglierim poslední konkurenční rodiny, rodiny Franka Vinciho. Vito se rozhodne Lea zachránit, neboť je to jeho dobrý přítel a právě díky němu se Vito vůbec dostal z vězení. Henry Lea sice nezabije, protože ho předtím Vito varuje, přesto je Henry do rodiny přijat. Leo odchází z Empire Bay.

Při návratu domů potká Vito před svým domem plačící sestru Francescu. Ta mu řekne že její manžel Eric je ochlasta a bije ji. Vito proto vtrhne na večírek, kterého se Eric účastní, a zmlátí ho. Eric se sice polepší, ale Francesca vlastního bratra zavrhne. Následující noc vypálí Irové Vitovi dům, zřejmě kvůli vraždě O'Neilla. Vito jim naštěstí unikne a dostane se k Joeovi. Společně napadnou irský bar Hill of Tara, celý jej vystřílí a zabijí vůdce irského gangu, O'Neillova nástupce.

Vito je bez peněz i veškerého majetku, ale Joe mu přenechá starý byt po zesnulém Martym. Zanedlouho se oběma ozve Henry, který pro ně má připraven velmi dobrý kšeft. Jde o nakoupení a rozprodání drog. Vito i Joe souhlasí, přestože dobře ví, že kdyby to zjistil Falcone (tedy hlavně Vinci) tak jim to jen tak neprojde. Vypůjčí si proto u lichváře Bruna 35 tisíc dolarů a zakoupí od čínského mafiána Wonga drogy. Je na ně ale přichystána léčka, objeví se falešní policisté. Trojice však šťastně vyvázne a podaří se jí drogy rozprodat a vydělat obrovský balík.

Stane se však to, čeho se Henry obával - Carlo Falcone na jejich kšeft přijde a dožaduje se svého podílu (samotný Falcone totiž jel v drogách). Henry se chce s Vitem a Joem setkat v parku a projednat, co budou dělat dále; když však na místo schůzky oba dorazí, uvidí skupinu Číňanů, jež v kaluži krve mordují Henryho sekáčky na maso. Spustí se přestřelka, většina čínských gangsterů však stihne uprchnout a Henry je mrtvý. Vito s Joem si ale všimnou, že vrahy vedl Wong, jenž jim prodal drogy, a pustí se do jeho pronásledování. To je zavede až do Čínské čtvrti do Wongovy restaurace Rudý drak. Vito s Joem celý podnik vystřílí a zabijí i Wonga, který ještě před smrtí tvrdí, že Henry byl práskač a informátor Federální policie. Peníze z prodeje drog, které měl mít Henry na schůzce u sebe, a které mu Číňané sebrali, jsou pryč.

Joe s Vitem jsou ve velké šlamastice, od Eddieho však dostanou jednoduchou, ale dobře placenou práci - zabití jistého člověka, který zradil celou svou rodinu. Tím člověkem je Thomas Angelo, hlavní hrdina prvního dílu hry, který celou rodinu Dona Ennia Salieriho udal Federálům a scéna, ve které ho Vito s Joem luparou usmrtí se slovy „Pozdravuje Vás pan Salieri" je také závěrečnou scénou prvního dílu.

Přestože si touto špinavou prací něco málo vydělali, potřebují Vito s Joem ještě mnoho peněz, aby mohli splatit dluh Brunovi. Vito proto navštíví Dereka; ten má problém se stávkujícími dělníky, takže slíbí Vitovi odměnu za to, že mu je pomůže zastrašit. Mezi dělníky a vůdci přístavu se strhne horlivá hádka, při níž jeden z dělníků Vitovi prozradí, že to byl právě Derek, kdo nechal utopit Vitova otce. Derek to sice popírá, ale Vito poté, co se Steve prozradí, dělníkům uvěří. V přestřelce, která se strhne, pak Vito Dereka i jeho pravou ruku Steva zastřelí, a k tomu získá jeho nemalé úspory.

Když Vito nasbírá svoji polovinu peněz na splacení dluhu, jde za Joem. Ten však není doma. Vito ho hledá všude po městě; nakonec se zastaví v restauraci Mona Lisa patřící rodině Vinci, zde je však zajat. Na střeše mrakodrapu je pak i s Joem šéfem rodiny vyslýchán kvůli záležitosti s drogami, kvůli které proteklo více krve, než si kdokoli původně dokázal představit. Oběma se však podaří ze zajetí dostat a prostřílet se na svobodu. Vito pak odveze polomrtvého Joa k lékaři El Grecovi a následně jde se svými i Joeovými úsporami splatit dluh Brunovi. Po úspěšném vrácení peněz se také dozví, že právě u Bruna se zadlužil i jeho otec.

Další den Vitovi zavolá Eddie. Carlo se s ním prý chce setkat ve své observatoři. Po cestě tam však Vita odchytne Galante (jehož návratem do města je Vito pochopitelně velmi překvapen). Vito se od Lea dozví, že Henry skutečně byl práskač, a že Joeovi s Vitem, kteří masakrem v čínské čtvrti rozpoutali válku rodin, jež zachvátila celé město, jdou po krku doslova všichni. Od Lea však dostává Vito ještě jednu šanci, jak to všechno odčinit - zabít Carla Falconeho. Jen co přijede do observatoře, chtějí po něm Falconeho lidé zbraň. Strhne se malá přestřelka. Nakonec se Vito probojuje až do hlavního sálu, kde spatří Carla. Chce jej samozřejmě zastřelit, náhle se však objeví Joe, který zase dostal poslední šanci od Carla a přidal se na jeho stranu. Carlo Joeovi nařídí, aby Vita zastřelil, ten však na poslední chvíli svůj revolver obrátí proti Carlovi. Po krátké přestřelce je nakonec Falcone Vitem několikrát postřelen a nakonec i zabit. Jeho poslední slova byla „Jdi do hajzlu".

Před planetáriem již na Vita s Joem čeká Leo Galante. Leo navrhne, že Falconeho smrt půjdou oslavit do bordelu. Vito nastoupí k němu do auta, Joe nastoupí do druhého. Chvíli jedou oba automobily pospolu, ale později se auto, v němž jede Joe, oddělí. Vita to silně znepokojí. Hra končí Galanteho větou, kterou vysvětlí, proč nejede Joe s nimi: „Promiň, chlapče. Joe nebyl součástí naší dohody".

Technologie

Mafia II využívá The Illusion Engine, který v 2K Czech vyrobili přímo pro potřeby hry. S jeho pomocí se dle slov vývojářů úspěšně daří minimalizovat hadwarové nároky hry, aniž by tím trpěla kvalita grafického zpracování. O demolici modelů se stará technologie NVIDIA PhysX, která hráči dovoluje zdemolovat karosérii (nejen svého) auta či rozstřílet sklo, přičemž veškerá takováto fyzika působí velice realisticky. Jako první hra bude mít funkci NVIDIA Apex Clothing. Je to simulace látek a oblečení, díky ní budou vypadat modely postav realističtěji. Modely díky ní odpovídají na změny směru větru, zapalují se o oheň, atd.

Mafii 2 nejspíš půjde spustit v plně stereoskopickém 3D.

Grafické technologie

Ve hře je použito spoustu efektů, zlepšujících reálnost hry. Mezi efekty které jsou nejnáročnější na výkon počítače patří: odrazy modelů, geometrie a detaily stínů.

 • Ambient Occlusion – vytváří odrazy od modelů. V Mafii II má jeden z největších vlivů na počtu snímků za vteřinu.
 • Shadow quality – vytváří stíny stromů a budov na zemi, a také na modelech. Když si uživatel nastaví hodnotu na Low, stíny se přestanou vykreslovat (nebo jen v malém počtu) a svět začne působit méně reálně.
 • Antialiasing – vyhlazování hran. Ve hře má uživatel možnosti pouze On a Off.
 • Anisotropické filtrování – provádí filtrování textur ve větší vzdálenosti. Textury dostávají kvůli filtrování výraznější detaily. Ve hře tento efekt moc neubírá výkon.
 • Geometry detail – mění geometrii (především pak obrysy) modelů a objektů ve větších vzdálenostech.

[2][3]

Požadavky na minimální počítačovou konfiguraci

Minimální požadavky Doporučené požadavky Nutné pro spuštění PhysX/Apex efektů Apex medium nastavení Apex high nastavení
OS Microsoft Windows XP (SP2 nebo pozdější) / Windows Vista / Windows 7
Procesor Pentium D 3 GHz, AMD Athlon 64 X2 3600+ (Dual core) Quad Core 2,4 GHz Quad Core 2,4 GHz 2,66 GHz Core i7-920
RAM 1,5 GB 2 GB
Grafická karta NVIDIA GeForce 8600
ATI HD2600 Pro
NVIDIA GeForce 9800 GTX
ATI Radeon HD 3870
NVIDIA GeForce GTX 260
NVIDIA 9800GTX pro PhysX
NVIDIA GeForce GTX 470 NVIDIA GeForce GTX 480
Pevný disk 8 GB 10 GB
Zvuková karta 100% kompatibilní s DirectX 9.0c

Pro spuštění PhysX efektů je nutno mít nainstalovaný ovladač NVIDIA PhysX driver: 10.04.02_9.10.0522. Je také nutno vlastnit grafickou kartu, která podporuje tuto technologii (tuto technologii podporuje pouze NVIDIA).[4]

Gameplay

Oproti prvnímu dílu je v pokračování zastoupeno automatické obnovování zdraví, které je např. v sérii Call of Duty či ve hře El Matador. Dle hráčem nastavené obtížnosti se pak bude odvíjet, do jaké míry se při zranění hráčovo zdraví obnoví[5]. Ve hře je možno po stisku klávesy se skrýt za okolními předměty a z poza nich střílet (jako například v Gears of War). Nevýhodou je, že ve hře není "volná jízda" (jako v předchozím díle), takže si města musíte užít během příběhu (jako v GTA).

Vozidla

Smith 34 Hot Rod

Většinu aut lze různě upravovat – měnit laky, kola, motory, ráfky, tuning atd. S DLC (Mafia II: Director’s Cut) lze ještě přemalovat vzor a nebo přidat Turbodmychadlo. Vozidla jsou z různých období, a to: předválečná, válečná a poválečná. Auta lze do těchto kategorií rozdělit podle materiálu (v poválečném USA byl nedostatek železa a proto výrobci aut dělali některé části aut ze dřeva – střecha, dveře) a několika dalších znaků. Ve hře se vyskytuje autobus, nákladní vůz a mnoho dalších vozidel. Ve hře jsou dokonce i tzv. Hot Rody, tedy auta, které si podomácku upravili a vylepšili obyčejní lidé. Tato auta skutečně existovala, bohužel evropané o nich často nikdy neslyšeli, a proto si mohou myslet, že je to výmysl.

Auta, stejně jako v prvním dílu, je možné krást. Na výběr jsou dva způsoby: Smash the window (Rozbít okénko) a Pick lock (vypáčit zámek). Přičemž rozbití je mnohem rychlejší, ale hlasitější a páčení delší a tišší.[6]

Autopedie hry nabízí celkem 46 různých automobilů i náklaďáků

Galerie

Zbraně

Ve hře se opět vyskytují zbraně z prvního dílu, několik je jich však přidáno. Mezi "staré" patří: Colt 1911 (v ukázkách jde vidět "vylepšená" verze s prodlouženým, a tím pádem větším, zásobníkem), revolver Smith & Wesson Model 38, Smith & Wesson Model 29, Thompson M1928, Thompson M1A1 a opakovací (pumpovací) brokovnice. Mezi "nové" patří: brokovnice Remington 870, MP40 (německý válečný samopal), M3 Grease Gun (americký válečný samopal - tzv. olejnička) a MP 28 (samopal) případně MG42 (německý válečný kulomet - americkými vojáky často nazýván Hitler's Buzzsaw - Hitlerova Pila), Mauser C 96 (německá válečná pistole - častý suvenýr amerických vojáků), Beretta Model 38 (italský samopal), M1 Garand (americká puška), Kar 98k (německá puška). Ze "studených" zbraní jsou tu pouze pěsti. V dřívějších trailerech byla zobrazena basebalová pálka a nůž. Ty byly později ze hry odebrány.[7]

Cut-scény

Hra obsahuje dvě hodiny in-game cutscén. Předchozí hra, Mafia: The City of Lost Heaven, měla scénář dlouhý 400 stránek, oproti tomu scénář Mafie II má 700 stran. Daniel Vávra, scénárista, designér a režisér předchozí hry, srovnal tyto dvě hry "Mafia byla úctou ke gangsterským filmům a jejich romantické vizi. Mafia II je odvážnější, realnější, temnější a s efekty založenými na realitě. "

Město

Příběh se odehrává ve fiktivním americkém přístavním městě Empire Bay (dříve Empire City), jehož předlohou se staly San Francisco a New York, s vlivy Chicaga a Detroitu. Na ploše přibližně 16 čtverečních kilometrů může hráč potkat známé monumenty nového světa - např. Woolworth Building, Empire State Building, Brooklyn Bridge nebo Golden Gate Bridge. Dále je Empire Bay rozděleno na několik městských čtvrtí, z nichž každá má svou charakteristickou kulturu a zajímavosti. Hráč tak může navštívit například Čínskou nebo Italskou čtvrť, ve kterých organizovaný zločin jen kvete. Hráč může rovněž navštívit několik desítek interiérů, a to bez jakéhokoliv načítání, při pobytu v interiérech tedy bude moci sledovat, co se právě děje v exteriérech a naopak.

Ve městě je asi 25 000 stromů a keřů, 100 telefonních budek, 14 000 interaktivních objektů (plot, který jde zničit, odpadkový koš, jenž jde převrátit) a 3000 statických objektů.

Lokace

Město i jednotlivé lokace se během hry mění. Jako příklad je často uváděn Joeův byt. Ve hře projde celkem třemi změnami. [8]. (modré odkazy dole odkazují na obrázky z oficiálních stránek)

 • 40.léta - je konec války a v USA je skličující čas. Byt vládne domáckými barvami a je vybaven starým nábytkem.[5]
 • 50.léta - Začátek - Po vstupu světa do padesátých let, všechno vypadá zajímavěji. Lidé začínají vyjadřovat sebe sama. Joe nakupuje nové a drahé kusy nábytku - nová televize. [6]
 • 50.léta - Průběh - Joe vkládá všechny peníze do realizace vlastních snů. Byt znázorňuje nabytý majetek. Naneštěstí také jeho trochu excentrickou povahu. [7]

Postavy

Hlavní postavou v Mafii 2 je mladý Vito Scaletta, jenž bojoval ve druhé světové válce. Jeho dlouholetý přítel, Joe Barbaro, mu ze začátku pomůže dostat se natrvalo z armády. Dalšími dvěma důležitými postavami jsou Henry Tomasino a Eddie Scarpa. V DLC Jimmyho zrada a Vendetta je zabiják Jimmy.

Ve hře je přes 200 postav a průměrně práce na jedné z nich, trvaly přes dva týdny.

Dabing

V první řadě je nutné podotknout, že díky dabingu se Mafia 2 "proslavila" jako nejsprostší hra na světě (předčila i GTA). Ale pokud se to bere v kontextu, tak je to přijatelné.

Společnost Cenega Czech coby český distributor hry potvrdila, že na domácí trh uvede kompletní českou lokalizaci. Lokalizovaná verze hry je pro PC, Xbox 360 a dokonce i pro Playstation 3.

Cenega Czech také nedávno uvolnila informaci, že verze s českým dabingem má mít v sobě zabudovaný i anglický dabing, nejde ale s anglickým dabingem použít české titulky.

Postava ve hře Česká verze Anglická verze
Vito Scaletta Martin Trnavský Rick Pasqualone
Joe Barbaro Vlastimil Zavřel Robert Costanzo
Henry Tomasino Jan Šťastný Sonny Marinelli
Maria Scaletta (Vitova matka) Jana Drbohlavová
Francesca Scaletta (Vitova sestra) Petra Hřebíčková Jeannie Elias
Bruno Levine Vladimír Fišer Michael Ingram
Mike Bruski Zdeněk Hess
Derek Pappalardo Miloslav Študent
Steve Coyne Miloslav Mejzlík Mark Mintz
Vymahač Ernesto Čekan
Williams Jan Maxián
Desátník Zdeněk Hruška
Carlo Falcone Jaromír Meduna Andre Sogliuzzo
Harry Marsden Petr Takáč Joe Sabatino
Eddie Scarpa Libor Hruška Joe Hanna
Martin "Marty" Santorelli Lukáš Král
Leon Lubor Šplíchal
Leo Galante Dalimil Klapka Frank Ashmore
V dalším znění
Jiří Štrébl
Martin Zahálka
Otmar Brancuzský
Jaroslav Horák
Martin Stránský
Hana Czivišová
Rudolf Stärz
a další
[9]

Hlavní postavy

Vito

Vito Scaletta je postava, za kterou hráč hraje. Vito připlul do USA a aby si pomohl k penězům, začal s kamarádem Joem vykrádat auta a obchody. V roce 1943 ho ale chytili a poslali jako parašutistu do Itálie (Operace Husky). Pak dostal po zranění Purpurové srdce a válečný kříž. Zachránil ho jistý Don Calo a Vita poslali po dvou letech na měsíc do Ameriky. Sešel se s Joem a ten mu sehnal propuštěcí listiny. Spolu začali kšeftovat, až jednou Vito narazil na Henryho a ten ho pověřil získat bonusové listy do čerpacích stanic. Vito je rozprodal a spolu s Henrym zašli zabít jistého majitele lihovaru. Po této misi je ale Vito zatčen, když se přijde na ty listy do čerpacích stanic. Vito je odsouzen na 10 let nepodmíněně. Ve vězení potkává Lea Galanteho, který z něj udělá sparring partnera pro jistého Pepeho, který je vězeňským boxerem. Pepe se má utkat s Brianem O'Neilem, se kterým má Vito zkušenosti z vloupačky do klenotnictví. Vito O'Neila zabije a Galante zařídí, aby mu zkrátili trest. Vito si teda odsedí šest let. Spolu s Joem se přidává do rodiny Carla Falconeho. Plní jeho úkoly a třešničku tomu nasadí tím, že pomůže zabít Luca a pak dona Clementa. Po smrti Clementa se k nim přidá ještě Henry. Začnou za Falconeho zády kšeftovat s drogami. Falcone na to přijde a sebere jim peníze. Mezitím dost brutálním způsobem zabijou Henryho Číňané a Vito se ho vydá pomstít. Po tom co vystřílí čínskou restauraci a zabije s Joem čínského bosse zjistí, že mezi mafiánskými rodinami vypukla válka a také to, že Henry byl federální agent. Joea chytne don Vinci a vyslíchá ho. Vito mu pomůže utéct. Vita si ale odchytí Leo a přemluví ho, aby zabil Falconeho. Vito to udělá a zůstane naživu.

Joe

Joe Barbaro je nejlepší kamarád Vita. Čekal na něj, než se vrátil z vojny a zařídil mu kšefty. Po tom na něj počkal, než vyjde z vězení. Joe taky přemluvil Vita, aby se přidal k Falconeho rodině. Falcone mu nabídne vlastní mafiánský gang. Vito ho nakonec přemluví, aby Falconeho zabili. Není jisté jestli Joe přežije nebo ne, protože když se Vito zeptal, kam ho vezou, tak mu Leo Galante řekl, že nebyl součástí jejich dohody (to že přežije je možné, protože do auta, které ho vezlo pryč, nastoupil ozbrojen) [8]

Mimo jiné také zabil Tommyho Angela, Alberta Clemente a Wonga.

Henry

Henry Tomasino hrál dobrého Vitova a Joeova kamaráda. Původně pracoval pro Clementeho ale po jeho smrti se nakonec naoko přidal k Falconemu. Měl za úkol zabít Galanteho, což díky Vitovi nesplnil, ale stejně ho přijali. Ve skutečnosti to byl federální agent. Chtěl aby si Falcone myslel, že ho chce Vinci zradit. Zabili ho Číňané „obvyklým“ způsobem (100 ran mečem do těla a dát pozor na důležité orgány, teprve pak zabít).

Eddie

Eddie Scarpa je člověk pracující pro Falconeho. Zadává mafiánům úkoly. Falconeho pravá ruka. Není jasné jestli přežil masakr v observatoři ale nikde se tam neukázal takže nejspíš převzal Falconeho rodinu. Má dost ostrý smysl pro humor a velice rád se opije i když je potom jak utržený ze řetězu.

Vedlejší postavy

Leo

Leo Galante byl Vitův ochránce ve vězení. Později zařídil u Vinciho, aby dostal Vito zkrácení trestu. Později doporučil Vita a Joea Falconemu. Henry dostal za úkol ho zabít, ale Vito mu v tom zabránil. Udělal s Vitem dohodu, že když zabije Carla Falconeho, přežije a získá lepší postavení. Po Vinciho smrti převzal jeho mafii.

Frankie

Francesca je Vitova sestra. Navštěvovala ho ve vězení a pak se vdala. Její manžel Erik ji ale podváděl a bil, proto ho Vito zmlátil a pohrozil mu smrtí. Francesca pak Vitovi řekla, že ho nepoznává a že ho nechce už nikdy vidět.

Marty

Marty Santorelli byl Joeův kamarád. Když byli Vito s Joem malí tak se Marty kolem nich motal a oni ho nechtěli brát mezi sebe. Když šli Joe s Vitem zabít Clementeho dělal jim Marty řidiče a čekal dole v garáži. Clementeho lidé ale Martyho rozstříleli. Joe se pak v jedné hospodě opil a zastřelil člověka. Vito na chvíli používal Martyho byt v Oyster Bay

Luca

Luca Gurino je prvotřídní krysa. Za vstup do Clementeho mafie požadoval 5000 dolarů. Dal Vitovi, Henrymu a Joeovi ukol zabít majitele lihovaru. Nechal Vita hnít ve vězení. Vito si myslel, že je to správně dokud ho Leo nepřesvědčil o opaku. Luca pak unesl Falconeho lidi do Clementeho masny. Vito dostal za úkol Lucu zabít. Lucu pak nechal rozdrtit Tony Balls.

Bossové

 • Carlo Falcone – Vitův šéf. Tajně obchodoval s drogami za Vinciho zády. Patří mu bar Falcone. Chtěl nechat Vita zabít v planetáriu. Vito ho zabil přímou střelou do hlavy. Jako jediný mafiánský boss chce vést americký způsob života zatímco ostatní vůdci velice lpějí na tradicích.
 • Frank Vinci – Nejmocnější z mafiánských bossů. Šéf Lea a původně spojenec Falconeho. Patří mu kavárna Mona Lisa. Zajmul Joea a Vita aby z nich vytáhl informace, neboť číňané podezírali jeho z útoku na restauraci Rudý drak. Vinciho ale Falcone zradí a Franka zabije Joe.
 • Don Clemente – Nepřátelský boss. Patří mu masna a byl šéfem Luca. Zabije ho Joe i když přežije výbuch jeho konferenčního sálu.
 • Wong – Šéf číňanů. Prodá Vitovi a Joeovi drogy a pak nechá zabít Henryho. Vito s Joem vystřílí jeho restauraci Rudý drak, najdou ho v labyrintu zázemí restaurace a Joe ho střelí do hlavy.
 • Chu – Další číňan, nejvyšší vůdce. Dohodne se s Leem na zabití Falconeho.

Další postavy

 • Bruno – Lichvář. Vito s Henrym a Joem si od něj půjčí peníze.
 • Derek Pappalardo – Mafián, který sídlí v docích v přístavu. Vito ho na konci hry zabije.
 • Steve – Poskok Dereka Pappalarda. Skončí jako jeho šéf.
 • Brian O'Neil – Irský zloděj. Vito s Joem ho dostali do vězení, kde ho později Vito zabije.
 • Mike Bruski – Šrotař. Dává Vitovi první úkoly.
 • Maria Scalettová – Vitova matka. Zemře během jeho pobytu ve vězení.
 • Harry – Obchodník. Podobný Žlutýmu Pitovi z Mafia: The City of Lost Heaven, jelikož stejně jako on sežene vše od špuntovky po kanón.

Hudba

Hudba je ve hře velmi důležitým prvkem pro navození atmosféry. 2K Games se nechalo slyšet, že právě Mafia 2 je titulem, který má zatím největší soundtrack ze všech jejích dosavadních titulů. Setkáme se jak s dobovou hudbou počátků dvacátého století, tak s originálními díly přímo z dílen 2K Czech, které v listopadu 2009 začal nahrávat Pražský filharmonický orchestr.[10] Hlavním skladatelem a autorem hudby v 2K Czech je Matúš Široký, který na ozvučení pracuje společně s externistou, kterým je Adam Koruc. Celkem nahráli přes 3 hodiny orchestrální hudby.

Ve hře jsou tři rádia (Empire City Radio, Classic Radio a Delta Radio), které mají mít přes sto skladeb a písní, ze čtyřicátých a padesátých let. Rádia se vyskytují nejen v autech, ale i v domácnostech, garážích atd. V soundtracku je pak přes 200 dobových skladeb, např. Boom Boom od Johna Lee Hookera, Rave On od Buddy Hollyho, Ain't that a Kick in the Head' od Deana Martina, Mambo Italiano od Rosemary Clooney, It Don't Mean a Thing od Dukea Ellingtona.

Sběratelská edice

26. května 2010 byla oznámena sběratelská edice ke hře. Tato edice není dostupná v české lokalizaci. Edice obsahuje:

 • Železný obal SteelBook hard case s vyraženým logem
 • Made Man Pack: Volný přístup ke stahovatelnému obsahu (obsahující několik luxusních aut, hot rodů a oblečení)
 • Hardcover Art Book: Sto-stránková kniha s nákresy ve tvrdých deskách ukazující umělecký design hry
 • Mafia II Orchestral Soundtrack: Skladby nahrané pražským filharmonickým orchestrem
 • Mapu Empire Bay

Stahovatelný obsah

Ke hře, stejně jako k mnoha dalším hrám, bude postupně dodáván dodatečně stahovatelný obsah. Budou to další auta a oblečení. Není zcela jasné, jestli se bude za stahovatelný obsah platit nebo ne.

Malé DLC

 • Vegas Pack: Dvě auta a dva obleky pro Vita.
 • Greaser Pack: Dva hot rod speedstery a dva nové obleky pro Vita, jeden s koženou bundou a těžkými boty a kožené zavodní oblečení.
 • War Hero Pack: Dvě vozidla ve vojenském stylu a dva nové, armádou inspirované, obleky obsahující uniformu a maskáče.
 • Renegade Pack: Dvě nová auta, malé sportovní kupé a hot rod. Kožené a plátěné obleky pro Vita.
 • Made Man Pack: Dva luxusní obleky a dvě luxusní auta.

Obyčejné DLC

 • Betrayal of Jimmy nebo v češtině Zrada Jimmyho je DLC, ve kterém je za hlavní postavu místo Vita Scaletty postava Jimmyho.
 • Jimmy's Vendetta nebo v češtině Jimmyho vendeta je DLC, ve kterém je hlavním hrdinou Jimmy. Toto DLC je zaměřeno především na arkádový styl a akci. Vyšlo v první polovině září roku 2010, pro PlayStation Network, Xbox Live Marketplace a Steam. [11]
 • Joe's Adventures je DLC, které se věnuje především postavě Joeho a příběhu v období původní hry mezi "první - zimní" a "druhou - letní" částí. DLC "dodá" do hry několik nových lokací a příběh viděný očima Joea. Toto DLC vyšlo pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3 na podzim roku 2010.[12]

Kompilace

 • Mafia II DLC Pack je kompilace DLC pro Mafii obsahující všechny tři DLC a to: Zrada Jimmyho, Jimmyho Vendeta a Joeova dobrodružství. Tuto kompilaci si individuálně uvede na trh Cenega.[13]

Verze

Verze pro Playstation 3

15. června 2010 Sony na E3 oznámila, že vlastníci Playstationové verze hry, budou moci zdarma stahovat bonusový obsah po vydání. Pro Playstation 3 se dokonce vyrobí verze pro český trh, která bude kompletně nadabovaná.

Demoverze

Demoverze byla uvolněna 10. srpna 2010 pro PC, Xbox (pouze majitelé Gold účtu na Xbox Live) a PlayStation 3 (pouze pro majitele PlayStation Plus), pro ostatní (zbytek majitelů Xboxu a PS3) byla demoverze uvolněna 11. srpna 2010. Hratelná ukázka obsahuje misi Buzzsaw, která je pátou misí kampaně. V demu je zvláštní to, že ačkoliv v plné verzi bude tato mise umístěna do zimy 1945, demo se odehrává v létě 1950. [14] [15].

Děj mise

Do vily v Greenfieldu vám zavolá váš kamarád Joe Barbaro. Povolá vás do bytu naproti lihovaru, kde se máte zbavit problémové osoby. Ve skříni si můžete zvolit mezi koženou bundou, oblekem na míru nebo košilí. Hned poté, co vyjdete z domu, máte deset minut na to, abyste dojeli na místo určení, případně na průzkum města. Po doražení do bytu pokračuje vše stejně jako v plné hře.

V demu je okolo čtyřiceti skladeb:[16]

Rok Interpret Skladba
Classic radio
Billy Merman 900 Miles
1956 Al Hibbler After The Lights Go Down Low
1960 Dean Martin Ain't That A Kick In The Head?
1954 Louis Prima & Keely Smith Che La Luna
1951 Frankie Laine Jezebel
1956 Sam Butera Let The Good Times Roll
1954 Rosemary Clooney Mambo Italiano
1955 The Ames Brothers My Bonnie Lassie
1953 Louis Prima Oh Marie
1957 Louis Prima Pennies From Heaven
1956 Louis Prima The Closer To The Bone
1957 Louis Prima When You're Smiling
Delta radio
1961 John Lee Hooker Boom Boom
1955 Bo Diddley Bo Diddley
1958 The Coasters Framed
1956 Muddy Waters Got My Mojo Working
1954 The Drifters Honey Love
1957 Little Richard Keep A Knockin'
1956 Little Richard Long Tall Sally
1957 Little Richard Lucille
1955 Muddy Waters Mannish Boy
1964 Chuck Berry Nadine
1964 Chuck Berry No Particular Place To Go
1956 Howlin' Wolf Smokestack Lightning
1955 The Cadillacs Speedo
1956 Bo Diddley Who Do You Love
Empire central radio
1958 The Monotones The Book Of Love
1958 Duane Eddy Cannonball
1958 Ritchie Valens Come On Lets Go
1957 Roy Hamilton Don't Let Go
1959 Duane Eddy Forty Miles Of Bad Road
1959 Barrett Strong Money (That's What I Want)
1957 Buddy Holly Not Fade Away
1958 Buddy Holly Rave On
1954 Bill Haley & His Comets Rock Around The Clock
1958 Eddie Cochran Summertime Blues
1959 Sandy Nelson Teen Beat
1956 Frankie Lymon & The Teenagers Why Do Fools Fall In Love
1959 Roy Hamilton You Can Have Her

Mafia II: Extended Edition

V prosinci roku 2010 vyšla v České republice, Polsku a v Rusku rozšířená edice. Obsahovala hru a všechny obyčejné a malé DLC.

Mafia II: Directors Cut Edition

Tato edice má naprosto stejný obsah jako Extended Edition. Edice vyšla jak pro konzole Playstation 3, Xbox 360 tak i pro osobní počítače. Tato edice vychází pro Playstion pod hlavičkou Greatest Hits a pro Xbox 360 pod hlavičkou Platinum Hits, a proto se edice jmenuje Mafia 2: Greatest Hits pro Playstion 3 a Mafia 2: Platinum Hits pro Xbox 360 (pro PC se jmenuje edice Mafia II: Directors Cut Edition).

Marketing

S blížícím se vydáním se očekával narůstající počet marketingových akcí či materiálů, jak je to ostatně u 2K a 2K Games zvykem. Marketing byl také hlavní důvod odkladu vydání hry. Konkrétně v březnu 2010 vycházelo mnoho kvalitních her, a proto by hra zapadla. V červnu byla moc drahá reklama v Evropě, a to díky mistrovství světa ve fotbale, a tak hra vyšla až v srpnu 2010, po obvyklé medální kampani. Stejnými problémy trpěl i předchozí díl. V seznamu níže je uveden výběr videí, jež byly uveřejněny.

Pro veřejnost

 • První trailer - Debut Trailer nebo také Teaser vyšel v srpnu 2008, v podstatě k podpoření oznámení hry. Trailer začíná večeří Šéfa (nebo Dona) DeLuca, který večeří s Henrym Tomasinem, Joem Barbarem a Vitem Scalettou, hráčovým avatarem. "Minulou noc jsem se díval na televizi. Byl tam jeden chlápek. Znáte vegetariány. Tihle šílenci mleli nějaké kraviny o tom, že je špatné zabíjet zvířata pro jídlo. Jsem pro zabíjení, jestli je pro to dobrý důvod. A tenhle steak je rozhodně dobrý důvod." začíná DeLuca,"Tak, co ty Vito? Jsi proti zabíjení zvířat? A,"na chvilku se odmlčí,"co zabíjení lidských zvířat?" Poté následuje sestřih akčních scén. Další scéna se odehrává ve skladišti. Nějaký tlouštík se plazí po podlaze a křičí: "Prosím! Mám ženu a děti!" "To sis měl rozmyslet dřív..." řekne Henry Tomasino, ozve se výstřel a objeví se logo hry. Trailer nicméně ještě nekončí. Poslední scéna se podobá scéně z filmu Mafiáni (Godfellas). Henry Tomasino, Joe Barbara a Vito Scaletta jedou autem. V dálce za okýnkem Joeho se na malý okamžik objeví policista pokutujícího chodce. V traileru se objevila píseň "Oh Marie" od Louise Primy.
 • Druhý trailer - Holiday Trailer I byl vypuštěn v Spike VGA show 14. prosince 2008. V první scéně je zobrazen zasněžený kostel ve městě Empire Bay. Všímaví lidé si dokážou všimnout procházejícího, a poté uhýbajícího chodce vlevo dole. Poté následuje scéna v kostele. Do toho hraje koleda. Poté opět následuje sestřih akčních scén. Zase se objevuje logo hry. Následuje scéna z nastupující matkou Vita do taxíku a nasedajícím Vitem do auta s Henrym Tomasinem, Joem Barbarem a neznámým mužem. V traileru se objevila píseň "Long Tall Sally" od Little Richarda. Rozšířená verze traileru vyšla 15. ledna a obsahovala navíc třicet sekund videa. V obyčejné verzi nebyla scéna s nastupujícím Vitem.... Rozšířená verzdfe se jmenovala Holiday Trailer II.
 • První nahrávka gameplaye (first gameplay footage) byl zveřejněn na stránce gamespot.com 17. dubna 2009, jako část rozhovoru s producentem hry Denby Gracem. Video zobrazovalo řidičské a střelecké aspekty, stejně jako fyzikální engine. Rozhovor byl ale později odstraněn.
 • Třetí trailer - E3 2009 byl uploadován na webové stránky 28. května 2009. Ukazuje Vita, Joeho a Henryho mluvícího o zabití "Fat Mana (tlouštík) z druhé strany řeky". Tento trailer je mnohem temnější a kostrbatější než předchozí trailery. Má ukázat temnější stranu "Mafiánského" života. V průběhu traileru mu Vito rozstřílí těžkým kulometem opancéřované auto a dobijí se do palírny, kde se ukrývá. Tento trailer byl kupodivu také vydán v české verzi.
 • E3 Demo plným názvem E3 demonstration of Mafia II nebo také Mafia II Walk-Through Video 1, zveřejněné 15. července 2009 ukazuje kompletně celou misi Buzzsaw, i s příběhovými ukázkami. Konkrétně obsahuje jízdu zasněženým městem, poté ukázku při čekání na Fat mana, pak přestřelku v palírně, zastřelení Fat mana a postřelení Henryho a útěk před policejními vozy.
 • Boom boom boom trailer je trailer, který byl uveřejněn 5. března 2010 exkluzivně pro Gametrailers.com. Video obsahuje sestřih krátkých cut-scén a gameplaye.
 • GDC Gameplay video je gameplayové video, které vyšlo 10. března 2010 a zobrazuje jízdu sportovním autem, rozstřílení baru a přestřelku v ocelárně. Trailer zobrazuje všechny gameplayové prvky jako je počet nábojů, radar, rychlost atd.
 • The Buzzsaw - jiné gameplayové video pocházející z této mise. Video zobrazuje průchod touto misí a osud "Fat mana".
 • PhysX developer's diary - video zobrazující grafické výdobytky, jako je např. odpadající úlomky, vlající kabát za postavou běžící po ulici nebo možnost prostřelit autům pneumatiky. Ve videu je řečeno, že hra hardwarově podporuje PhysX na grafických kartách NVIDIA, takže některé particle efekty budou počítány přes PhysX. Vieo je importováno na stránkách games.tiscali.cz
 • Made man trailer - tento trailer uvolněný na E3 2010, v červnu 2010. Ukazuje několik nových příběhových ukázek a kromě toho i několik už uveřejněných. V sestřihu jde poznat přijímací rituál Vita u jedné z rodin.
 • Kick in the head - tento trailer zobrazuje veškeré herní činnosti, které se ve hře provádějí. Jednotlivé záběry jsou spojeny v jeden působivými střihy. Tento trailer byl uvolněn exkluzivně pro Gametrailer.com 31. července 2010.
 • All In A Day's Work Gameplay toto gameplayové video obsahuje několik přestřelek, jízdu v autě, plížení, úvodní chůzi po městě, atd. Jako první video ukazuje kompletní interface hry (radary v autě, nepřátele na radaru, atd.). Toto video bylo uvolněno 2. srpna 2010.
 • Boom boom boom trailer s českým dabingem byl uveřejněn 10. srpna 2010 a byl obsažen v českém demu Mafie 2.
 • Mafia Clothing and Car Packs Trailer ukazuje čtyři malé DLC a to, co budou obsahovat. Tento trailer byl uveřejněn 29. září 2010, k propagaci těchto balíčků.[9]
 • Joe's Adventures - toto video je určené k propagaci DLC Joe's Adventures a zobrazuje ukázky ze začátku DLC. Tento trailer byl uveřejněn 23. října 2010.
 • Mafia II: Joe's Adventures - startovní trailer byl vydán k příležitosti vydání DLC Joe's Adventures 26. listopadu 2010.

Čtveřice videí na oficiálních stránkách

 • The Art Of Persuasion je první ze čtyř uploadovaných videí na oficiální stránky, 1. června 2009 a obsahuje skladbu "Mercy, Mr Percy" od zpěvačky Varetty Dillardové. Video je rozděleno na tři části. Části od sebe odděluje profil postavy (na profilu je napsáno základní info o postavě a možnost pustit si hlášku). První a druhou odděluje profil Vita a druhou a třetí odděluje profil Joeho. Tato funkce je pouze na oficiálních stránkách
 • The Tools of the Trade je druhé ze čtyř videí na oficiálních stránkách, který se objevilo 11. června 2010. Video je opět rozděleno na tři části, které oddělují profil postavy Henryho Tomasina (syn advokáta spojovaného s Mafií, unikl v roce 1931 před Mussolinovým honem na Mafii, v Empire Bay je pod ochranou Alberta Clementa, starého rodinného přítele) a auta Shubert Beverly (162 koňských sil, max. rychlost 102 mil za hodinu, váha 3450 liber). Klikáním na ostatní auta v tomto profilu, jde zobrazit informace o nich. Video i s profily je importováno na oficiálních stránkách
 • Ties That Bind ukazuje rodinu hlavního hrdiny a část jeho příjezdu. V prvním profilu je jeho zbožná matka Maria Scaletta a v druhém starší sestra Francesca Scaletta. Dále je ve videu několik záběrů na Falconeho rodinu. Toto video bylo uveřejněno 2. srpna 2010. Video a profily jsou opět na oficiálních stránkách.
 • Earning Your Keep zobrazuje několik příběhových sekvencí, především o dostávání se dovnitř Mafie. V profilu je uvedena Falconeho restaurace jako "jedna z luxusních restaurací a základna pro Falconeho operace". Na druhém profilu je uveden Carlo Falcone. O něm je v profilu uvedena jeho historie. Přišel do USA v roce 1913 jako Caporegime Morretiho rodiny. Po konspiraci na zabití Tomase Maorretiho se stal on vůdce jeho klanu. Jako stratég a modernista nemá čas na mafiánské tradice. Vydělal hodně peněz během prohibice a teď hledá podobný zdroj peněz, aby zůstal mír. Stejně jako předchozí video, i toto bylo uveřejněno 2. srpna 2010. Video a profily jsou opět na oficiálních stránkách.

Vývojářské deníky - Mafia II Developer video series

 • Episode 1 - Story and & Characters - první vývojářský deník ukazující důležité postavy a několik cut-scén. Ve videu dávají informace: Jack Scalici (Director of creative production - ředitel produkce), Denby Grace, Tomáš Hřebíček (režisér), Alex Cocx (asociativní producent). Video je známo tím, že když promluví Tomáš Hřebíček, tak jeho první dvě až tři slova jsou v češtině, následně je předabován, někým kdo mluví anglicky. V traileru je trochu poodkryt příběh.
 • Episode 2 - Taking Care of Bussiness - Gunfights, Car Chases and Melee combat Ve videu se mluví o střílení, o systému zdraví a o zbraních. Je hlouběji odkryt systém krytí. Ve videu uvádějí informace: Denby Grace, Alex Cox (associate producer), Jarek Kolář (gameplay producer), Michal Janáček (game team leader), Jan Kratochvíl (senior coder), Roman Hladík (art director), Tomáš Hřebíček (animation director)
 • Behind the Scenes - The World of Mafia II - Pohled do zákulisí - Svět Mafie II - Ve videu je popisováno příběh (první část má být v zimě), město (z jakých měst se inspirovaly budovy), zajímavé technologické novinky (odlétávání sněhu při akceleraci), hudba (vznik roc'n'rollu, Little Richards).
 • Behind the Scenes - The Technology of Mafia II - Pohled do zákulisí - Technologie Mafie II V tomto videu jsou popisovány technologické vymoženosti hry. Toto video bylo uveřejněno 4. srpna 2010.[17]
 • Mafia 2 - Behind the Scenes: Bringing the Action to Life - Přinášení akce k životu V tomto videu se mluví o hudbě, dabingu at. [10]

Pro komunitu

 • Exclusive community trailer from Gamescom demo - 9. září 2009 byl uveřejněn na oficiálních stránkách uzavřený trailer pro komunitu. [11]

Velká Galerie

YouTube

Mafia II FILM (Full HD-1080p) CZ
Boom Boom Boom Trailer CZ


Mafia 2 All Easter Eggs, Secrets & Extra HD
TOP 5 – Nejlepších hlášek hry Mafia II


Reference

 1. Mafia 2 announced on 2K Games
 2. Eurogamer Network – Vliv nastavení na plynulost Mafie 2
 3. Nastavení detailů Mafie 2
 4. Minimální požadavky na oficiálních stránkách
 5. http://mafia.czech-games.net/mafia-ii/informace/
 6. Gamestar.de - Technik vorschau Mafia 2
 7. Eurogamer - Mafia 2 bez zbraní na blízko
 8. 2kgames.com features joe apt
 9. [1]
 10. http://www.2kgames.com/mafia2/community/us/features_orchestra.php
 11. [2]
 12. [3]
 13. [4]
 14. Burda Praha – Demoverze Mafie 2 vyjde 10. srpna
 15. Eurogamer Network – Co bude v demu Mafia II ?
 16. Mafia 2 Music List
 17. http://www.gametrailers.com/video/exclusive-behind-mafia-ii/702509

Související články

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Mafia II