Black-Friday-2019-10-Multimediaexpo.png

Hlavní strana

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání
Cheser256-scribus.png
Cheser256-scribus.png

Vítejte v Katalogu firem Multimediaexpo.cz — v jedinečném katalogu s téměř neomezeným prostorem pro Vaší prezentaci.

Kompletní podmínky katalogu najdete v článku — Katalog firem a prezentací.

Naše základní výhody :
« Bez nutnosti instalace »…« Na vlastní doméně »…« Masivní podpora 330 národních jazyků ! »
« Plná integrace s velkou multimediální encyklopedií »…« 99,9% garantovaná dostupnost služby »
« NEOMEZENÝ přenos dat stažených každý měsíc ze serveru. »
« Navíc máte k dispozici sadu unikátních vlastností, které Vám nikdo jiný nenabídne ! »

Kategorie Katalogu firem

Obrázek dne

Nové firmy

Zajímavosti

Víte, že...

Článek dne

Lisa Olivia Munn (udílení Oscarů, 2016)

Lisa Olivia Munn (* 3. července 1980) je americká herečka a modelka, která svou profesionální dráhu začala jako televizní novinářka. Na filmovém plátně debutovala v roce 2004 vedlejší rolí v nízkorozpočtovém hororu Scarecrow Gone Wild.

O dva roky později si zahrála postavu Mily Acunové v dramatickém seriálu Pláž Makaha. Mezi lety 2012–2014 ztvárnila úlohu Sloan Sabbithové v televizní sérii Newsroom. V roce 2016 byla obsazena do superhrdinského sequelu X-Men: Apokalypsa, v němž vytvořila úlohu mutantky Psylocke.

Pánské časopisy Maxim a FHM ji v žebříčcích opakovaně zařadily mezi nejpřitažlivější ženy.

Narodila se v Oklahoma City do rodiny Winstona Barretta Munna s anglicko-německo-skotskými kořeny a Kimberly Schmidové, jež měla čínský původ a vyrostla ve Vietnamu. Matka se do americké Oklahomy přistěhovala jako vietnamská uprchlice v roce 1975. Druhý sňatek uzavřela s příslušníkem letectva Spojených států, když byly dceři dva roky. Ačkoli se rodina vícekrát stěhovala, dětství dívka prožila převážně na základně vzdušných sil Yokota Air Base v blízkosti Tokia, kde sloužil její nevlastní otec. Tehdy se objevila v řadě místních divadelních produkcí a později začala modelingovou kariéru v japonském módním průmyslu.

Po druhém matčině rozvodu se společně vrátily do Oklahomy. Po dokončení střední školy Putnam City North High School vystudovala Oklahomskou univerzitu. Za hlavní obor si zvolila žurnalistiku a vedlejšími se staly japonština s herectvím.

Po vysokoškolských studiích se stala členkou redakce oklahomské stanice KJRH–TV, sídlící v Tulse, přidružené k mediální společnosti NBC. V roce 2004 působila v redakci Fox Sports Networks na pozici televizní reportérky poskytující informace a rozhovory během zápasů univerzitního fotbalu a ženského basketbalu. Po ukončení pracovního poměru odcestovala do Los Angeles, aby se pokusila prosadit jako herečka ve filmovém průmyslu.
V roce 2004 debutovala malou rolí v nízkorozpočtovém hororu Scarecrow Gone Wild, produkovaném přímo na videotrh. Objevila se také ve videoklipu kapely Zebrahead nazvaném „Hello Tomorrow“, jako objekt lásky frontmana Justina Mauriella.
Na sklonku roku 2005 vstoupila do dramatického seriálu Pláž Makaha, vysílaného na kanálu The N network, kde více než dvě sezóny hrála mladou surfařku Mily Acunovou. Původně se zúčastnila hereckých zkoušek i na hlavní postavu Kai Kealohy, ale producenti upřednostnili „místní dívku“. Zábavná zkušenost ze surfingu ji přivedla k pravidelnému sportování. V roce 2005 účinkovala v komedii The Road to Canyon Lake. Do roku 2006 byla v titulcích uváděna pod jménem Lisa Munn, následně začala v osobním i profesionálním životě používat jméno Olivia Munn.

NAHORU

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace