Colorado Avalanche

Z Multimediaexpo.cz


{{Infobox hlavička|barva=#990000|colort=white|velikost=16px|text=

{{Infobox položka|barva=|align=left|text1=Vlastník|text2= {{Infobox položka|barva=|align=left|text1=Manažér|text2= {{Infobox položka|barva=|align=left|text1=Trenér|text2= {{Infobox položka|barva=|align=left|text1=Kapitán|text2=


Colorado Avalanche je hokejový klub NHL.Colorado Avalanche se poprvé účastnilo NHL v sezóně 1995/1996, poté, co se do Denveru přestěhoval kanadský klub Québec Nordiques. Již ve své první sezóně vyhrály „Laviny“ NHL a získaly Stanley Cup. Stejný úspěch zopakoval klub v sezóně 2000/2001.

Obsah

Historie

Tým Colorado Avalanche vznikl 21. června 1995 přestěhováním Quebecu Nordiques z kanadského Quebecu do amerického Denveru kde začal hrát v aréně Pepsi Center. Tento krok se setkal s velkou nelibostí kanadských frankofonních fanoušků. Nicméně tým k tomu dovedla špatná finanční situace. Zde je historický vývoj týmu po jednotlivých sezónách:

1995/1996

Tým si z Quebecu přistěhoval talentovaný tým plný nadějných hráčů. Tým trénoval Marc Crawford. Útok týmu vedla hvězda Joe Sakic (kapitán) a skvěle se ukázal držitel Calder Memorial Trophy pro nejlepšího nováčka sezóny NHL z minulé sezóny - Peter Forsberg. Dále v týmu byli útočníci: skvělý ruský technický hráč Valerij Kamenskij, dále dříč Scott Young, tvrdý Chris Simon, nadějný Adam Deadmarsh, obětavý Mike Ricci, Martin Ručínský, Owen Nolan, rváči Warren Rychel, Rene Corbet a nováček Stephane Yelle a před sezónou přišel zkušený Troy Murray. V obraně hráli nadějný ofenzivní obránce Sandis Ozolinš, spolehlivý Craig Wolanin, zkušený Alexej Gusarov, Curtis Leschyshyn, Adam Foote, Sylvain Lefebvre, Jon Klemm a Uwe Krupp. Největší slabinu mělo Colorado v brance kde mělo Jecelyna Thibaulta a Stephana Fiseta a ani jeden z nich nebyl zrovna nejjistější. Proto když v průběhu roku požádal v Montrealu o přestup slavný brankář Patrick Roy, tak se ho snažilo Colorado získat. A to se mu povedlo. Společně s ním získalo útočníka Mika Keana a do Montrealu za ně pustilo brankáře Jocelyna Thibaulta, útočníky Andreje Kovalenka a Martina Ručínského. Dále z New Yorku Islanders přišel Claude Lemieux výměnou za Wendela Clarka. Tyto výměny se ukázaly jako nesmírně důležité pro celou základní část a hlavně pro play-off. V základní části zářil Sakic, který skončil na třetím místě v kanadském bodování NHL s Forsbergem, který skončil v tom samém na pátém místě NHL. Tým základní část dokončil na 1. místě Pacifické divize. V play-off se ukázal Patrick Roy jako skvělý přínos a měl velký vliv na úspěch týmu. V 1. kole porazila Lavina (překlad slova Avalanche) Vancouver 4:2 na zápasy, ve čtvrtfinále porazili Chicago 4:2 na zápasy a v semifinále si poradili se svým odvěkým rivalem Detroitem Red Wings 4:2 na zápasy a ve finále vyhráli nad Floridou 4:0 na zápasy. když v posledním zápase dával ve třetím prodloužení za stavu 0:0 gól Uwe Krupp. Tento finálový zápas vešel do historie jako velký boj brankářů Johna Vanbiesbroucka z Floridy a Patricka Roye z Colorada, na něž letělo hodně střel, ale nakonec tuto pomyslnou bitvu vyhrál Roy. Pro tým to byl velkolepý úspěch a ve své 1. sezóně v Denveru skvěle nastartoval svoji historii. Joe Sakic získal trofej pro nejlepšího hráče Play-off (Conn Smythe Trophy).

1996/1997

Před sezónou Colorado získalo Erica Lacroixe s prvím kolem v draftu 1998 (Martin Škoula) z Los Angeles, výměnou za Stephana Fiseta a 1. kolo draftu 1998 (Mathieu Biron). Před sezónou Colorado také získalo brankáře Craiga Billingtona z Floridy ve Waiver draftu. Do sestavy se začal prosazovat obránce Aaron Miller. V sezóně dostal šanci v jednom zápase nadějný brankář Marc Denis. V sezóně také přišel z Washingonu útočník Keith Jones, kterého Colorado získalo společně s 1. kolem draftu 1998 (Scott Parker) a pustilo do Washingtnu obránce Curtise Leschyshyna a útočníka Chrise Simona. Tato sezóna se jevila velice dobře a tým hrál skvěle, což dokazuje 1. místo v základní části celé NHL. V Play-off patřil tým k velkým favoritům. V 1. kole porazili Chicago 4:2 na zápasy, ve čtvrtfinále Edmonton 4:1 na zápasy, ale v semifinále byli poraženi Detroitem Red Wings 2:4 na zápasy.

1997/1998

V této sezóně opět byli favorizováni, ale v základní části skončili až na celkovém 7. místě NHL, nicméně v Pacifické divizi byli 1.. Před sezónou Colorado podepsalo smlouvu s pohasínající legendou ledního hokeje útočníkem Jarim Kurrim, který po této sezóně ukončil svou hráčskou kariéru. V týmu začal hrát nováček útočník Eric Messier, který nikdy nebyl draftován a s týmem podepsal smlouvu jako volný hráč. Před sezónou s týmem podepsal smlouvu i další volný hráč - rváč Jeff Odgers. V průběhu sezóny Colorado získalo útočníka Sheana Donovana společně s 1. kolem draftu 1998 (Alex Tanguay) za které pustilo do San Jose - Mika Ricciho a 2. kolo draftu (později vyměněné do Buffala) (Jaroslav Kristek). Tato výměna se setkala u fanoušků s velkou nelibostí, protože ti Mika Ricciho zbožňovali. Colorado před koncem sezóny získalo útočníka Toma Fitzgeralda z Floridy za útočníka Marka Parrishe a 3. kolo draftu 1998 (Lance Ward). V Play-off se jim moc nedařilo a nečekaně vypadli už v 1. kole s Edmontonem Oilers 3:4 na zápasy.

Patrick Roy

1998/1999

V této sezóně opět Colorado vedli skvělí Peter Forsberg a Joe Sakic. Tým začal trénovat nový trenér Bob Hartley. Do týmu se zapojil jako kometa rostoucí útočník Milan Hejduk. Dále v sezóně posílil tým obránce Greg de Vries, z Nashville Predators získaný výměnou za výběr v draftu. Hlavně v této sezóně začal hrát útočník Chris Drury, který za tuto sezónu získal Calder Memorial Trophy pro nejlepšího nováčka sezóny celé NHL. Coloradu se začalo blýskat na lepší časy. Už v této sezóně dělali vše pro to aby získali Stanley Cup. Před Play-off dokonce přivedli do týmu legendu Theorena Fleuryho z Calgary Flames, kterého získali společně s útočníkem Chrisem Dingmanem výměnou za Reneho Corbeta, Wada Belaka, Robyna Regehra a výběr v 2. kole draftu 2000 (Jarret Stoll). Dále Colorado posílilo před Play-off o veterána Dalea Huntera z Washingtonu Capitals, za kterého obětovali 2. kolo draftu 1999 (Charlie Stephens) a 3. kolo draftu 2000 (Sergej Kljazmin). Colorado skončilo na 4. místě základní části NHL a vyhrálo Severozápadní divizi. V 1. kole nad San Jose vyhráli 4:2 na zápasy, ve čtvrtfinále vyhráli nad rivaly z Detroitu také 4:2 na zápasy, ale jejich sen o Stanley Cupu se rozplynul v semifinále, kde prohráli s pozdějším vítězem Stanley Cupu - Dallasem 3:4 na zápasy. Dale Hunter tedy ukončil svojí hráčskou kariéru, aniž by se dočkal Stanley Cupu.

1999/2000

Colorado se i v této sezóně soustředilo na zisk Stanley Cupu. V létě podepsalo vedení klubu smlouvu s volným hráčem, útočníkem Davem Reidem. Jako nováček začal hrát v sestavě týmu velice talentovaný útočník Alex Tanguay. Výměnou získali útočníka Briana Rolstona za kterého putoval do New jersey - Claude Lemieux, spolu s 1. kolem v draftu 2000 (David Hale) a s 2. kolem draftu 2000 (Matt DeMarchi). V této sezóně se také ukázal být velice nadějný obránce Martin Škoula, který prožil skvělou nováčkovskou sezónu. Další prorazivší nováček byl útočník Dan Hinote a rezervní brankář Marc Denis. V polovině sezóny získali brankáře Ricka Tabaracciho výměnou z Atlanty za Sheana Donovana. Ale největší výměnu vedení udělalo před Play-off, když získali legendárního obránce Raye Bourquea s dalším veteránem - útočníkem Davem Andreychukem z Bostonu výměnou za Briana Rolstona, Martina Greniera, Samuela Pahlssona a 1. kolo draftu 2000 (Martin Samuelsson). Colorado opět vyhrálo Severozápadní divizi a skončili na 9. místě v základní části NHL, ale v Play-off zhatil sny o Stanley Cupu v semifinále po prohře 3:4 na zápasy opět Dallas Stars. Přitom začátek Play-off se vyvíjel pro Colorado dobře. V 1. kole porazili Phoenix 4:1 na zápasy a stejně snadno porazili ve čtvrtfinále Detroit také 4:1 na zápasy. Ačkoliv Ray Bourque chtěl ukončit po této sezóně hráčskou kariéru, rozhodl se po neúspěchu v Play-off ještě prodloužit kariéru, protože toužil vyhrát Stanley Cup.

2000/2001

Stejně jako Ray Bourque chtěl získat Stanley Cup celý tým a vedení se snažilo pro to udělat vše. Nadějný nováček, útočník Ville Nieminen dostal svou šanci. Další skvělý nováček se prosadil na místo 2. brankáře a tím kdo kryl záda Patricku Royovi, byl David Aebischer. Peter Forsberg sice už nezářil jako dřív, ale Joe Sakic byl stále fenomenální a skvěle hráli i ostatní hráči (Alex Tanguay, Milan Hejduk, Ray Bourque, Patrick Roy, Chris Drury, ...). Před Play-off, jak už bylo u vedení Colorada zvykem přišla velmi výrazná posila. Tentokrát jím byl skvělý obránce Rob Blake, který přišel společně s útočníkem Stevem Reinprechtem z Los Angeles, výměnou za Adama Deadmarshe, Aarona Millera, Jareda Aulina a 1. kolo draftu 2001 (Dave Steckel) a 2003 (Brian Boyle). Základní část NHL vyhráli a získali tak svojí historicky druhou Presidents' Trophy. Do Play-off šel tým s velkým očekáváním a v 1. kole si lehce poradil s Vancouverem 4:0 na zápasy. Ve čvrtfinále naopak prožili úpornou bitvu s Los Angeles, které porazili 4:3 na zápasy. V semifinále si opět poradili se St. Louis 4:1 na zápasy, ale ve finále na ně čekalo s tuhou obranou a skvěle organizovanou hrou New Jersey Devils, které, ale nakonec porazili 4:3 na zápasy, když rozhodující 7. zápas Colorado vyhrálo 3:1. Colorado Avalanche se radovali ze svého druhého Stanley Cupu v historii. A kdo z něj měl největší radost, byl rozhodně Ray Bourque, který mohl po sezóně v klidu a s pocitem zadostiučinění ukončit svojí skvělou, rekordy prošpikovanou kariéru.

2001/2002

V této sezóně se prosadil do sestavy nováček - talentovaný útočník Radim Vrbata. Mezi nováčky byl dále útočník Brian Willsie, útočník Brad Larsen, útočník Riku Hahl, útočník Václav Nedorost a obránce Rick Berry. Peter Forsberg chyběl celou sezonu kvůli zranění a hrál pouze v Play-off. Joe Sakic už tolik nezářil a největší přínos pro tým byl rozhodně obránce Rob Blake a brankář Patrick Roy. Před sezónou vedení podepsalo smlouvu s obráncem Pascalem Trepanierem, který hrál naposledy v Anaheimu a s obráncem Toddem Gillem, který hrál naposled v Detroitu. V sezóně získalo Colorado defenzivního onránce Dariuse Kasparaitise z Pittsburghu, výměnou za Ville Nieminena a Ricka Berryho. Colorado skončilo v základní části NHL na 5. místě celkově a na 1. místě v Severozápadní divizi. V Play-off hráli tři vyrovnané série po sobě - v 1. kole vyhráli 4:3 na zápasy nad Los Angeles, ve čtvrtfinále vyhráli nad San Jose také 4:3 na zápasy, ale v semifinále prohráli s Detroitem 3:4 na zápasy.

2002/2003

V této sezóně zářil Peter Forsberg, který za to získal Art Ross Trophy a Hart Trophy. Dále byl vynikající také Milan Hejduk, který získal Maurice Richard Trophy. Joe Sakica zbrzdilo zranění, kvůli kterému laboroval čtvrtinu sezóny. Colorado posílilo o útočníky Deana McAmmonda a Jeffa Shantze a obránce Dereka Morrise, za které do Calgary pustili Chrise Druryho a Stephanea Yellea. Derek Morris se hned stal nejlepším obráncem týmu. Před Play-off vedení získalo útočníka Batese Battagliu z Caroliny za Radima Vrbatu. Dále získali obránce Bryana Marchmenta ze San Jose za 3. a 5. kolo draftu 2003 (Brad Richardson). Po 31 zápasech sezóny byl vyhozen kvůli neuspokojivým výsledkům trenér Bob Hartley a nahradil ho Tony Granato. Nakonec tým znovu vyhrál Severozápadní divizi a skončil 6. v základní části NHL. V Play-off, ale vypadli nečekaně už v 1. kole po prohře 3:4 s Minnesotou Wild. Po tomto ročníku ukončil hráčskou kariéru jeden z nejlepších hokejových brankářů všech dob - Patrick Roy. Na jeho počest později mužstvo vyřadilo dresy s číslem 33.

2003/2004

Tým musel řešit na začátku sezóny po odchodu Patricka Roye brankářskou otázku. Nakonec dostal příležitost David Aebischer a 2. brankáře dostal šanci dělat Philippe Sauve a před Play-off ještě tým získal zkušeného Tommyho Sala z Edmontonu za Toma Gilberta. Stálice sestavy stárli a už nedosahovali takových výkonů jako dříve a tak muselo Colorado pomalu začít obměňovat tým. V tomto ročníku získlali útočníka Stevea Konowalchuka z Washingtonu za Batese Battagliu a Jonase Johanssona. Colorado dále získalo na trhu volných hráčů legendy, útočníky Paula Kariyu a Teemu Selanneho. V týmu se prosadil nováček - skvělý ofenzivní obránce John-Michael Liles, který byl po sezóně nominován do sestavy All-Rookie Teamu (Sestava nejlepších nováčků sezóny NHL).Další kdo se prosadil byl nadějný útočník Steve Moore. Dále tým získal obránce Karlise Skrastinše z Ottawy za výběr v draftu. Výměnou získali útočníka Andreje Nikolišina z Chicaga za výběr ve 4. kole draftu 2004 (Mitch Maunu). Dále získali před Play-off bijce Matthewa Barnabyho s 3. kolem draftu 2004 (Denis Parshin) z New York Rangers a pustili za něj Chrise McAllistera a Davida Liffitona. Další kdo přišel po výměně byl obránce Bob Boughner z Caroliny za Chrise Bahena, 3. kolo draftu 2004 (Casey Borer) a 5. kolo draftu 2005 (Risto Korhonen). Z Minnesoty přišel útočník Darby Hendrickson s 8. kolem draftu 2004 (Brandon Yip) výměnou za 4. kolo draftu 2005 (Cody Bass). Z Phoenixu přišel obránce Ossi Vaananen s útočníkem Chrisem Grattonem a 2. kolem draftu 2005 (Paul Stastny) za Dereka Morrise a Keitha Ballarda. Colorado skončilo na 10. místě základní části NHL a 2. v Severozápadní divizi. V Play-off sice vyhráli v 1. kole nad Dallasem 4:1 na zápasy, ale ve čtvrtfinále byli poraženi od San Jose 2:4 na zápasy. V této sezóně se stal vážný incident, když Todd Bertuzzi narazil zákeřně Steveho Moora a způsobil mu tak vážné zranění, že Steve Moore musel ukončit hráčskou kariéru. Tento incident byl dokonce v USA řešen před civilním soudem jako útok s následkem zranění.

Milan Hejduk

2004/2005

V této sezóně se NHL nehrála kvůli výluce. Přesto se na soupiskách všech týmů událo mnoho změn a po této sezóně vypadal tým Colorada úplně jinak než před ní. Pro představu o týmu zde jsou uvedeni přicházející a odcházející hráči před další sezónou:

2005/2006

K nové sestavě přišel i nový trenér a už od začátku sezóny trénoval místo Tonyho Granata - Joel Quenneville. Od tohoto týmu se nečekali bůhví jaké výsledky, ale spíše šlo o příslib do budoucna. Colorado si vychovávalo své mladíky mezi něž patřili: Marek Svatoš, Brad Richardson, Cody McCormick, Wojtek Wolski a Peter Budaj. V budoucnu přibyli další nadějní hráči. V sezóně přišel útočník Jim Dowd z Chicaga. Colorado hlavně potřebovalo vyřešit problémy s brankáři. Proto získalo z Montrealu Jose Theodora, který ovšem nevypadal příliš perspektivně. Měl za sebou sice pár zářivých sezon, ale v době výměny se ho Montreal chtěl pro špatný výkon a vysoký plat zbavit. V této sezóně Colorado skončilo na 13. místě a na 2. místě v divizi. V Play-off vyhráli v 1. kole nad Dallasem 4:1 na zápasy, ale ve čtvrtfinále byli poraženi Anaheimem jasně 0:4 na zápasy.

2006/2007

V této sezóně se objevila nová hvězda. Byl jím nováček, útočník Paul Stastny, který byl nominován do All-Rookie týmu. Dalším nováčkem v týmu byl obránce Kyle Cumiskey. Stobodové hranice dosáhl Joe Sakic, dobře si vedl v útoku i Andrew Brunette a skvělí byli i obránci John-Michael Liles a Brett Clark. Před sezónou Colorado podepsalo smlouvu s volnými hráči, útočníky Tylerem Arnasonem, Markem Rycroftem a Benem Guitem, a obráncem Kenem Kleem. Výměnou získal tým obránce Jordana Leopolda, kterého společně s 2. kolem draftu 2006 (Codey Burki) a 2. kolem draftu draftu 2007 (Trevor Cann) vyměnili z Calgary za Alexe Tanguaye. V této sezóně se tým poprvé od svého působení v Coloradu nedostalo do Play-off i když chyběl bod, aby se tam dostali. Skončili na 14. místě základní části NHL.

John-Michael Liles

2007/2008

Polovinu této sezóny vynechal Joe Sakic kvůli zranění, což znamená, že chyběla hlavní ofenzivní síla týmu. Naštěstí se ujal pozice lídra Paul Stastny. Před sezónou Colorado výrazně posílilo, když podepsali smlouvu s volným útočníkem Ryanem Smythem. Do sestavy se také prosadil český útočník Jaroslav Hlinka, který přišel v létě z Evropy. Dalším podepsaným volným hráčem byl obránce Scott Hannan a útočník Wyatt Smith. Nováčky v této sezóně byli: útočníci T.J. Hensick, Cody McLeod a David Jones, a brankář Tyler Weiman, který, ale chytal jen v jednom zápase. Během sezóny byl získán obránce Ruslan Salej za kterého se Colorado vzdalo Karlise Skrastinše a 3. kola draftu 2008 (Adam Comrie). Tým se po roční odmlce těsně dostal do Play-off, když skončili na 11. místě základní části NHL. V Play-off porazili v 1. kole Minnesotu 4:2 na zápasy, ale ve čtvrtfinále opět byli poraženi hladce Detroitem 0:4 na zápasy. Týmu nepomohl ani návrat staronových legend týmu - obránce Adama Footeho a útočníka Petera Forsberga, který ovšem po sezoně odešel hrát do švédského MoDo.

2008/2009

Tato sezóna byla nejhorší v historii Colorada Avalanche. Na první místo v produktivitě týmu stačilo Milanu Hejdukovi pouhých 59 kanadských bodů. Paul Stastny polovinu sezóny promarodil a Joe Sakic hrál pouhých 15 zápasů. Tým neprodloužil smlouvu s brankářem Jose Theodorem a spoléhal se na Petera Budaje, který byl vyhlášen nejlepším hráčem týmu v této sezóně. Záda mu kryl Andrew Raycroft od kterého se čekalo daleko více. V týmu se objevili další nováčci: útočníci Chris Stewart a T.J. Galiardi. Již zmiňovaného brankáře Adrewe Raycrofta získalo mužstvo jako volného hráče a slibovalo si od tohoto držitele Calder Memorial Trophy z roku 2004 velkou budoucnost, ale v této sezóně předpoklady rozhodně nenaplnil a nakonec se stal pouze náhradním brankářem za překvapivou jedničkou Budajem. Do týmu se mimo ně vrátil také trenér Tony Granato. Tým před sezonou podepsal kontrakt s útočníkem Darcym Tuckerem a obráncem Danielem Tjarnqvistem. V tomto ročníku NHL tedy nakonec skončili na 28. místě a již podruhé ve své historii se nedostali do Play-off. Po této špatné sezóně byl vyhozen trenér Tony Granato a nahradil jej Joe Sacco. Po této sezóně ukončil svojí velkolepou kariéru jeden z nejlepších hráčů historie NHL - Joe Sakic.

2009/2010

V této sezóně se tým výkonostně zlepšil. V sestavě obměněného týmu se prosadilo hodně mladých hráčů. Kanadské bodování týmu vyhrál Paul Stastny se 79 kanadskými body. Před sezónou tým opustil veterán Ryan Smyth, který byl vyměněn do Los Angeles Kings za obránce Kyla Quinceyho, Toma Preissinga a výběr v 5. kole draftu 2010 ve kterém byl vybrán Luke Walker. Do ruské KHL odešel Tyler Arnason a Daniel Tjarnqvist a volným hráčem se stal brankář Andrew Raycroft, který podepsal smlouvu s Vancouverem Canucks. Mezi prorazivší mladíky patří Chris Stewart, který skončil na druhém místě týmového bodování a trojka vstupního draftu 2010 - Matt Duchene, který byl zvolen do All-Rookie týmu. Prvním brankářem se stal Craig Anderson, který s týmem podepsal smlouvu před sezónou jako volný hráč. Náhradníkem mu byl Peter Budaj. Tým dokončil základní část na druhém místě v divizi a 12. místě celé NHL. V play-off byli poraženi v prvním kole týmem San Jose Sharks poměrem 2:4.

Současná soupiska

Brankáři
# Jméno Věk V týmu od Místo narození
30 Brian Elliott 2011 Newmarket, Ontario, Kanada
31 Peter Budaj 2005 Banská Bystrica, Československo
47 John Grahame 2010 Denver, Colorado, USA
<center>Obránci
# Jméno Věk V týmu od Místo narození
3 Ryan O'Byrne 2010 Victoria, Britská Kolumbie, Kanada
4 John-Michael Liles 2003 Indianapolis, Indiana, USA
6 Erik Johnson 2011 Bloomington, Minnesota, USA
10 Kyle Cumiskey 2006 Abbotsford, Britská Kolumbie, Kanada
24 Kevin Montgomery 2010 Rochester, New York, USA
27 Kyle Quincey 2009 Kitchener, Ontario, Kanada
27 Jonas Holos 2010 Sarpsborg, Norsko
43 Cameron Gaunce 2010 Sudbury, Ontario, Kanada
44 Ryan Wilson 2009 Windsor, Ontario, Kanada
48 Matt Hunwick 2010 Warren, Michigan, USA
52 Adam Foote C 1995 Toronto, Ontario, Kanada
<center>Útočníci
# Jméno Pozice Věk V týmu od Místo narození
9 Matt Duchene C 2009 Haliburton, Ontario, Kanada
11 Philippe Dupuis C 2008 Laval, Québec, Kanada
12 Kevin Porter C 2010 Detroit, Michigan, USA
14 Tomáš Fleischmann LK 2010 Kopřivnice, Československo
16 Jay McClement C 2011 Kingston, Ontario, Kanada
18 Brandon Yip PK 2009 Vancouver, Britská Kolumbie, Kanada
20 Greg Mauldin LK 2010 Boston, Massachusetts, USA
23 Milan Hejduk A PK 1998 Ústí nad Labem, Československo
26 Paul Stastny A C 2006 Quebec City, Québec, Kanada
28 David Kočí LK 2009 Praha, Československo
29 Ryan Stoa C 2009 Bloomington, Minnesota, USA
34 Daniel Winnik LK 2010 Toronto, Ontario, Kanada
37 Ryan O'Reilly C 2009 Clinton, Ontario, Kanada
39 T.J. Galiardi LK 2008 Calgary, Alberta, Kanada
54 David Jones PK 2007 Guelph, Ontario, Kanada
55 Cody McLeod LK 2007 Binscarth, Manitoba, Kanada
88 Peter Mueller C 2010 Bloomington, Minnesota, USA

Trofeje a ocenění

Týmové

Počet Roky
Stanley Cup
2 1996, 2001
President's Trophy
2 1997, 2001
Clarence S. Campbell Bowl
2 1996, 2001

Art Ross Trophy

Calder Memorial Trophy

Conn Smythe Trophy

Hart Memorial Trophy

King Clancy Memorial Trophy

Lady Byng Memorial Trophy

Lester Patrick Trophy

Lester B. Pearson Award

NHL Plus/Minus Award

Maurice Richard Trophy

William M. Jennings Trophy

NHL/Sheraton Road Performer Award

National Hockey League All-Star Game|NHL All-Star Game MVP

NHL All-Rookie Team

Kapitáni týmu

Výběry v draftu

* Více informací obsahuje článek: Seznam hokejistů draftovaných týmem Colorado Avalanche.

Cizinci, kteří nastoupili za Colorado Avalanche

* Cizinci jsou myšleni hráči nepocházející z Kanady a Spojených států amerických.
*Tučně jsou vyznačeni hráči stále hrající u Avalanche.

Češi (9) Finové (8) Rusové (7) Švédi (4) Slováci (3) Lotyši (2) Norové (2) Ostatní (4)
Hráč Poz.
Martin RučínskýLK
Josef MarhaC
Milan HejdukPK
Martin ŠkoulaO
Radim VrbataPK
Václav NedorostC
Jaroslav HlinkaC
David KočíLK
Tomáš FleischmannLK
  
  
  
  
  
  
  
Hráč Poz.
Janne LaukkanenO
Jari KurriPK
Ville NieminenLK
Sami HeleniusO
Riku HahlC
Ossi VäänänenO
Teemu SelännePK
Antti LaaksonenLK
  
  
  
  
  
  
  
  
Hráč Poz.
Andrej KovalenkoPK
Valerij KamenskijLK
Alexej GusarovO
Jurij BabenkoC
Darius KasparaitisO
Andrej NikolišinC
Michail KulešovLK
  
  
  
  
  
  
  
  
  
Hráč Poz.
Peter ForsbergC
Tommy SaloB
Daniel TjärnqvistO
Per LedinLK
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
Hráč Poz.
Jaroslav ObšutO
Marek SvatošPK
Peter BudajB
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
Hráč Poz.
Sandis OzoliņšO
Kārlis SkrastiņšO
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
Hráč Poz.
Anders MyrvoldO
Jonas HolosO
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
Bělorusové (1)
Hráč Poz.
Ruslan SalejO
Němci (1)
Hráč Poz.
Uwe KruppO
Kazaši (1)
Hráč Poz.
Vitalij KolesnikB
Švýcaři (1)
Hráč Poz.
David AebischerB
  
  
  
  
  

Externí odkazy