Black-Friday-2019-06-Multimediaexpo.png

Far Cry

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání
Far Cry v režimu 1920 x 1440 bodů

Far Cry je akční PC hra od Ubisoftu vyvinutá studiem CryTek.

Byla vydaná v březnu 2004. Běží na vlastním enginu nazvaném CryEngine.

Příběh

Hlavním hrdinou hry je bývalý voják Jack Carver, který odešel z armády a začal provozovat lodní dopravu v jižním Pacifiku. Jednou si ho najme reportérka Valerie, aby ji odvezl k ruinám staré japonské pevnosti z 2. světové války. Cestou je napadnou žoldnéři, kteří vyhodí Jackovu loď do vzduchu. Jack sice uteče, ale ztratí kontakt s Valerií. Dostane se do ruin staré pevnosti, kde najde vysílačku. Ozve se mu Doyle, který mu začne pomáhat a radit. Jack se vydá Valérií zachránit. Dozví se, že na ostrově, na kterém ztroskotal, dělá tajemný doktor Krieger genetické pokusy na lidech v snaze vytvořit supervojáka. Z jeho pokusů vycházejí mutanti, takzvaní Trigeni. Když se mu podaří Valérii zachránit, prozradí mu, že není reportérka, ale agentka CIA.

Později, po dlouhé a těžké cestě plné útěků, sabotáží a bojů se žoldnéři a mutanty, oznámí Doyle Valerii a Jackovi, že CIA chce, aby s malou atomovou bombou vyhodili do vzduchu laboratoř, kde se vyrábí mutagen. Společně ukradnou bombu a uloží ji v laboratoři. Oběma se podaří na poslední chvíli dostat se včas do bezpečné vzdálenosti, ale ztratí vědomí.

Proberou se na palubě helikoptéry, z které dr. Krieger vyhodí Jacka na území plné mutantů. Za ním ještě posměšně vyhodí pušku s 10 náboji. Jack se musí potichu dostat pryč. Když se dostane do ruin přehrady, zjistí, že on, Valerie i dr. Krieger se nakazili mutagenem a začínají se měnit na Trigeny. Dostane se až do laboratoře v sopce, kde na něho čeká dr. Krieger s Valerií. Když se mu podaří zmutovaného Kriegera zabít, ozve se mu Doyle a oznámí mu, že ho jen využil, aby zabil Kriegera a chystá se mutagen prodat. Jack se ho vydá zastavit.

Přejde přes sopku a po tuhém boji se speciálními komandy a Trigeny se mu podaří těžce zranit Doyla. Doyle ho prosí o milost, ale Jack ho ze zuřivosti zastřelí. Sebere protilátku na mutagen a dá se na útěk, protože sopka začíná vybuchovat a zničí celý ostrov. Na lodi sobě a Valerii vpíchne protijed, oba dva se tak vyléčí a odplouvají z ostrova.

Zbraňový arzenál

Obsah

Výbava

Vozidla

Rogalo ve 4. levelu

Nepřátelské síly mají ve výzbroji vrtulníky typu UH-60 Blackhawk a V-22 Osprey a obrněnou
přepravní loď. Hráč je však nemůže ovládat.

Multiplayer

Multiplayer je dostupný ve 3 různých módech:

Levely

 1. Výcvik
 2. Letadlová loď
 3. Pevnost
 4. Molo
 5. Laboratoř
 6. Les
 7. Bunkr
 8. Generátor
 9. Elektrárna
 10. Dispečink
 11. Vzpoura
 12. Archiv
 13. Mrazák
 14. Loď
 15. Katakomby
 16. Řeka
 17. Bažiny
 18. Továrna
 19. Přehrada
 20. Sopka

Velká Galerie

YouTube

Far Cry 1 – Mission 3 Fort (No Commentary)
Far Cry 1 – Mission 4 Pier (No Commentary)


Far Cry Easter Eggs And Secrets 1080p HD
Far Cry Speed Run (1:07:02) WR


Externí odkazy


Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace