V pátek 26. dubna 2024 začala naše nová
a velká série soutěží o nejlepší webovou stránku !!
Proto neváhejte a začněte rychle soutěžit o lákavé ceny !!

Miroslav Šuta

Z Multimediaexpo.cz

MUDr. Miroslav Šuta (* 1969, Chomutov) je český lékař, expert v oblasti vlivu životního prostředí na zdraví a ekologický publicista.

Obsah

Život

Absolvoval studium všeobecného lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni. Od roku 1990 působil postupně v několika nevládních ekologických organizacích. Do povědomí veřejnosti se dostal v letech 20002002, kdy byl koordinátorem silně medializovaných kampaní Greenpeace[1] ČR proti toxickým látkám, v rámci které se podařilo ukončit prodej hraček z PVC obsahujících ftaláty[2] nebo zabezpečit a zahájit sanaci starých ekologických zátěží v podniku Spolana Neratovice[3]. Od roku 2002 působí jako nezávislý odborný konzultant v oblasti ekologických a zdravotních rizik. Jako zástupce nevládních ekologických organizací byl od roku 1997 členem Mezirezortní komise pro chemickou bezpečnost. Je členem Společnosti pro trvale udržitelný život (STUŽ) a několika pracovních skupin European Environmental Bureau (EEB).

Publicitická činnost

Jedná se o autora několika obsáhlejších publikací s ekologickou tematikou a stovek článků s tématy persistentních organických látek (POPs), účinků chemických látek a znečištění životního prosstředí na lidské zdraví, informačních nástrojů ochrany životního prostředí (PRTR)[4], regulace používání chemických látek (REACH) atd. Své texty publikuje např. v časopisech Odpady[5], Respekt[6], Literární noviny[7], Sedmá generace[8], A2 nebo EKO - ekologie a společnost. Spolupracuje také s Českou televizí, kde vystupoval např. v pořadech Nedej se![9], Přidej se, Sama doma[10]. V odborných kruzích bývá velmi často negativně diskutován jeho populistický přístup k oboru. Patří mezi VIP blogery týdeníku Respekt.[11]

Publikace

Reference

Externí odkazy


Chybná citace Nalezena značka <ref> bez příslušné značky <references/>.