V pátek 26. dubna 2024 úderem 22 hodiny začíná naše nová
a opravdu velká série soutěží o nejlepší webovou stránku !!
Proto neváhejte a začněte hned zítra soutěžit o lákavé ceny !!

Formule 1 v roce 2005

Z Multimediaexpo.cz

LVI. Mistrovství Světa Formule 1 / 2005
Formule 1 v roce 2004****Formule 1 v roce 2006
Alonso usgp 2004 pits.jpg
Mistr světa
Michael Schumacher 62
Pohár konstruktérů
Renault 191
McLaren 182
Ferrari 100
Grand Prix
1. San Marino
5.Flag of Spain.png Španělsko
6.Flag of Monaco.png Monako
7.Flag of Europe.png Evropa
8.Flag of Canada.png Kanada
9.Flag of the United States.png USA
10.Flag of France.png Francie
11.Flag of the United Kingdom.png Velká Británie
12.Flag of Germany.png Německo
13.Flag of Hungary.png Maďarsko
14. Čína
Fernando Alonso na Renaultu.

Mistrovství světa vozů Formule 1 pro rok 2005 obsahovalo rekordních 19 závodů. Zahajovalo se v Austrálii 6. března a končilo se v Číně 16. října. Novinkou byla Grand Prix Turecka. První závod sezóny je poznamenán polemikou, která odráží politickou situaci v současné formuli 1. Minardi žádá o povolení startovat s loňskou modifikací vozů, ale zatímco z počátku se zdá, že to proběhne bez problému, posléze se ukázal opak. Paul Stoddart, majitel týmu Minardi se obrátil na úřady státu Melbourne, který si vynutil start týmu z Faenzi. Výsledky kvalifikace, která se poprvé jela novým způsobem (Rozdělena do dvou částí, časy se sčítaly. První část se jela v sobotu odpoledne a druhá část v neděli ráno), poznamenal déšť. Nejlépe si vedl Fisichella na voze Renault e Jarno Trulli na Toyotě.

Závodem prošel bez jediného zaváhaní Fisichella a vybojoval si tak své druhé vítězství v kariéře. Na stupně vítězů ho doprovodil Barrichello na Ferrari a týmový kolega Alonso. Vynikajícím způsobem se uvedl nástupce Jaguaru, tým Red Bull, který si v premiérovém závodě vysloužil 8 bodů.
David Coulthard na Red Bullu

Závod v Malajsii potvrdil hodnoty z Austrálie, sílu vozů Renault a problémy týmu Ferrari. Tentokrát je to Alonso, který přivezl Renault vítězně do cíle, zatímco Fisichella je výřazen po kolizi s Webberem v boji o třetí pozici. Druhé místo překvapivě vybojoval Jarno Trulli, který startoval, tak jako v předchozím závodě, z první řady, ale tentokrát se mu podařilo vydržet s dechem i v závodě a nadělil tak Toyotě první stupně vítězů. Na podium dosáhl i Nick Heidfeld. Pro závod v Bahrajnu Ferrari předčasně nasazuje novou modifikaci vozu F2005 ve snaze vylepšit špatné výsledky z předešlých dvou závodů. Michael Schumacher zaujal druhé místo na startu za Alonsem na Renaultu a před již zmiňovaným Trullim na Toyotě. V prvních kolech závodu předváděli Alonso i Schumacher boj o první příčku, než musel Schumacher ve 13 kole odstoupit pro mechanické potíže. Alonso si jede pro další vítězství se značným předstihem před Toyotou Jarna Trulliho (Ralf Schumacher s druhou Toyotou je 4.) Boduje také McLaren Räikkönen je 3. a Pedro de la Rosa, který nahradil ve voze zraněného Montoyu dovezl vůz na 5. místě. První závod na evropské půdě hostila italská Imola a byl jakýmsi znovuzrozením Ferrari a BAR dvou týmů, kterým se na začátku sezóny nedařilo. BAR se z prvních bodů neradoval dlouho, oba jezdci byli posléze diskvalifikování za nepovolenou hmotnost vozu. Za porušení předpisů je tomuto týmu zakázan start i v následujícím závodě. Svou výkonnost potvrdil Renault, Fernando Alonso zvítězil po třetí za sebou. Za volantem vozu McLaren překvapil náhradník za zraněného Montoyu, Alexander Wurz, který dovezl svůj vůz na třetím místě. Pro první body si dojel i poslední šampión Formule 3000 Vitantonio Liuzzi na voze Red Bull.

V boxu stáje BAR.

V Barceloně se konečně dočkal tým McLaren prvního vítězství a Kimi Räikkönen, který startoval z pole position pokořil Fernanda Alonsa na domácí půdě. Další příčky patřily Toyotě v pořadí Jarno Trulli Ralf Schumacher zatímco jeho bratr Michael Schumacher na Ferrari se potýkal s nestálostí pneumatik Bridgestone. Do Velké ceny Monaka odstartoval z první pozice Kimi Räikkönen a vedení si udržel po celou dobu závodu a to i po té, co se na trať vydal safety car, když havaroval Christijan Albers. Závod se vydařil týmu Williams, když oba jeho piloti doprovodili Raikkonena na stupně vítězů. Nürburgring hostil Velkou cenu Evropy a znovu se měnila pravidla. Dvoukolový systém kvalifikace se neosvědčil a došlo tedy k návratu k původnímu způsobu. Tato změna nejvíce vyhovovala Williamsu a Nick Heidfeld si tak zajistil první pole position. Nicméně start se nejlépe povedl Räikkönenovi, následoval Heidfeld, Jarno Trulli, David Coulthard. Během posledních kol bylo zcela evidentní, že pneumatika vedoucího Räikkönena není zcela v pořádku a ta také v nájezdu do posledního kola zátěž závodu nevydržela. Fernando Alonso tak nečekaně zvítězil a upevnil si vedoucí pozici v šampionátu.

Začátek GP Kanady: Räikkonen, Schumacher, Trulli a Sato.

Závody se přesunuly na severoamerický kontinent a z pole position se radoval Jenson Button a tým BAR, nastoupil k prvnímu závodu po diskvalifikaci v San Marinu. Na startu se ale přes Buttona přehnali oba vozy Renault jak Giancarlo Fisichella tak i Fernando Alonso. Zdálo se že závod bude záležitostí obou vozů Renault a obou McLarenů. Ale první z kola byl Fisichella, kterého zradila hydraulika. O pár kol později poslal svůj Renault proti zdi Alonso. Následující kolo to samé zopakoval i Button. V čele závodu kroužil Montoya a tak jsme byli svědky nepřímé týmové režie v podání týmu McLaren, když do boxu zavolali jako prvního Räikkönena, zatímco Montoya musel kolo čekat. Montoya byl následně diskvalifikován protože nerespektoval červené světlo při výjezdu z boxu. Indianapolis, kde se měla jet Velká cena Spojených států, bylo svědkem velkého trapasu, když firma Michelin doporučila svým jezdcům nestartovat v závodě, protože nebyla schopna zaručit jejich bezpečnost. To vše se stalo po sérii havárií během volných tréninků, když jejich příčinou byla nedostatečná pevnost zadních pneumatik. Do závodu tak nastoupily pouze týmy Ferrari, Jordan a Minardi a v tomto pořadí také projely cílem.

Před GP USA.

Návrat do Evropy vyšel nejlépe Alonsovi, který dovezl Renault před domácím publikem k dalšímu vítězství. Kimi Räikkönen na voze McLaren musel měnit motor a tak na startovním roštu přišel o výhodnou startovní pozici přesto se v závodě prodral až na druhé místo. Další stupně vítězů si zajistilo Ferrari s Michaelem Schumacherem za volantem. První body si zajistil Jenson Button s vozem BAR. McLaren Juana Pabla Montoyi musel překonat problémy s hydraulikou a odstoupil ze třetího místa. Zatímco druhý Renault Giancarla Fisichelli byl penalizován a spadl na 6. místo. Závod v Británii potvrdil spolehlivost současných vozů F1, cíle se dočkalo 19 vozů z 20. Očekával se souboj McLarenu a Renaultu a to především Alonsa a Räikkönena. Zatímco Alonso startoval z pole position, Kimi Räikkönen znovu musel měnit motor. Vítězství si poprvé ve službách McLarenu vybojoval Juan Pablo Montoya, Alonso si pojistil náskok druhým místem, chyba v boxech stála třetí místo Fisichellu a tak nakonec třetí dojel Räikkönen.

Obsah

Pravidla

Boduje prvních 8 jezdců podle klíče:

 • První - 10 bodů
 • Druhý - 8 bodů
 • Třetí - 6 bodů
 • Čtvrtý - 5 bodů
 • Pátý - 4 body
 • Šestý - 3 body
 • Sedmý - 2 body
 • Osmý - 1 Bod
 • Minimální hmotnost vozu: 600 kg včetně jezdce a jeho výstroje.
 • Motor: max. objem 3000 cm³, 10 válců, přeplňování turbem či kompresorem je zakázáno
 • Zastávky v boxech: v závodě musí jezdec alespoň jednou absolvovat pitstop, tedy zastávku v boxech spojenou s doplněním paliva.
 • Pneumatiky: přední i zadní pneumatiky musí mít čtyři drážky. Každý tým může mít na závodní víkend dva typy pneumatik pro suchou trať, jeden přechodný typ a jeden pro mokrou trať. Celkový počet je omezen na 4 suché sady, 4 přechodné sady a 3 mokré sady. Nejpozději před sobotním volným tréninkem musí jezdec nahlásit , kterou ze dvou suchých směsí bude po zbytek víkendu používat. S výjimkou preventivní výměny pneumatik z jasných bezpečnostních důvodů lze v závodu měnit pouze pneumatiky s defektem. Pokud vůz zajede do boxů na výměnu pneumatik, je zakázáno doplnění paliva.
 • Jezdci: tým může za sezónu nasadit čtyři jezdce, to se nevztahuje na třetího jezdce v pátečních volných trénincích. Třetího jezdce pro páteční trénink mohou nasadit jen týmy, které v předešlém roce neskončily mezi čtyřmi nejlepšími v celkovém pořadí poháru konstruktérů. Barevné provedení jeho vozu nemusí být totožné s vozy pro závod. Třetí jezdec nesmí být mezi jezdci nominovaný na daný závod a musí mít superlicenci a v průběhu minulých dvou let nesměl být přihlášen k více než šesti závodům GP.

Složení týmů

Číslo Pilot Třetí pilot Testovací pilot
Ferrari (Scuderia Ferrari Marlboro) Model: F2004M, F2005 Motor: Ferrari 053 V10, 055 V10 Pneumatiky: Bridgestone
1
2
Flag of Germany.png Michael Schumacher
Flag of Brazil.png Rubens Barrichello
Není Flag of Italy.png Luca Badoer
Flag of Spain.png Marc Gené
B.A.R (Lucky Strike BAR Honda) Model: 007 Motor: Honda RA005E V10 Pneumatiky: Michelin
3
4
4
Flag of the United Kingdom.png Jenson Button
Flag of Japan.png Takuma Sató
Flag of the United Kingdom.png Anthony Davidson
Není Flag of Brazil.png Enrique Bernoldi
Flag of the United Kingdom.png Anthony Davidson
Renault(Mild Seven Renault F1 Team) Model: R25 Motor: Renault RS25 V10 Pneumatiky: Michelin
5
6
Flag of Spain.png Fernando Alonso
Flag of Italy.png Giancarlo Fisichella
Není Flag of France.png Franck Montagny
Williams (BMW WilliamsF1 Team) Model: FW27 Motor: BMW P84/5 V10 Pneumatiky: Michelin
7
8
8
Flag of Australia.png Mark Webber
Flag of Germany.png Nick Heidfeld
Flag of Brazil.png Antonio Pizzonia
Není Flag of Finland.png Nico Rosberg
Flag of Brazil.png Antonio Pizzonia
McLaren (West McLaren Mercedes) Model: MP4/20 Motor: Mercedes-Benz FO110R V10 Pneumatiky: Michelin
9
10
10
10
Flag of Finland.png Kimi Räikkönen
Flag of Colombia.png Juan Pablo Montoya
Flag of Austria.png Alexander Wurz
Flag of Spain.png Pedro de la Rosa
Flag of Austria.png Alexander Wurz
Flag of Spain.png Pedro de la Rosa
Flag of Austria.png Alexander Wurz
Flag of Spain.png Pedro de la Rosa
Sauber (Sauber Petronas) Model: C24 Motor: Petronas 05A V10 (Ferrari 055) Pneumatiky: Michelin
11
12
Flag of Canada.png Jacques Villeneuve
Flag of Brazil.png Felipe Massa
Není Není
Red Bull(Red Bull Racing) Model: RB1 Motor: Cosworth TJ2005 V10 Pneumatiky: Michelin
14
15
15
Flag of the United Kingdom.pngDavid Coulthard
Flag of Austria.png Christian Klien
Flag of Italy.png Vitantonio Liuzzi
Flag of Austria.png Christian Klien
Flag of Italy.png Vitantonio Liuzzi Flag of the United States.png
Scott Speed
Flag of the United States.png Scott Speed
Toyota(Panasonic Toyota Racing) Model: TF105 Motor: Toyota RVX-05 V10 Pneumatiky: Michelin
16
17
17
Flag of Italy.png Jarno Trulli
Flag of Germany.png Ralf Schumacher
Flag of Brazil.png Ricardo Zonta
Flag of Brazil.png Ricardo Zonta
Flag of France.pngOlivier Panis
Flag of France.pngOlivier Panis
Jordan(Jordan Grand Prix) Model: EJ15 Motor: Toyota RVX-05 V10 Pneumatiky: Bridgestone
18
19
Flag of India.png Narain Karthikeyan
Flag of Portugal.png Tiago Monteiro
Flag of Denmark.png Nicolas Kiesa
Flag of the Netherlands.png Robert Doornbos
Flag of France.png Franck Montagny
Flag of Japan.png Sakon Yamamoto
Flag of the Netherlands.png Nicky Pastorelli
Minardi(Minardi Cosworth) Model: PS04B, PS05 Motor: Cosworth CR-3L V10, TJ2005 V10 Pneumatiky: Bridgestone
20
21
21
Flag of the Netherlands.png Christijan Albers
Flag of Austria.png Patrick Friesacher
Flag of the Netherlands.png Robert Doornbos
Flag of Italy.png Enrico Toccacelo
Flag of Israel.png Chanoch Nissany
Flag of Israel.png Chanoch Nissany

Velké ceny

Datum Grand Prix Okruh Náhled Vítěz Vůz Výsledky
6. březen Flag of Australia.png Austrálie Melbourne Albert Lake Park Street Circuit in Melborne, Australia.png Flag of Italy.png Giancarlo Fisichella Renault R 25 Výsledky
20. března Flag of Malaysia.png Malajsie Sepang Sepang.jpg Flag of Spain.png Fernando Alonso Renault R 25 Výsledky
3. duben Flag of Bahrain.png Bahrajn Sakhir Bahrain International Circuit--Grand Prix Layout.png Flag of Spain.png Fernando Alonso Renault R 25 Výsledky
25. duben Flag of San Marino.png San Marino Imola Imola.jpg Flag of Spain.png Fernando Alonso Renault R 25 Výsledky
8. květen Flag of Spain.png Španělsko Barcelona Barcelona track.jpg Flag of Finland.png Kimi Räikkönen McLaren MP4/20 Výsledky
22. květen Monte Carlo Formula 1 track map.png Monako Monte Carlo Monte Carlo Formula 1 track map.png Flag of Finland.png Kimi Räikkönen McLaren MP4/20 Výsledky
29. květen Flag of Europe.png Evropa Nürburgring Nurburgring 2003.jpg Flag of Spain.png Fernando Alonso Renault R 25 Výsledky
12. červen Flag of Canada.png Kanada Montréal Montreal 2002.jpg Flag of Finland.png Kimi Räikkönen McLaren MP4/20 Výsledky
19. červen Flag of the United States.png USA Indianapolis Indianapolis 2000.jpg Flag of Germany.png Michael Schumacher Ferrari F2005 Výsledky
3. červenec Flag of France.png Francie Magny-Cours Magny Cours 2003.jpg Flag of Spain.png Fernando Alonso Renault R 25 Výsledky
10. červenec Flag of the United Kingdom.png Velká Británie Silverstone Silverstone 2000.jpg Flag of Colombia.png Juan Pablo Montoya McLaren MP4/20 Výsledky
24. červenec Flag of Germany.png Německo Hockenheim Hockenheim 2002.jpg Flag of Spain.png Fernando Alonso Renault R 25 Výsledky
31. červenec Flag of Hungary.png Maďarsko Hungaroring Hungaroring 2003.jpg Flag of Finland.png Kimi Räikkönen McLaren MP4/20 Výsledky
21. srpen Flag of Turkey.png Turecko Istanbul Istanbul Park 2005.jpg Flag of Finland.png Kimi Räikkönen McLaren MP4/20 Výsledky
4. září Flag of Italy.png Itálie Monza Monza 2000.jpg Flag of Colombia.png Juan Pablo Montoya McLaren MP4/20 Výsledky
11. září Flag of Belgium (civil).png Belgie Spa-Francorchamps Spa 2004.jpg Flag of Finland.png Kimi Räikkönen McLaren MP4/20 Výsledky
25. září Flag of Brazil.png Brazílie Interlagos Autódromo José Carlos Pace (AKA Interlagos) track map.png Flag of Colombia.png Juan Pablo Montoya McLaren MP4/20 Výsledky
9. říjen Flag of Japan.png Japonsko Suzuka Suzuka 2003.jpg Flag of Finland.png Kimi Räikkönen McLaren MP4/20 Výsledky
16. říjen Flag of the People's Republic of China.png Čína Šanghaj 50px Flag of Spain.png Fernando Alonso Renault R 25 Výsledky

Konečné hodnocení Mistrovství světa

Jezdci

* Jezdec Body
1 Fernando Alonso 133
2 Kimi Räikkönen 112
3 Michael Schumacher 62
4 Juan Pablo Montoya 60
5 Giancarlo Fisichella 58
6 Ralf Schumacher 45
7 Jarno Trulli 43
8 Rubens Barrichello 38
9 Jenson Button 37
10 Mark Webber 36
11 Nick Heidfeld 28
12 David Coulthard 24
13 Felipe Massa 11
14 Jacques Villeneuve 9
15 Christian Klien 9
16 Tiago Monteiro 7
17 Alex Wurz 6
18 Narain Karthikeyan 5
19 Pedro de la Rosa 4
20 Christijan Albers 4
21 Patrick Friesacher 3
22 Antonio Pizzonia 2
23 Takuma Sató 1
24 Vitantonio Liuzzi 1

Pohár konstruktérů

* Vůz Body
1 Renault 191
2 McLaren 182
3 Ferrari 100
4 Toyota 88
5 Williams 66
6 BAR 38
7 Red Bull 34
8 Sauber 20
9 Jordan 12
10 Minardi 7

Národy

* Jezdec Body
1 Španělsko 137
2 Německo 135
3 Finsko 112
4 Itálie 102
5 Velká Británie 61
6 Kolumbie 60
7 Brazílie 51
8 Austrálie 36
9 Rakousko 18
10 Kanada 9
11 Portugalsko 7
12 Indie 5
13 Nizozemsko 4
14 Japonsko 1

Roční statistiky

Vítězství Vůz Motor Národ
Flag of Finland.png Kimi Räikkonen 7x McLaren 10x Mercedes 10x Flag of Finland.png Finsko 7x
Flag of Spain.png Fernando Alonso 7x Renault 8x Renault 8x Flag of Spain.png Španělsko 7x
Flag of Colombia.png Juan Pablo Montoya 3x Ferrari 1x Ferrari 1x Flag of Colombia.png Kolumbie 1x
Flag of Italy.png Giancarlo Fisichella 1x Flag of Italy.png Itálie 1x
Flag of Germany.png Michael Schumacher 1x Flag of Germany.png Německo 1x
Pole Position Vůz Motor Národ
Flag of Spain.png Fernando Alonso 6x McLaren 7x Mercedes 7x Flag of Spain.png Španělsko 6x
Flag of Finland.png Kimi Räikkonen 5x Renault 7x Renault 7x Flag of Finland.png Finsko 5x
Flag of Colombia.png Juan Pablo Montoya 2x Toyota 2x Toyota 2x Flag of Germany.png Německo 3x
Flag of Italy.png Giancarlo Fisichella 1x Williams 1x BMW 1x Flag of Italy.png Itálie 2x
Flag of Germany.png Nick Heidfeld 1x BAR 1x Honda 1x Flag of Colombia.png Kolumbie 1x
Flag of the United Kingdom.png Jenson Button 1x Ferrari 1x Ferrari 1x Flag of the United Kingdom.png Velká Británie 1x
Flag of Italy.png Jarno Trulli 1x
Flag of Germany.png Michael Schumacher 1x
Flag of Germany.png Ralf Schumacher 1x
Nejrychlejší kolo Vůz Motor Národ
Flag of Finland.png Kimi Räikkonen 10x McLaren 12x Mercedes 12x Flag of Finland.png Finsko 10x
Flag of Germany.png Michael Schumacher 3x Renault 3x Renault 3x Flag of Germany.png Německo 4x
Flag of Spain.png Fernando Alonso 2x Ferrari 3x Ferrari 3x Flag of Spain.png Španělsko 3x
Flag of Spain.png Pedro De La Rosa 1x Toyota 1x Toyota 1x Flag of Italy.png Itálie 1x
Flag of Italy.png Giancarlo Fisichella 1x Flag of Colombia.png Kolumbie 1x
Flag of Colombia.png Juan Pablo Montoya 1x
Flag of Germany.png Ralf Schumacher 1x
Podium Vůz Motor Národ
Flag of Spain.png Fernando Alonso 15x Renault 18x Renault 18x Flag of Spain.png Španělsko 15x
Flag of Finland.png Kimi Räikkonen 12x McLaren 18x Mercedes 18x Flag of Finland.png Finsko 12x
Flag of Germany.png Michael Schumacher 5x Ferrari 9x Ferrari 9x Flag of Germany.png Německo 10x
Flag of Colombia.png Juan Pablo Montoya 5x Toyota 5x Toyota 6x Flag of Italy.png Itálie 6x
Flag of Brazil.png Rubens Barrichello 4x Williams 4x BMW 4x Flag of Colombia.png Kolumbie 5x
Flag of Italy.png Jarno Trulli 3x BAR 2x Honda 2x Flag of Brazil.png Brazílie 4x
Flag of Germany.png Nick Heidfeld 3x Jordan 2x Flag of the United Kingdom.png Velká Británie
Flag of Italy.png Giancarlo Fisichella 3x Flag of Austria.png Rakousko 1x
Flag of the United Kingdom.png Jenson Button 2x Flag of Australia.png Austrálie 1x
Flag of Germany.png Ralf Schumacher 2x Flag of Portugal.png Portugalsko 1x
Flag of Austria.png Alexander Wurz 1x
Flag of Australia.png Mark Webber 1x
Flag of Portugal.png Tiago Monteiro 1x
Nejrychlejší GP Jezdec Vůz Rychlost
Flag of Italy.png Itálie Flag of Colombia.png Juan Pablo Montoya McLaren MP4/20 247,097 km/h
Flag of Turkey.png Turecko Flag of Finland.png Kimi Räikkönen McLaren MP4/20 219,727 km/h
Flag of the United Kingdom.png Velká Británie Flag of Colombia.png Juan Pablo Montoya McLaren MP4/20 218,968 km/h
Flag of Australia.png Austrálie Flag of Italy.png Giancarlo Fisichella Renault R 25 215,168 km/h
Flag of Germany.png Německo Flag of Spain.png Fernando Alonso Renault R 25 212,629 km/h
Flag of Spain.png Španělsko Flag of Finland.png Kimi Räikkönen McLaren MP4/20 209,845 km/h
Flag of San Marino.png San Marino Flag of Spain.png Fernando Alonso Renault R 25 209,086 km/h
Flag of Bahrain.png Bahrajn Flag of Spain.png Fernando Alonso Renault R 25 207,274 km/h
Flag of Japan.png Japonsko Flag of Finland.png Kimi Räikkönen McLaren MP4/20 207,267 km/h
Flag of Brazil.png Brazílie Flag of Colombia.png Juan Pablo Montoya McLaren MP4/20 205,439 km/h
Flag of the United States.png USA Flag of Germany.png Michael Schumacher Ferrari F2005 204,648 km/h
Flag of Belgium (civil).png Belgie Flag of Finland.png Kimi Räikkönen McLaren MP4/20 204,580 km/h
Flag of Malaysia.png Malajsie Flag of Spain.png Fernando Alonso Renault R 25 203,408 km/h
Flag of France.png Francie Flag of Spain.png Fernando Alonso Renault R 25 202,638 km/h
Flag of Canada.png Kanada Flag of Finland.png Kimi Räikkönen McLaren MP4/20 198,755 km/h
Flag of Europe.png Evropa Flag of Spain.png Fernando Alonso Renault R 25 198,555 km/h
Flag of Hungary.png Maďarsko Flag of Finland.png Kimi Räikkönen McLaren MP 4/20 188,859 km/h
Flag of the People's Republic of China.png Čína Flag of Spain.png Fernando Alonso Renault R 25 183,235 km/h
Flag of Monaco.png Monako Flag of Finland.png Kimi Räikkönen McLaren MP 4/20 148,502 km/h
Nejtěsnější vítězství Vítěz Druhý Rozdíl
Flag of San Marino.png San Marino Flag of Spain.png Fernando Alonso Flag of Germany.png Michael Schumacher 0:00.215s
Flag of Canada.png Kanada Flag of Finland.png Kimi Räikkönen Flag of Germany.png Michael Schumacher 0:01.137s
Flag of the United States.png USA Flag of Germany.png Michael Schumacher Flag of Brazil.png Rubens Barrichello 0:01.522s
Flag of Japan.png Japonsko Flag of Finland.png Kimi Räikkönen Flag of Italy.png Giancarlo Fisichella 0:01.633s
Flag of Italy.png Itálie Flag of Colombia.png Juan Pablo Montoya Flag of Spain.png Fernando Alonso 0:02.479s
Flag of Brazil.png Brazílie Flag of Colombia.png Juan Pablo Montoya Flag of Finland.png Kimi Räikkönen 0:02.527s
Flag of the United Kingdom.png Velká Británie Flag of Colombia.png Juan Pablo Montoya Flag of Spain.png Fernando Alonso 0:02.739s
Flag of the People's Republic of China.png Čína Flag of Spain.png Fernando Alonso Flag of Finland.png Kimi Räikkönen 0:04.015s
Flag of Australia.png Austrálie Flag of Italy.png Giancarlo Fisichella Flag of Brazil.png Rubens Barrichello 0:05.553s
Flag of France.png Francie Flag of Spain.png Fernando Alonso Flag of Finland.png Kimi Räikkönen 0:12.147s
Flag of Bahrain.png Bahrajn Flag of Spain.png Fernando Alonso Flag of Italy.png Jarno Trulli 0:13.409s
Flag of Monaco.png Monako Flag of Finland.png Kimi Räikkönen Flag of Germany.png Nick Heidfeld 0:13.877s
Flag of Europe.png Evropa Flag of Spain.png Fernando Alonso Flag of Germany.png Nick Heidfeld 0:16.567s
Flag of Turkey.png Turecko Flag of Finland.png Kimi Räikkönen Flag of Spain.png Fernando Alonso 0:18.609s
Flag of Germany.png Německo Flag of Spain.png Fernando Alonso Flag of Colombia.png Juan Pablo Montoya 0:22.569s
Flag of Malaysia.png Malajsie Flag of Spain.png Fernando Alonso Flag of Italy.png Jarno Trulli 0:24.893s
Flag of Spain.png Španělsko Flag of Finland.png Kimi Räikkönen Flag of Spain.png Fernando Alonso 0:27.652s
Flag of Belgium (civil).png Belgie Flag of Finland.png Kimi Räikkönen Flag of Spain.png Fernando Alonso 0:28.394s
Flag of Hungary.png Maďarsko Flag of Finland.png Kimi Räikkönen Flag of Germany.png Michael Schumacher 0:35.581s

Tabulka rekordů

* * * Jezdci * *
* Vítězství Pole Position Nej. kolo Body Podium
1 Flag of Germany.png M.Schumacher 84x Flag of Brazil.png Senna 65x Flag of Germany.png M.Schumacher 69x Flag of Germany.png M.Schumacher 1248 Flag of Germany.png M.Schumacher 142
2 Flag of France.png Prost 51x Flag of Germany.png M.Schumacher 64x Flag of France.png Prost 41x Flag of France.png Prost 798,5 Flag of France.png Prost 106
3 Flag of Brazil.png Senna 41x Flag of the United Kingdom.png Clark 33x Flag of the United Kingdom.png Mansell 30x Flag of Brazil.png Senna 614 Flag of Brazil.png Senna 80
4 Flag of the United Kingdom.png Mansell 31x Flag of France.png Prost 33x Flag of the United Kingdom.png Clark 28x Flag of the United Kingdom.png Coulthard 499 Flag of Brazil.png Barrichello 61
5 Flag of the United Kingdom.png Stewart 27x Flag of the United Kingdom.png Mansell 32x Flag of Finland.png Häkkinen 25x Flag of Brazil.png Barrichello 489 Flag of Brazil.png Piquet 60
6 Flag of the United Kingdom.png Clark 25x Flag of Argentina.png Fangio 29x Flag of Austria.png Lauda 24x Flag of Brazil.png Piquet 485,5 Flag of the United Kingdom.png Coulthard 60
7 Flag of Austria.png Lauda 25x Flag of Finland.png Häkkinen 26x Flag of Argentina.png Fangio 23x Flag of the United Kingdom.png Mansell 482 Flag of the United Kingdom.png Mansell 59
8 Flag of Argentina.png Fangio 24x Flag of Austria.png Lauda 24x Flag of Brazil.png Piquet 23x Flag of Austria.png Lauda 420,5 Flag of Austria.png Lauda 54
9 Flag of Brazil.png Piquet 23x Flag of Brazil.png Piquet 24x Flag of Austria.png Berger 21x Flag of Finland.png Häkkinen 420 Flag of Finland.png Häkkinen 51
10 Flag of the United Kingdom.png D.Hill 22x Flag of the United Kingdom.png D.Hill 20x Flag of the United Kingdom.png Moss 19x Flag of Austria.png Berger 385 Flag of Austria.png Berger 48
* Vítězství Pole Position Nej. kolo Body Podium
11 Flag of Finland.png Häkkinen 20x Flag of the United States.png Andretti 18x Flag of Brazil.png Senna 19 Flag of the United Kingdom.png Stewart 360 Flag of Argentina.png Reutemann 45
12 Flag of the United Kingdom.png Moss 16x Flag of France.png Arnoux 18x Flag of the United Kingdom.png D.Hill 19x Flag of the United Kingdom.png D.Hill 360 Flag of the United Kingdom.png Stewart 43
13 Flag of the United Kingdom.png G.Hill 14x Flag of the United Kingdom.png Stewart 17x Flag of the United Kingdom.png Coulthard 18 Flag of Argentina.png Reutemann 310 Flag of the United Kingdom.png D.Hill 42x
14 Flag of Australia.png Brabham 14x Flag of the United Kingdom.png Moss 16x Flag of Finland.png Räikkönen 16x Flag of Germany.png R.Schumacher 304 Flag of Italy.png Patrese 37
15 Flag of Brazil.png Fittipaldi 14x Flag of Italy.png Ascari 14x Flag of the United Kingdom.png Stewart 15x Flag of the United Kingdom.png G.Hill 289 Flag of the United Kingdom.png G.Hill 36
16 Flag of Italy.png Ascari 13x Flag of the United Kingdom.png Hunt 14x Flag of Switzerland.png Regazzoni 15x Flag of Brazil.png Fittipaldi 281 Flag of Argentina.png Fangio 35
17 Flag of the United Kingdom.png Coulthard 13x Flag of Sweden.png Peterson 14x Flag of Brazil.png Barrichello 15x Flag of Italy.png Patrese 281 Flag of Brazil.png Fittipaldi 35
18 Flag of the United States.png Andretti 12x Flag of the United Kingdom.png G.Hill 13x Flag of Belgium (civil).png Ickx 14x Flag of Finland.png Räikkönen 281 Flag of New Zealand.png Hulme 33
19 Flag of Argentina.png Reutemann 12x Flag of Australia.png Brabham 13x Flag of Australia.png Jones 13x Flag of Colombia.png Montoya 281 Flag of South Africa.png Scheckter 33
20 Flag of Australia.png Jones 12x Flag of Belgium (civil).png Ickx 13x Flag of Italy.png Patrese 13x Flag of Argentina.png Fangio 277,64 Flag of the United Kingdom.png Clark 32x
* Vítězství Pole Position Nej. kolo Body Podium
21 Flag of Canada.png J.Villeneuve 11x Flag of Canada.png J.Villeneuve 13x Flag of Italy.png Ascari 12x Flag of the United Kingdom.png Clark 274 Flag of France.png Laffite 32x
22 Flag of the United Kingdom.png Hunt 10x Flag of Brazil.png Barrichello 13x Flag of Australia.png Brabham 12x Flag of Australia.png Brabham 261 Flag of France.png Alesi 32x
23 Flag of Sweden.png Peterson 10x Flag of Colombia.png Montoya 13x Flag of France.png Arnoux 12x Flag of South Africa.png Scheckter 255 Flag of Australia.png Brabham 31x
24 Flag of South Africa.png Scheckter 10x Flag of Austria.png Berger 12x Flag of Colombia.png Montoya 12x Flag of New Zealand.png Hulme 248 Flag of Finland.png Räikkönen 24x
25 Flag of Austria.png Berger 10x Flag of the United Kingdom.png Coulthard 12x Flag of the United Kingdom.png Surtees 11x Flag of Spain.png Alonso 247 Flag of Switzerland.png Regazzoni 28x
26 Flag of Brazil.png Barrichello 9x Flag of Austria.png Rindt 10x Flag of the United Kingdom.png G.Hill 10x Flag of France.png Alesi 241 Flag of Colombia.png Montoya 28x
27 Flag of Finland.png Räikkönen 9x Flag of Spain.png Alonso 9x Flag of the United States.png Andretti 10x Flag of France.png Laffite 228 Flag of New Zealand.png McLaren 27x
28 Flag of Belgium (civil).png Ickx 8x Flag of the United Kingdom.png Surtees 8x Flag of New Zealand.png Hulme 9x Flag of Canada.png J.Villeneuve 228 Flag of Sweden.png Peterson 26x
29 Flag of New Zealand.png Hulme 8x Flag of Italy.png Patrese 8x Flag of Sweden.png Peterson 9x Flag of Switzerland.png Regazzoni 212 Flag of the United Kingdom.png Irvine 26x
30 Flag of Spain.png Alonso 8x Flag of Finland.png Räikkönen 8x Flag of Canada.png J.Villeneuve 9x Flag of Sweden.png Peterson 206 Flag of Germany.png R.Schumacher 26x
* Vítězství Pole Position Nej. kolo Body Podium
31 Flag of France.png Arnoux 7x Flag of France.png Laffite 7x Flag of the United Kingdom.png Hunt 8x Flag of Australia.png Jones 206 Flag of Belgium (civil).png Ickx 25x
32 Flag of Colombia.png Montoya 7x Flag of the United States.png P.Hill 6x Flag of Canada.png G.Villeneuve 8x Flag of New Zealand.png McLaren 196,5 Flag of the United Kingdom.png Moss 24
33 Flag of the United Kingdom.png Brooks 6x Flag of Brazil.png Fittipaldi 6x Flag of Germany.png R.Schumacher 8x Flag of the United Kingdom.png Irvine 191 Flag of the United Kingdom.png Surtees 24
34 Flag of the United Kingdom.png Surtees 6x Flag of France.png Jabouille 6x Flag of Argentina.png Gonzalez 3x Flag of the United Kingdom.png Moss 186,64 Flag of Australia.png Jones 24
35 Flag of Austria.png Rindt 6x Flag of Australia.png Jones 6x Flag of the United Kingdom.png Hawthorn 6x Flag of Italy.png Alboreto 186,5 Flag of the United Kingdom.png Hunt 23
36 Flag of Canada.png G.Villeneuve 6x Flag of Argentina.png Reutemann 6x Flag of the United States.png P.Hill 6x Flag of Belgium (civil).png Ickx 181 Flag of Italy.png Alboreto 23
37 Flag of France.png Laffite 6x Flag of Germany.png R.Schumacher 6x Flag of the United States.png Gurney 6x Flag of France.png Arnoux 181 Flag of Canada.png J.Villeneuve 23
38 Flag of Italy.png Patrese 6x Flag of Italy.png Farina 5x Flag of Brazil.png Fittipaldi 6x Flag of the United Kingdom.png Surtees 180 Flag of Spain.png Alonso 23
39 Flag of Germany.png R.Schumacher 6x Flag of New Zealand.png Amon 5x Flag of Argentina.png Reutemann 6x Flag of the United States.png Andretti 180 Flag of France.png Arnoux 22
40 Flag of Italy.png Farina 5x Flag of Switzerland.png Regazzoni 5x Flag of France.png Laffite 6x Flag of the United Kingdom.png Hunt 179 Flag of Italy.png Farina 20x
* Vítězství Pole Position Nej. kolo Body Podium
41 Flag of Switzerland.png Regazzoni 5 Flag of France.png Tambay 5x Flag of Germany.png Frentzen 6x Flag of Germany.png Frentzen 174 Flag of the United Kingdom.png Watson 20x
42 Flag of the United Kingdom.png Watson 5x Flag of Finland.png Rosberg 5x Flag of Italy.png Farina 5x Flag of Italy.png Fisichella 174 Flag of the United States.png Gurney 19x
43 Flag of Italy.png Alboreto 5x Flag of the United Kingdom.png Hawthorn 4x Flag of Brazil.png Pace 5x Flag of the United Kingdom.png Watson 169 Flag of France.png Depailler 19x
44 Flag of Finland.png Rosberg 5x Flag of France.png Pironi 4x Flag of South Africa.png Scheckter 5x Flag of the United Kingdom.png Button 167 Flag of the United States.png Andretti 19x
45 Flag of the United States.png Gurney 4x Flag of Argentina.png Gonzalez 3x Flag of France.png Pironi 5x Flag of Italy.png Trulli 160 Flag of the United Kingdom.png Hawthorn 18x
46 Flag of New Zealand.png McLaren 4x Flag of the United Kingdom.png Brooks 3x Flag of the United Kingdom.png Watson 5x Flag of Finland.png Rosberg 159,5 Flag of Germany.png Frentzen 18x
47 Flag of the United Kingdom.png Irvine 4x Flag of the United States.png Gurney 3x Flag of Italy.png Alboreto 5x Flag of France.png Depailler 141 Flag of Italy.png Ascari 17x
48 Flag of the United Kingdom.png Hawthorn 3x Flag of France.png Jarier 3x Flag of Switzerland.png Siffert 4x Flag of Italy.png Ascari 140,14 Flag of Finland.png Rosberg 17x
49 Flag of the United Kingdom.png Collins 3x Flag of South Africa.png Scheckter 3x Flag of France.png Beltoise 4x Flag of the United States.png Gurney 133 Flag of the United States.png P.Hill 16x
50 Flag of the United States.png P.Hill 3x Flag of Italy.png De Angelis 3x Flag of France.png Depailler 4x Flag of Belgium (civil).png Ickx 132 Flag of Argentina.png Gonzalez 15x
* * * Vozy * *
* Vítězství Pole Position Nej. kolo Body Podium
1 Ferrari 183x Ferrari 179x Ferrari 184x Ferrari 3446,5 Ferrari 563x
2 McLaren 148x Williams 125x Williams 128x McLaren 3049,5 McLaren 385x
3 Williams 113x McLaren 122x McLaren 126x Williams 2495,5 Williams 293x
4 Lotus 79x Lotus 107x Lotus 71x Lotus 1368 Lotus 172x
5 Brabham 35x Renault 43x Brabham 41x Brabham 864 Brabham 124x
6 Benetton 27x Brabham 39x Benetton 36x Benetton 851,5 Benetton 102x
7 Renault 25x Benetton 15x Renault 22x Renault 719 Tyrrell 77x
8 Tyrrell 23x Tyrrell 14x Tyrrell 20x Tyrrell 621 Renault 70x
9 BRM 17x Alfa Romeo 12x Maserati 15x BRM 433 BRM 61x
10 Cooper 16x Cooper 11x BRM 15x Ligier 388 Cooper 58x
* Vítězství Pole Position Nej. kolo Body Podium
11 Alfa Romeo 10x BRM 11x Cooper 14x Cooper 342 Ligier 50x
12 Mercedes 9x Maserati 10x Alfa Romeo 14x Jordan 291 Maserati 37x
13 Maserati 9x Ligier 9x Matra 12x BAR 227 Alfa Romeo 26x
14 Vanwall 9x Mercedes 8x Mercedes 9x Sauber 195 Matra 21x
15 Matra 9x Vanwall 7x Ligier 9x March 173,5 March 21x
16 Ligier 9x Kurtis 6x Kurtis 7x Matra 163 Jordan 19x
17 Kurtis 5x March 5x March 7x Arrows 142 Mercedes 17x
18 Jordan 4x Matra 4x Vanwall 6x Toyota 115 Kurtis 17x
19 A. J. Watson 3x Shadow 3x Surtees 3x Wolf 79 BAR 15x
20 March 3x Lancia 2x Epperly 2x Shadow 67,5 Vanwall 13x
* Vítězství Pole Position Nej. kolo Body Podium
21 Wolf 3x A. J. Watson 2x Eagle 2x Vanwall 57 Wolf 13x
22 Epperly 2x Jordan 2x Honda 2x Surtees 53 Arrows 8x
23 Honda 2x BAR 2x Shadow 2x Alfa Romeo 50 Hesketh 7x
24 Kuzma 1x Toyota 2x Wolf 2x Jaguar 50 Shadow 7x
25 Porsche 1x Stevens (F1) 1x Toleman 2x Porsche 48 Sauber 6x
26 Eagle 1x Lesovsky 1x Jordan 2x Honda 48 Epperly 5x
27 Hesketh 1x Ewing 1x Gordini 1x Hesketh 48 A. J. Watson 5x
28 Penske 1x Lola 1x Lancia 1x Stewart 47 Porsche 5x
29 Shadow 1x Porsche 1x Lesovsky 1x Lola 43 Honda 5x
30 Stewart 1x Honda 1x A. J. Watson 1x Minardi 38 Stewart 5x
* Vítězství Pole Position Nej. kolo Body Podium
31 Wolf 1x Hesketh 1x Prost 35 Toyota 5x
32 Arrows 1x Parnelli 1x Red Bull 34 Kuzma 3x
33 Toleman 1x Kojima 1x Copersucar 32 Penske 3x
34 Stewart 1x Ensign 1x Toleman 26 Toleman 3x
35 Toyota 1x Footwork 25 Lola 3x
36 Penske 23 Prost 3x
37 Ensign 19 Deidt 2x
38 Eagle 17 Talbot 2x
39 Dallara 15 Gordini 2x
40 Fittipaldi 12 Eagle 2x
* Vítězství Pole Position Nej. kolo Body Podium
41 BRP 11 Surtees 2x
42 Leyton House 8 Fittipaldi 2x
43 ATS 7 Dallara 2x
44 Maserati 6 Jaguar 2x
45 Iso (F1) 6 Lancia 1x
46 Parnelli 6 Phillips (F1) 1x
47 Rial (F1) 6 Connaught 1x
48 Onyx 6 Lesovsky 1x
49 Osella 5 Copersucar 1x
50 Larrousse 5 Onyx 1x
* Vítězství Pole Position Nej. kolo Body Podium
51 Hill 3 Leyton House 1x
52 Theodore 2 Footwork 1x
53 Zakspeed 2
54 AGS 2
55 Tecno 1
56 Venturi 1
* * Národy * *
Vítězství Pole Position Nej. kolo Body Podium
Flag of the United Kingdom.png Velká Británie 190 Flag of the United Kingdom.png Velká Británie 180 Flag of the United Kingdom.png Velká Británie 181 Flag of the United Kingdom.png Velká Británie 4234,28 Flag of the United Kingdom.png Velká Británie 491
Flag of Germany.png Německo 96 Flag of Brazil.png Brazílie 109 Flag of France.png Francie 87 Flag of France.png Francie 2327,47 Flag of France.png Francie 293
Flag of Brazil.png Brazílie 88 Flag of France.png Francie 79 Flag of Germany.png Německo 87 Flag of Brazil.png Brazílie 2031 Flag of Brazil.png Brazílie 244
Flag of France.png Francie 79 Flag of Germany.png Německo 74 Flag of Brazil.png Brazílie 70 Flag of Germany.png Německo 1996 Flag of Germany.png Německo 210
Flag of Italy.png Itálie 42 Flag of Austria.png Rakousko 46 Flag of Italy.png Itálie 50 Flag of Italy.png Itálie 1807,3 Flag of Italy.png Itálie 197
Flag of Austria.png Rakousko 41 Flag of Italy.png Itálie 45 Flag of Austria.png Rakousko 49 Flag of the United States.png USA 998 Flag of the United States.png USA 129
Flag of Argentina.png Argentina 38 Flag of the United States.png USA 39 Flag of Finland.png Finsko 44 Flag of Austria.png Rakousko 975,5 Flag of Austria.png Rakousko 117
Flag of Finland.png Finsko 34 Flag of Finland.png Finsko 39 Flag of Argentina.png Argentina 37 Flag of Finland.png Finsko 903,5 Flag of Finland.png Finsko 101
Flag of the United States.png USA 33 Flag of Argentina.png Argentina 38 Flag of the United States.png USA 36 Flag of Argentina.png Argentina 697,42 Flag of Argentina.png Argentina 98
Flag of Australia.png Austrálie 26 Flag of Australia.png Austrálie 19 Flag of Australia.png Austrálie 25 Flag of New Zealand.png Nový Zéland 537,5 Flag of New Zealand.png Nový Zéland 71
Flag of Canada.png Kanada 17 Flag of Sweden.png Švédsko 15 Flag of Switzerland.png Švýcarsko 20 Flag of Australia.png Austrálie 536 Flag of Australia.png Austrálie 57
Flag of New Zealand.png Nový Zéland 12 Flag of Canada.png Kanada 15 Flag of Canada.png Kanada 17 Flag of Sweden.png Švédsko 378 Flag of Belgium (civil).png Belgie 45
Flag of Sweden.png Švédsko 12 Flag of Belgium (civil).png Belgie 14 Flag of New Zealand.png Nový Zéland 15 Flag of Belgium (civil).png Belgie 357 Flag of Sweden.png Švédsko 44
Flag of Belgium (civil).png Belgie 11 Flag of Colombia.png Kolumbie 13 Flag of Belgium (civil).png Belgie 15 Flag of Canada.png Kanada 335 Flag of South Africa.png Jihoafrická republika 36
Flag of South Africa.png Jihoafrická republika 10 Flag of Spain.png Španělsko 9 Flag of Colombia.png Kolumbie 12 Flag of Switzerland.png Švýcarsko 319 Flag of Switzerland.png Švýcarsko 36
Flag of Spain.png Španělsko 8 Flag of Switzerland.png Švýcarsko 7 Flag of Sweden.png Švédsko 10 Flag of South Africa.png Jihoafrická republika 282 Flag of Canada.png Kanada 36
Flag of Switzerland.png Švýcarsko 7 Flag of New Zealand.png Nový Zéland 6 Flag of South Africa.png Jihoafrická republika 5 Flag of Colombia.png Kolumbie 281 Flag of Colombia.png Kolumbie 28
Flag of Colombia.png Kolumbie 7 Flag of South Africa.png Jihoafrická republika 3 Flag of Spain.png Španělsko 4 Flag of Spain.png Španělsko 273 Flag of Spain.png Španělsko 24
Flag of Mexico.png Mexiko 2 Flag of Japan.png Japonsko 2 Flag of Mexico.png Mexiko 88 Flag of Mexico.png Mexiko 7
Flag of Mexico.png Mexiko 2 Flag of Japan.png Japonsko 71 Flag of the Netherlands.png Nizozemí 2
Flag of the Netherlands.png Nizozemí 27 Flag of Japan.png Japonsko 2
Flag of Ireland.png Irsko 15 Flag of Monaco.png Monako 1
Flag of Thailand.png Thajsko 8 Flag of Rhodesia.png Rhodesie 1
Flag of Portugal.png Portugalsko 8 Flag of Portugal.png Portugalsko 1
Flag of Rhodesia.png Rhodesie 6
Flag of India.png Indie 5
Flag of Monaco.png Monako 4
Flag of Chile.png Chile 3
Flag of Venezuela.png Venezuela 1
Flag of Denmark.png Dánsko 1
Flag of Hungary.png Maďarsko 1

Související články