Aktuality roku 2012

Z Multimediaexpo.cz
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Prosinec

21. prosince 2012
Ani BleskMobil nepomohl. Češi volají nejdráž v Evropě ! (Aktuálně.cz, Praha)
 • Ani příchod nového operátora BleskMobil nepomohl k tomu, aby lidé v Česku volali a posílali zprávy stejně levně jako zákazníci v dalších evropských zemích. Dokazují to nabídky virtuálních operátorů v Evropě, které jsou výhodnější a levnější než BleskMobil.
21. prosince 2012
Fischer nadále vede před Zemanem, jeho podpora ale klesá (Novinky.cz, Praha)
 • Jan Fischer má podle Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) stále největší šanci stát se příštím českým prezidentem. V aktuálním průzkumu jej podpořilo 22,5 procenta lidí. Jeho obliba ale klesá.
17. prosince 2012
Máme nové Logo a druhý webový Server ! (Multimediaexpo.cz, Praha)
 • Včera bylo rozhodnuto, že naše staronové Logo již získalo svou finální podobu. Tím se definitivně uzavřela jedna velká historická kapitola našeho vývoje. A dnes už usilovně pracujeme na konfiguraci našeho druhého webového serveru, který bude fungovat od Ledna 2013. Další informace budou uveřejněny v připravované Tiskové Zprávě.
17. prosince 2012
Česká republika si připomíná roční výročí Havlova úmrtí. U jeho hrobu jsou svíčky a květy (Týden.cz, Praha)
17. prosince 2012
Nový ředitel VZP bude mít stejný plat jako ten starý. Měsíčně 225 000 Kč ! (iDNES.cz, Praha)
 • Nový generální ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek bude mít měsíční plat 225 000 korun. Je to stejná částka, jakou bral předchozí ředitel Horák. A stejná zůstává i výše roční odměny, která může být až 1,35 milionu korun.
11. prosince 2012
ČTÚ u Evropské komise narazil se snížením cen. Brusel je chce ještě nižší (IHNED.cz, Praha)
2. prosince 2012
Naše aktivita roste opravdu extrémní rychlostí ! (Multimediaexpo.cz, Praha)
 • Včera bylo vytvořeno rekordních 100 610 editací, které nám umožnili prolomit velkou magickou hranici 1 500 000 editací ! Za pouhých 11 měsíců roku 2012 bylo vytvořeno přes 760 000 nových editací, což je jednoznačně více než za celých 5 let (2006–2011) existence naší encyklopedie !!

Listopad

28. listopadu 2012
Opět všem nabízíme lepší a barevnější multimédia (Multimediaexpo.cz, Praha)
 • Maximální velikost všech multimediálních souborů v Multimediaexpo.cz byla dnes zvýšena o 50 procent, na celkem – 120 MB !!
  Současně bylo výrazně vylepšeno přehrávání obsahu z YouTube. Každé video nyní zobrazuje české popisky a může být zvětšeno na celou obrazovku.
24. listopadu 2012
Česko má nejkrásnější dívku planety – Terezu Fajksovou (Aktuálně.cz, ČTK, Praha)
24. listopadu 2012
Popularita tabletů drtí výrobce klasických počítačů (Novinky.cz, ČTK, Praha)
15. listopadu 2012
Průšvih s petičními podpisy: osm uchazečů o Hrad má neplatné hlasy (iDnes.cz, Praha)
 • Hladký průběh přímé volby prezidenta možná zkomplikuje kontrola pravosti podpisů. Všech osm kandidátů na prezidenta, kteří odevzdali petici s 50 tisíci a více podpisy, má totiž problém s falešnými či neplatnými jmény.
14. listopadu 2012
Další vodka s metanolem v obchodě, čtyři otrávení (Lidovky.cz, Olomouc)
 • Policie podezírá dva obchodníky z toho, že v Olomouci prodávali ještě před pár dny alkohol s velkým obsahem metanolu. V olomoucké nemocnici jsou nyní tři otrávení pacienti, jeden muž zemřel.
14. listopadu 2012
Datový tok v SuperHostingu překonal 160 Gb/s a dohání národní uzel NIX (Connect!, Praha)
13. listopadu 2012
Celkové ukončení podpory video služby Google Video (Multimediaexpo.cz, Praha)
 • Naše encyklopedie dnes definitivně uzavře podporu video služby Google Video, která u nás vždy perfektně fungovala. Mateřská společnost Google se však rozhodla Google Video definitivně zastavit 20. srpna 2012, a proto musíme bohužel udělat prakticky stejný krok.
2. listopadu 2012
Naše encyklopedie výrazně oslavila 6 let své historie (Multimediaexpo.cz, Praha)
 • Naše encyklopedie dva dny mohutně slavila své 6. výročí existence. Děkujeme všem fanouškům Multimediaexpo.cz za projevenou důvěru…a už se těšíme na kulaté 10. výročí v roce 2016 !
1. listopadu 2012
Naše encyklopedie výrazně zlepšila svůj emailový subsystém (Multimediaexpo.cz, Praha)
 • Dnes brzy ráno byla dokončena migrace do našeho IceWarp Mail serveru 10.4.3, který nabízí 28 národních jazyků, omračující počet funkcí a podporu tabletů i mobilů. Díky tomu máme možnost, v budoucnosti, všem nabízet emailové schránky s kapacitou až 2 000 MB !

Říjen

18. října 2012
Naše encyklopedie umí zobrazit až 14 200 000 multimediálních souborů (Multimediaexpo.cz, Praha)
 • Dlouho se myslelo, že Wikimedia Commons obsahuje minimálně 600 000 multimediálních souborů, které nijak nepodporujeme. Ukázalo se však, že Wikimedia Commons aktuálně obsahuje pouze 113 600 souborů (!), které nijak nepodporujeme (typ MIDI, TIFF, VND.DJVU a X-XCF).
17. října 2012
Okna do Wikipedie byla opravena a vylepšena (Multimediaexpo.cz, Praha)
8. října 2012
Budoucnost žurnalistiky nebyla nikdy tak temná jako dnes (Lupa.cz, Praha)
 • Tištěné noviny byly sto let zásadním a nejdůležitějším seriózním médiem přinášejícím náročné a nákladné materiály postavené na investigaci, formující veřejné mínění v hutných názorových částech, dávající prostor rozsáhlým analýzám důležitých témat. V posledních letech však dostávají tištěná média jednu ránu za druhou.

Září

22. září 2012
První petice na podporu české encyklopedie (Multimediaexpo.cz, Praha)
17. září 2012
Encyklopedie Multimediaexpo.cz se stala Projektem DNE (Multimediaexpo.cz, Praha)
 • Naše Encyklopedie je aktuálně Projektem DNE na crowdfunding platformě – Nakopni.Mě ! Pokud ho podpoříte...okamžitě získáte jednu z 10 přitažlivých odměn ! Naším cílem je získat minimálně 77 000 Kč na vytvoření nového Loga a hlavně 1 000 chybějících jednoduchých šablon (nyní nám chybí přes 2 150 šablon).
17. září 2012
Pražské letiště změní název 5. října (ČT24.cz, Praha)
17. září 2012
Slevové portály jsou stále v kurzu (ČT24.cz, Praha)
 • Až tři miliardy korun letos utratí Češi za služby a zboží na slevových serverech. Je to téměř dvakrát víc než loni. Trh slevových portálů ale v poslední době prochází výraznou proměnou.
12. září 2012
Pokud se rychle nenajde zdroj otrav, bude prohibice na lihoviny (Novinky.cz, Praha)
 • Vláda ve středu rozhodla o plošném zákazu prodeje tvrdého alkoholu ve stáncích. Mimořádné opatření vyhlásil ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) v České televizi krátce po 16:00 s okamžitou platností, a to do odvolání. Později doplnil, že pokud by se brzy nepodařilo najít původ podvrženého alkoholu, rozšíří se zákaz prodeje tvrdého alkoholu i na ostatní provozovny.
12. září 2012
Minová pole mezi Korejemi jsou přírodním rájem. Mír ho může zničit (ČTK, iDNES.cz, Soul)
5. září 2012
Staviteli mrakodrapů na Pankráci ECM hrozí zánik (Aktuálně.cz, Praha)
 • Developerské společnosti ECM Real Estate Investments stavící výškové budovy v Praze na Pankráci hrozí definitivní zánik. Společnost Astin Capital Management jako soudem pověřený zhotovitel reorganizačního plánu v něm navrhuje rozprodej majetku ECM a likvidaci firmy.
5. září 2012
ČEZ nakoupil pro své manažery šifrované telefony (Aktuálně.cz, Praha)
 • Elektrárenský gigant ČEZ se rozhodl investovat do ochrany telefonních hovorů svých vrcholných manažerů. Podle úterního vydání deníku Insider společnost zakoupila šifrované přístroje, které znemožňují jakýkoli odposlech.
2. září 2012
Na Barum rallye vlétlo auto do diváků, jeden člověk to nepřežil (Týden.cz, Zlín)
 • Zlínskou Barum rallye předčasně ukončila smrt jednoho z diváků ve třinácté rychlostní zkoušce. Vůz Subaru Impreza posádky Václava Kopáčka a Tomáše Singera ve 13. z plánovaných patnácti erzet v zatáčce vyletěl z trati a skončil mezi fanoušky.

Červenec

23. července 2012
Centrální registr vozidel opět totálně zkolaboval (Novinky.cz, Praha)
 • Centrální registr vozidel, který od jeho spuštění provázejí problémy, v pondělí znovu zcela zkolaboval. Na vině má být problém s databází hledaných aut.
21. července 2012
Střelec zasáhl při premiéře Batmana 71 lidí, 12 zemřelo (Aktuálně.cz, Denver)
21. července 2012
Kinům vadí diktát Falconu. Zvýhodňuje své multiplexy (Aktuálně.cz, Olomouc)
16. července 2012
Někdo si nakradl 500 milionů korun, ukázal audit v dopravním podniku (Týden.cz, Praha)
 • Nad významnými "byznysmeny" a pražskými šíbry visí hrozba vězení. Důvodem je audit, který nechal primátor Bohuslav Svoboda provést v pražském dopravním podniku. Kontrola vybraných smluv ukázala šílené poměry v největším městském podniku. Někdo si z něj nakradl minimálně půl miliardy.
16. července 2012
Lessy píše kolegům: Mocní se nás snaží umlčet, postavme se jim (Týden.cz, Praha)
 • Policejní prezident Petr Lessy sepsal motivační dopis svému sboru. Ve svém provolání policisty nabádá, aby se i přes sílící tlak z politických kruhů nebáli vyšetřovat případy, které se vážou na osoby veřejně známé, vlivné a mocné...
16. července 2012
Rath už nebude dostávat peníze za dopravu a šaty. Ve vazbě je neužije (iDNES.cz, Praha)
16. července 2012
Jedna z největších bank USA půjčovala menšinám na vyšší úrok (Novinky.cz, Washington, D.C.)
 • Čtvrtá největší banka v USA Wells Fargo diskriminovala v letech 20042009 Afroameričany a Hispánce tím, že jim nabízela hypotéky za vyšší úrok než bělochům. Z iniciativy ministerstva spravedlnosti je nyní odškodní, informoval deník The Washington Post.

Červen

29. června 2012
Senzace ve Wimbledonu: Rosol vyřadil superfavorita Nadala ! (Týden.cz, Londýn)
29. června 2012
Kvitová lehce postoupila, Štěpánek jde na Djokoviče (Týden.cz, Londýn)
10. června 2012
Další vylepšení nejlepšího Katalogu firem (Multimediaexpo.cz, Praha)
 • Dnes byl v našem Katalogu firem plošně nasazen nový typ profesionálních stlačitelných šablon, které primárně zobrazují jen svůj název (hlavičku). Díky tomu mohou všechny šablony i tabulky získat téměř "nekonečnou" velikost.
7. června 2012
Hledáme kvalitní Editory pro 14 hlavních kategorií naší encyklopedie (Multimediaexpo.cz, Praha)

Květen

29. května 2012
Pohádkový byznys českých exekutorů skončí, slibují politici (iHNED.cz, Praha)
 • Stát kritizuje lichvu, když jde o vyloučené lokality, sám ale paradoxně tu největší lichvu garantuje, říká o praktikách exekutorů v Česku Daniel Hůle z Člověka v tísni.
29. května 2012
Typický ředitel firmy v USA si loni vydělal 9,6 milionu dolarů (iDNES.cz, ČTK, USA)
 • Zisky velkých firem ve Spojených státech loni lámaly rekordy a podobné to bylo i s platy jejich generálních ředitelů. Šéf typické veřejné obchodní společnosti si loni vydělal 9,6 milionu USD (195 milionů Kč).
29. května 2012
Ztrácejí srst a umírají hlady. Symbol Austrálie kosí tajemná nemoc (iDNES.cz, Adelaide)
 • Jsou jedním ze symbolů Austrálie, ale je otázka, jak dlouho jím ještě zůstanou. Vombaty totiž likviduje tajemná nemoc. Napadá jejich játra a vačnatci přichází časem o srst a umírají hlady. Může za to asi sucho, plevel a bramborová nať, které pojídají místo trávy.
29. května 2012
Slovenská studentka práv zařídila cizincům v Česku slevu na jízdném (iDNES.cz, Brno)
 • Slovenské studentce práv v Brně Monice Marekové se podařil husarský kousek. Přestože svá studia ještě dokončuje, dokázala změnit české právní předpisy. Právě její zásluhou mohou tisíce cizinců, kteří v Česku studují, do školy dojíždět levněji.
27. května 2012
Zemřela Zita Kabátová, poslední hvězda prvorepublikového filmu (iDNES.cz, Praha)
27. května 2012
Astronaut na ISS: Dragon voní stejně jako vnitřek nového auta (ČT24.cz, Oběžná dráha)
21. května 2012
Češi mají bronz ! V dramatické bitvě porazili domácí Finsko (Týden.cz, Helsinky)
 • Smutek ze sobotního semifinálového vyřazení Slovenskem střídá radost. Český tým porazil v bitvě o bronzovou medaili domácí Finsko 3:2 a ze třetího šampionátu za sebou přiveze domů medaili. Národní tým podržel v dramatické bitvě skvěle chytající gólman Jakub Štěpánek.
21. května 2012
Šarapovová slaví druhý titul v sezoně, vyhrála turnaj v Římě (Týden.cz, Řím)
18. května 2012
Sprostý podezřelý Rath II (Britské Listy, Praha)
 • Můj článek není o médiích, ale o tom, že to všechno politicky dosti zapáchá. O médiích tam je než to, že si pohazují neověřitelnými informacemi, protože ty má pod pokličkou policie, která buď nechce a nebo není schopna dát dohromady jednoduché prohlášení.
18. května 2012
Ratingová agentura Moody's snížila rating 16 španělských bank (Britské Listy, Praha)
 • Ratingová agentura Moody's snížila rating 16 španělských bank včetně britské pobočky banky Santander UK. Poukázala na to, že španělská vláda nemá schopnost řádně zaručit jejich bezpečnost. Moody's také snížila rating čtyř regionů ve Španělsku.
17. května 2012
Odchod Řecka z eurozóny "by stál Evropu bilion dolarů" ! (Britské Listy, Praha)
 • Doug Mc Williams varoval, že řízený rozpad eurozóny bude znamenat, že eurozóna přijde o 2 procenta svého HDP, tedy o 300 miliard euro, kdežto při chaotickém rozpadu eurozóny přijde eurozóna o celých 5 procent HDP, tedy zaznamená ztrátu ve výši bilionu dolarů.
15. května 2012
Reklama Google AdSense v naší encyklopedii (Multimediaexpo.cz, Praha)
 • Přes 5 let byla, v naší encyklopedii, představa o "trvalé" reklamě nemyslitelnou věcí. Jenže naši čtenáři to vidí jinak. Od 10.5. 2011 do 10.5. 2012 získala naše encyklopedie, od čtenářů, NULA korun ! Bez peněz se však žádný větší projekt budovat nedá, a proto je reklama jedinou možností našeho dalšího rozvoje.
13. května 2012
Miss Lucie Křížková porodila syna Davida, otec byl u porodu (Revue.idnes.cz, Plzeň)
3. května 2012
Devátá vlna výrazných vylepšení v nejlepším Katalogu firem (Multimediaexpo.cz, Praha)
 • Na našem serveru byla právě dokončena devátá vlna vylepšení (verze 9.0), která přinesla 6 výrazných novinek. Největší novinkou je revoluční Technologie dovolující, v reálném čase, přebírat 12 000 000 multimediálních souborů z Wikimedia Commons (některé její fragmenty pochází z projektu NEPTUNE). Druhou nejdůležitější novinkou je rozšíření Google Viewer umožňující propojit Multimediaexpo.cz s extrémně výkonnou službou Google Docs.

Duben

27. dubna 2012
Ropákem roku je ředitel Šumavy Stráský, i kvůli diskreditaci poslání parku (iDnes.cz, Praha)
18. dubna 2012
Logo českého Googlu zakryl blob Jana Kaplického (Technet.cz, Praha)
18. dubna 2012
Postav se za mír, Asmo ! Ženy diplomatů apelují videem na Asadovu ženu (iDnes.cz, OSN, USA)
 • Ženy britských a německých velvyslanců při OSN nechaly vytvořit video pro Asmu Asadovou. Apelují v něm na ni, aby přestala podporovat svého manžela a pomohla zastavit krveprolití v Sýrii.
18. dubna 2012
Superstíhačka F-22 Raptor někdy otráví svého pilota. Neví se proč (Technet.cz, USA)
12. dubna 2012
To je oblbování, Kalousku. Známí ekonomové strhali zvýšení daní (ParlamentniListy.cz, Praha)
 • Lidem jsme z kapes nevytáhli ani o korunu víc, reagoval podrážděně ministr financí Miroslav Kalousek na zprávy médií, že vláda státní rozpočet hojí na úkor peněženek daňových poplatníků. To je samozřejmě oblbování, reagoval na ministrovu argumentaci ekonom Pavel Kohout.
12. dubna 2012
Nečas spustil daňové manévry. V Evropě nemají obdobu (Aktuálně.cz, Praha)
 • Nečasův kabinet drží mezi českými vládami bezkonkurenční primát při zvyšování daní. Během období 2011 až 2013 hodlá zvednout roční sazbu o 70 miliard. Unikátních výsledků ale dosahuje i v mezinárodním srovnání.
9. dubna 2012
Řecká lež na druhou a německý vzor v české hospodářské politice (Britské Listy.cz, Praha)
 • Řecko a Německo – dvě země, které snad nemohou být minimálně v rámci Eurozóny vnímány odlišněji. Obě dvě hrají pro hospodářskou politiku Nečasovy vlády zásadní roli a obě dvě jsou interpretovány zcela chybně.
9. dubna 2012
V noci v ČR padaly 100 let staré teplotní rekordy (ČT24.cz, Praha)
6. dubna 2012
Osmá vlna výrazných vylepšení v nejlepším Katalogu firem (Multimediaexpo.cz, Praha)
 • Na našem serveru byla právě dokončena osmá vlna vylepšení (verze 8.5), která přinesla 10 výrazných novinek. Většina z těchto novinek přitom dále zvyšuje technologický náskok našeho špičkového Katalogu firemencyklopedie před ostatními šedivými produkty na trhu.

Březen

31. března 2012
Českou Miss 2012 se stala Tereza Chlebovská z Krnova (iDNES.cz, Praha)
29. března 2012
Dlužníci za jízdu načerno nebudou platit drahé advokáty, rozhodl soud (iDNES.cz, Praha)
 • Dlužníci by už neměli kvůli drobným pohledávkám v prohraných sporech platit advokátům protistrany horentní částky. Ústavní soud totiž ve čtvrtek stanovil strop nákladů. V takzvaných formulářových žalobách úspěšný žalobce na právní zastoupení nebude moci dostat víc než je původní dlužná částka.
29. března 2012
Rekordní americký jackpot: Hraje se téměř o 10 miliard (ČT24.cz, Washington)
29. března 2012
Největší podíl na korupci v české politice má Klaus, píšou Slováci (ČTK, iDNES.cz, Slovensko)
 • Největší osobní podíl na korupci v české politice má podle slovenského deníku SME prezident Václav Klaus. List tak ve středečním vydání hodnotí Klausovu reakci na případ odposlechů telefonátů bývalého pražského primátora Pavla Bémalobbistou Romanem Janouškem.
29. března 2012
Kluci, kteří podpálili hrad Krásna Hôrka, budou možná platit do konce života (Novinky.cz, Slovensko)
 • Pokud soud u chlapců ve věku 11 a 12 let potvrdí zavinění požáru slovenského hradu Krásna Hôrka, budou splácet škodu celý život. Pojišťovna odhadla škodu na osm miliónů eur (asi 196 miliónů Kč).
16. března 2012
Pryč s vládou i Klausem, křičely v ulicích několika měst tisíce lidí (iDNES.cz, Praha)
 • Přes dva tisíce nespokojených lidí protestovaly vpodvečer v centru Prahy. Demonstranti požadovali například demisi vlády a prezidenta Václava Klause i zastavení klíčových reforem. Lidé se sešli také v Pardubicích, Brně či Hradci Králové.
16. března 2012
Tisíce lidí demonstrovaly proti Nečasově vládě, v Praze oblehly ČT (ČT24.cz, Praha)
16. března 2012
Rakušan seskočil z 21 kilometrů, v létě chce "trhnout" světový rekord. (ČT24.cz, Washington)
 • Rakušan Felix Baumgartner dnes nad Novým Mexikem absolvoval zkušební seskok z extrémní výšky. Dnešní pokus, při němž Baumgartner seskočil z více než 21 kilometrů, byl generálkou pro skok z ještě větší výšky plánovaný na léto.
13. března 2012
Čechů ubývá, rodí se málo dětí. Je nás jen 10,5 milionu. (Týden.cz, Praha)
 • Česku hrozí, že začne v příštích letech pomalu vymírat. Ubývá totiž narozených dětí. Loni přišlo na svět o 8 500 chlapců a děvčat méně než v roce 2010, bylo jich 108 700. Počet zemřelých se ale nezměnil, zůstal na 106 800. Vyplývá to z předběžných údajů za loňský rok, které dnes zveřejnil Český statistický úřad.
13. března 2012
Rok a půl starý Lochkovský most v Praze má trhliny (Týden.cz, Praha)
 • Pražský Lochkovský most má trhliny, které by v budoucnu mohly ohrozit jeho statiku. Vady klíčového mostu na dálničním okruhu kolem Prahy, který byl otevřen před rokem a půl, objevili experti z Inženýrské akademie.
13. března 2012
Peru se zlatého pokladu nevzdává (ČT24.cz, Lima)
 • Peruánci si dělají nárok na miliardový zlatý poklad. Zlaté peruánské mince z vraku španělské lodi v únoru putovaly do Španělska. Ten vydal verdikt, že soukromá americká společnost, která poklad našla, nemá na mince nárok. Část pokladu teď chce ale i Peru, prý jde o peruánské dědictví.

Únor

29. února 2012
Chceme svobodu, Dobeše do koše ! Do ulic vyšlo přes 10 000 studentů ! (iDNES.cz, Praha)
24. února 2012
Pohonné hmoty jsou v USA předvolebním tématem (ČT24.cz, Washington)
23. února 2012
Benzin zdražil na nový rekord, litr stojí v průměru 36,16 Kč (iDNES.cz, Praha)
 • Nejprodávanější benzín Natural 95 zdražil na nový rekord. Litr stojí průměrně 36,16 koruny. Za naftu se platí v průměru 36,63 Kč za litr. Ceny žene vzhůru dražší ropa a slabá koruna.
20. února 2012
Slováci se mají. Nová předplacenka T-Mobile má 2,50 Kč/min. (Mobilmania.cz)
8. února 2012
Míra nezaměstnanosti meziměsíčně vzrostla o 0,5 procenta (Rozhlas.cz, Praha)
 • V lednu míra nezaměstnanosti v ČR vzrostla z prosincových 8,6 procenta na 9,1 procenta. Oznámilo to ministerstvo práce a sociálních věcí. O práci se tak ucházelo více než půl milionu lidí.
8. února 2012
Argentina si bude v OSN stěžovat na Británii. Kvůli Falklandám (Rozhlas.cz, Praha)
8. února 2012
Exekuce: V Německu dlužník inkasní poplatky nehradí (Britské listy.cz)
2. února 2012
Nejsme žádné ovce, protestovalo 3 000 lidí na Hradě kvůli protipirátské dohodě (iDnes.cz, Praha)
 • Několik tisíc mladých lidí v centru metropole celé odpoledne demonstrovalo proti protipirátské dohodě ACTA. Protestní happening začal ve 14 hodin u stanice metra Malostranská. Podle organizátorů z České pirátské strany na něj dorazilo celkem 3 050 účastníků.
2. února 2012
Piráti: Korporace chtějí prostřednictvím ACTA ovládnout internet (ČT24.cz, Praha)
2. února 2012
Jediná věc, kterou potřebujete znát o ACTA (Pirátské Noviny, Praha)

Leden

29. ledna 2012
Djokovič udolal Nadal v nejdelším finále historie (ČT4.cz, Melbourne)
27. ledna 2012
ACTA je maškaráda, řekl zpravodaj europarlamentu a rezignoval (Technet.cz, Brusel)
 • Hlavní zpravodaj Evropského parlamentu Kader Arif rezignoval na svou funkci. Důvodem je čtvrteční podpis nebezpečné dohody ACTA, která zavádí kontroly a sankce za porušování duševního vlastnictví, včetně například prohlídky elektroniky na hranicích. Jednání je, podle Arifa, neprůhledné a dohoda problematická.
27. ledna 2012
Roithová: ACTA umožní šikanu lidí, celníci mohou „šacovat“ i notebooky (Technet.cz, Brusel)
27. ledna 2012
Merkelová poprvé přiznala, že Řecko nezachrání (Britské listy.cz)
21. ledna 2012
Zkrácený Hahnenkamm vyhrál Švýcar Cuche a překonal Klammera (iDnes.cz, ČTK, Praha)
20. ledna 2012
Američané zavřeli Megaupload. Hackeři oplatili masivním útokem (Technet.cz, Praha)
20. ledna 2012
Většinu firem v Česku okradli jejich vlastní pracovníci (Týden.cz, Praha)
 • Zhruba desetina českých i slovenských firem zaznamenala v posledních dvou letech škody z podvodů přesahující jeden milion eur (zhruba 26 milionů korun).
14. ledna 2012
Agentura Standard & Poor's snížila rating devíti zemí v eurozóně (Britské listy.cz)
13. ledna 2012
Zásadní změna ve vydávání knih ? (Britské listy.cz)
 • Američanka Amanda Hockingová četla knihy od mládí. Po dosažení dospělosti je také psala. Posílala je nakladatelům, nikdy nedostala však nic jiného než odmítnutí. Před dvěma lety potřebovala nutně vydělat pár stovek dolarů, tak se v zoufalství rozhodla zveřejnit jeden ze svých nevydaných románů na Kindle. Od té doby prodala 1,5 milionu knih a změnila charakter vydávání knih navždy.
13. ledna 2012
Řada Američanů se vloni vzdala naděje – letošní rok bude ještě horší (Britské listy.cz)
 • Když mizí miliony pracovních míst, úspory docházejí a domy jsou zabavovány, šance uskutečnit "americký sen" klesají. Někteří lidé středního věku, kteří si mysleli, že budou nezaměstnaní několik měsíců, jsou fakticky v nuceném důchodu.
9. ledna 2012
Provoz neziskové encyklopedie není zadarmo ! (Multimediaexpo.cz, Perth)
 • Na běžný provoz a další nutné vylepšování naší neziskové encyklopedie bylo od našich čtenářů získáno celkem – NULA korun českých – a to v celém období od 10. května 2011 do 4. ledna 2012 ! Ve stejném období si přitom Multimediaexpo.cz otevřelo, podle Google Analytics, 1 987 799 absolutních unikátních návštěvníků ! Nikoho tedy nemůže překvapit, že reálný rozvoj neziskové encyklopedie probíhá značně hlemýždím tempem.
9. ledna 2012
Češi zvítězili v Hopmanově poháru (ČT4.cz, Perth)
6. ledna 2012
Víno ředěné vodou, uzeniny z kostí. Češi kupují šizené jídlo. (Týden.cz, Praha)
6. ledna 2012
Nejvyšší most na světě stojí v Mexiku (ČT24.cz, Ciudad de México)
 • Mexický prezident slavnostně otevřel Baluarte, tedy nejvyšší visutý most na světě. Přemosťuje údolí v pohoří Sierra Madre Occidental ve výšce 390 metrů a je součástí dálnice, která vede jedním z nejtěžších terénů Mexika.
6. ledna 2012
Spekulace o výbuchu v KLDR srazily jihokorejské akcie i měnu (Týden.cz, Soul)
6. ledna 2012
Hrozí další válka v Perském zálivu ? (Britské listy.cz)
Příspěvky a dary
Osobní nástroje